Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ember bajban van és én...

Ha egy ember bajban van és én nem segítek neki az törvénybe ütközik?

Figyelt kérdés

2016. márc. 21. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
bocs, de ismerni kell a tényállást.
2016. márc. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy igen, vagy nem.

Attol fugg milyen baj.


Ha eletveszelyben van valaki, es nem nyujtasz minimalisan elvarhato segitseget, az igen, torvenybe utkozik. Nyilvan nem vagy koteles a sajat eleted, testi epsegedet kockaztatni, tehat pl ego hazba nem kell bemenned valakiert, de pl ha latsz egy balesetet, es siman elsetalsz ahelyett hogy mentot hivnal, az cserbenhagyas.


Ha olyan bajban van, hogy nem tudja fizetni a lakberet, akkor nyilvan nem vagy koteles segiteni :)

2016. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Ha valaki elesik és nem tud felállni, nem vagy köteles segíteni ( csupán bunkó vagy ha nem segítesz ).

Ellenben ha valakit éppen kirabolnak / meg próbálják erőszakolni / valami hasonló, akkor neked kötelességed segíteni és igen, törvénybe ütközik ha nem segítesz.

2016. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
egy csajt megtámadtam szerintem kirabolták de nem törödtem vele simán elsétáltam
2016. márc. 21. 16:09
 5/9 A kérdező kommentje:
mintha semmi nem történt volna
2016. márc. 21. 16:10
 6/9 anonim ***** válasza:
segítségnyújtás elmulasztása
2016. márc. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi van?XD ha jól értelmezem... megtámadtál egy csajt, de már előzetesen kirabolták és emiatt nem találtál nála semmit majd elsétáltál? Ez valóban törvénybe ütközik, még akkor is, ha nem loptál semmit.
2016. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem ő csak látta, hogy megtámadták:D

nem hinném, hogy azt kérdezné, a tamadás törvénybe ütköző-e:D

2016. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez esetben igen
2016. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!