Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek hülyének, mert...

Miért néznek hülyének, mert 26 évesen a megtakarított pénzemből egy hétvégi kertet akarok venni?

Figyelt kérdés
sok sok éve az a vágyam hogy legyen egy kis kertem amit művelhetek, mert nem szeretem a bolti zöldséget, gyümölcsöt és imádom a növényeket, a természetet, meg persze egy kis pénzt is lehet vele spórolni. Sokan meg tatának-nagyfaternak hívnak, ha ezt meghallják és megjegyzik hogy ezt a pénzt értelmesebb dologra kelleni költeni.
2016. márc. 21. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

ok. Vn-e terved arra vonatkozólag mennyit költesz a fák ápolására a termés megtartására, és mennyi jövedelmed származik ebből?

Bizony emellett el kell menni dolgozni....

2016. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha időd nagy részében őrizetlen a telek, akkor meg is lophatják a termést. Inkább gyűjts egy saját kertes házra, és a saját kertedben termelj, ahol ott laksz. Nyaralókat is feltörnek.
2016. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

èn is saját kertes házat ajánlok.

de amúgy a te dolgod.én nem látok benne kivetnivalót.

2016. márc. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amikor gyerek voltam, a szüleim több ismerősének volt hétvégi telek, akkor ez működött is (90-es évek első fele). Én mostanában az utóbbi pár évben olvastam és hallottam több olyan esetet, hogy az ilyen nem lakott hétvégi telkeket, nyaralókat kifigyelik a tolvajok, betörők. Szóval jó, persze, én is örülnék egy kis kertnek, de ezeket hallva meg nem mernék belevágni, hiszen ha termelnék, magamnak szeretnék meg esetleg a családnak, ha tudnék annyit, nem egy semmirekellőnek, meg a telekhez tartozó cuccokat ott akarnám tartani, de ha meg feltörnék és kirablnák, akkor meg az én veszteségem. Szerintem a családod is láthatja ezeket, de kérdezd meg tőlük, mi az ellenvetésük.
2016. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tök jó dolog, mások sokkal értelmetlenebbül verik el a pénzüket. de arra tényleg készülj fel, sok azért sokat kell ám foglalkozni egy kerttel, akármilyen kicsi is.
2016. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Legközelebb kérdezd már meg tőlük, hogy szerintük mi az az értelmesebb dolog amire el kell költeni a pénzt? Komolyan kíváncsi lennék a válaszaikra.
2016. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretnék majd egy kis kertet, viszont ha az év nagy részében, vagy akár csak a nap nagy részében őrizetlen, akkor nincs értelme.

Nem kell ahhoz tolvajnak lenni, az átlag ember, aki arra sétál, az is lopkodhatja a termést. Itt a mi városunkban is így van. Vannak telkek a folyó mellett, meg hétvégi házak. Szoktunk arra sétálni, és folyamatosan látom, hogy az arra járók néha-néha megállnak, és titokban leszednek egy kis termést.

A "hivatásos" terménytolvajokról és a c. típusú állampolgárokról nem is beszélve.


Kis kertet max olyan helyen érdemes venni, ami nagyon közel van a lakóhelyedhez, tehát ilyen 5-6, max 10 perc séta. Sajnos ma Magyarországon eléggé félni kell a lopásoktól, a rendőrség meg semmit sem tesz.

2016. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Na, most van különbség aközött, hogy azért szólnak meg, mert szerintük ez nem fér bele neked, és segíteni akarnak, vagy azért, mert csúfolódnak. Márpedig aki tatának hív, az az utóbbiba tartozik, akármit mond is. Aki ilyeneken csúfolódik, az egy éretlen idióta.


Az embernek az a hobbija, amit akar. Nekem meg van 70,000 forintos bőrkabátom, nem kérdeztem meg a barátaimat, hogy mit szólnak hozzá.


Viszont ha valaki rendes pénzügyi tanácsot ad, azt érdemes figyelemmel végighallgatni, pl. az első kommentelő jó szándékkal írt.

2016. márc. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Mondjuk ha rendesen el van kerítve, meg van 1-2 nagyobb kutya, akkor bemenni kevésbé fognak. De tényleg nem árt ha lakott terület mellett van, ahol rá tudsz többször nézni.


Ettől függetlenül szerintem jó dolog ha van hozzá kedved hogy ápold.


Nekünk otthon csak kisebb kert van a ház mögött, hát már ott is a szőlőt metszeni, leszedni, rendben tartani, a fákat permetezni, metszeni, leszedni, plusz azok is néha kimennek, akkor áshatod ki ültethetsz újat, ami megint több év mire megnő.


Nekem is tetszene, főleg ha lenne rajta egy kisebb hétvégi házam, és oda tudnék járni kikapcsolódni.

2016. márc. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen kertet akkor érdemes venni, ha tudsz húzni köré egy masszív és magasabb (vagy szöges drótos) kerítést (bár ez a tolvajoknak nem nagyon akadály sokszor), plusz őrzi a telket 1-2 nagyobb kutya.

Ha ez nincs meg, akkor nem érdemes ilyen kertet venni, mert csak csalódás lesz, hogy ápolgatod, gondozod, aztán a termés fele meg majd hirtelen hiányzik mert az arra járók vagy a tolvajok leszedték. Ilyen kertet akkor érdemes venni, ha olyan helyen van, ami biztonságos, és könnyen rá tudsz nézni. Ha kint van a város szélén, akkor nem éri meg.


Esetleg még úgy érné meg, ha olyan helyen veszel ilyen kis telket, ahol a telekszomszédok a nap jelentős részében kint vannak, vagy esetleg ott is laknak a hétvégi házban. Őket ha megkéred, akkor szemmel tudják tartani valamennyire a kertedet, így nem maradna őrizetlenül.

2016. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!