Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok irigy arra, aki...

Miért vagyok irigy arra, aki kimegy külföldre?

Figyelt kérdés
Még jó esetben két évem van hátra az egyetemből (informatika), de ha hallom/látom, hogy valaki épp most megy ki külföldre, arra gondolok, hogy bárcsak holnap lenne valaki akivel el tudnék menekülni az országból. Olyan jó lenne, ha sok más emberhez hasonlóan ki tudnék menni és hátrahagynám a sok problémámat, szerencsét próbálnék, de sajnos semmi információm és ismeretségem sincs. Amikor a fb-n az ismerőseim olyan képet posztolnak, hogy "vacsora London szívében" egy "újabb nap a Temze mellett", őszintén olyan érzésem támad, mint aki Észak-Koreából akarna menekülni egy jobb élet reményében. Ráadásul rengeteg olyan szedett-vetett magyar is van, aki később megfogta az isten lábát és bejött neki az élet. Ti nem vagytok ezekre az emberekre irigyek? Pls, mondjatok valami biztatót, amivel csillapíthatom a honvágyamat, mert tudom hülyén hangzik, de ehhez az országhoz semmi sem köt és nem szeretném átélni azt az érzést, hogy néhány év múlva mérnökként éhbérért kelljen dolgoznom.

2016. márc. 20. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én arra vagyok irigy aki informatikus, mert az én szakmám bizony semmit nem ér. Külföldön még annyit se mint itt.
2016. márc. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Informatikusnak tanulsz, és nem tudsz információt szerezni a külföldi életről?

Az ismerőseid képeket posztolnak a londoni életükről, de állításod szerint nincs ismeretséged :D

Ilyen vaslogikával remélem nem programozónak készülsz :D

2016. márc. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 elwera ***** válasza:
88%

Ha nekik sikerült, az azt jelenti, hogy neked is sikerülhet ezért örülnöd kéne a sikerüknek.


Az irigykedésnek semmi értelme, attól neked nem lesz jobb, az nem visz előre.

2016. márc. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Én meg 3 év London után annál boldogabb vagyok minél messzebb vagyok a várostól. Európán belül van kismillió sokkal jobb hely az életre.
2016. márc. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Digoval kell egyetértsek, fogsz te még a Temzétől menekülni :D

Az ismerőseid is valszeg valami megjátszós gyökerek lehetnek :D

Ne aggódj, befejezed a sulit, lehúzol vagy két évet, hogy legyen gyakorlatod, aztán mehetsz.

Utána meg sinen vagy, utána rád fognak irigykedni.

2016. márc. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 5 éve élek Németországban. Voltam Londonban is :) Na, szóval való igaz, hogy itt sincs kolbászból a kerítés. Nem győzöm hangsúlyozni, milyen nagy a verseny itt, diplomásként egészen más minden, mint annak aki fizikai munkára jön. A nagy nevű cégeknél magyar diplomásként nincs sok esély, hacsak nincs iszonyat bennfentes ismeretséged vagy olyan munkatapasztalatod, amitől el lehet ájulni. Gondolok itt pl. a Mercedesre. Informatikusból is nagyon sok van itt, hú de nagy fizetésre ne számíts itteni, német viszonylatban. Amit tudok neked ajánlani, hogy a két éved alatt otthon feküdj rá egy keleti nyelvre, kínai, japán vagy koreai-ra és nyomasd, ahogy csak tudod. Még ezek a nyelvtudások olyan aduászok, amik ki tudnak emelni a jelentkezők közül egy állás interjúnál. A térséget illetően, én szeretem Németországot, de csak a nagyvárosokba menj. Remélem tudtam segíteni.
2016. márc. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok irigy. Szerintük ott minden fodrász hülye, minden orvos hülye, minden boltos hülye... nem az a baj, hogy évekig csak magyarokkal vették ott is körül magukat, és egyetlen szót sem tudnak.


Az is poén, mikor szintén fb-n kiírják hibás angollal, hogy mit csinálnak, és csak itthoni magyarok kommentálják, az egy-két hibás angol komment kint élő lengyelektől van.


Na, meg nem is Londonban élnek, az irigylésre méltó lenne, hanem valami északi gyárvárosban, ahol a fű sem nő.

2016. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a dolog "jó" oldalát: itt elég csekély az esély arra, hogy rádrobbantják a metrót. Bár aztán kitudja.
2016. márc. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne légy irigy. Úgyis minden ember besz*pja egyszer
2016. márc. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó szakmád van! Érdemes befejezned és úgy kimenni. Persze kimenhetsz most is, de az életminőséged kb 10x-esen jobb lesz ha még a sulit befejezed. Tekinthetsz erre úgy, mint egy kalandra vagy célra. Nagyon szuper élet áll előtted egy ilyen szakmával. Csak bíztatni tudlak, hogyha szereted amit tanulsz vidd végig és lépj.


Ha nincs szakmád akkor nehezebb, de úgy is működhet. Íme a történetem:

[link]

üdv

1 K M

2016. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!