Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A többi fiatalnak honnan van...

A többi fiatalnak honnan van ennyi energiája és életösztöne?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista srác vagyok, de már 15 éves korom óta szinte minden nap kiegyensúlyozatlannak érzem magamat. Örökökké fáradt vagyok semmihez nincs kedvem, legszívesebben mindig aludnék. Az sem segít a helyzeten, hogy alapból nagyon vékony és gyenge vagyok és az ebből eredő önbizalomhiány miatt haverjaim ill. barátnőm sincsen (még libidóm sem nagyon van) és úgy érzem magamat mintha mindennap egyre jobban épülnék le fizikailag. Ezzel szemben a csoporttársaim állandóan buliznak/fesztiváloznak, külföldre szaladgálnak (Erasmus/tanulmányút), mellette sportolnak, barátnőjük van és az egyetemi tanulmányaik mellett (amelyet persze csuklóból megoldanak) még komoly multicégeknek is dolgoznak és olyan mintha szórakozásnak fognák fel az egész életet. Ezzel szemben nekem még a tanulásra sincs energiám, mert minden nap megfojt valami megmagyarázhatatlan gyengeség (izomprobléma, fáradság stb.). Eddig a tanulás is ment valahogy (mert minden erőm arra ment el), de most már szellemileg sem tudom a lépést tartani és félek, hogy nem fogom tudni befejezni a tanulmányaimat. Azért ebbe a kategóriába írtam (és nem az egészség rovatba), mert egyrészt ide többen írnak, másrészt elsősorban véleményekre vagyok kíváncsi, és arra, hogy ez csak egyedül rám jellemző-e. Ha esetleg valaki ilyen problémával küzdött korábban, annak, hogy sikerült összeszednie magát?

2016. márc. 20. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
nem csak rád jellemző, én is ilyen voltam. Bár ami napig nem értem. Talán a többségnél több a pozitív visszajelzés és azért van erejük csinálni, nálam semmi pozitív nem volt, ami erőt adott volna.
2016. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az izomprobléma alatt mit értesz? Hasonló cipőben jártam, mint te, de úgy gondolom, kijöttem belőle, legalábbis jó úton haladok. Egyébként egy kis edzés mindenképp jó kezdés lenne plusz amit én észrevettem, hogy minél több feladatot vállalok be (munka, egyetem), annál jobban be tudom osztani az időm, mivel kevesebből tudok gazdálkodni, így azt a keveset muszáj produktívan töltenem.
2016. márc. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak: És te hogy jöttél ki belőle? Mit sportoltál? Vagy szedtél valamit? Egy nagyon vékony testalkattal van értelme elkezdeni kondizni vagy inkább válasszak valami mást?
2016. márc. 23. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van értelme elkezdeni kondizni! :D Megkérdezhetem, hogy milyen szakon tanulsz?
2016. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is állandóan fáradt és beteges vagyok.

Ennek oka egyrészt családi gondok (lelki problémák), másrészt gyenge az immunrendszerem (testi problémák).

Hmm...megoldás, jó kérdés: nincs rá tökéletes válasz:) nekem torna, zene, rajzolás, olvasás, sorozatozás, néha társasági élet (nem bulizás, de pl.színház, mozi, iszogatás valakivel). Osztd be az időd, nem engedheti meg a magunkfajta azt amit a többi ember (akiket Te is írtál...ők az 'energia bombák'). Tehát úgy alakítsd a napi teendőid, hogy kiegyensúlyozott életed lehessen.Egyébként egyél vitaminokat, sportolj, igyál sok folyadékot az is segít:)

És hajrá az egyetemhez! Abba ne hagyd! ;)

Sok sikert és kitartást az élethez!

20n

2016. ápr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!