Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bunkók olyan sokan a...

Miért bunkók olyan sokan a diákmunkásokkal?

Figyelt kérdés

Eddigi összes munkahelyemen volt legalább egy ember, aki rohadt bunkó volt velem, folyton beszólt, bunkón magyarázott, flegmázott, beköpött a főnöknek ha elrontottam valamit, stb...

És nem értem ez mire jó. Mi a baj azzal, hogy valaki diákként ott dolgozik? Ő profin kezdte a munkát? Miért nem tud türelmes lenni azzal, aki az első pár napját tölti itt?!


2016. márc. 22. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sokan jöttek már előtted ide diákmunkára, és rossz tapasztalatai vannak a diákokkal szemben.


Ez persze nem jogosítja őt fel arra, hogy bunkózzon. Én ezt tartom valószínűnek, hogy általánosít, mielőtt megismerne, és reflexből jön a "fa..szkalap" viselkedés.

2016. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha már nem diákmunkázol, hanem rendes melód lesz, akkor is mindig össze futsz ilyen emberekkel.
2016. márc. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én eddig csak gyárakban voltam diákmelón.

volt ahol egyenesen üvöltöttek velem az ott dolgozók.ok nélkül. de volt amikor csak simán sértegettek meg belém rugtak egyet(szavakkal).

na pont nem kell hogy érdekeljen. ne figyelj oda rájuk..remélhetőleg csak átmenetileg kell ott dolgoznod, majd ha lesz végzettséged akkor jobb munkád lesz.

persze mindenhol vannak bunkók, de leginkább az újoncok meg a diákok azok, akin le szokták vezetni a feszültségüket.

én ha tehettem bedugtam azt a szivacsot a fülembe,hogy ne is halljam mivel sértegetnek.

az okát nem tudom. szerintem frusztrálja őket, hogy ők már ott vannak x éve és még mindig annyit kapnak mint a diákok, akik most vannak itt először.

csak erről nem a diák tehet, hanem a főnök aki a béreket adja. de nyilván nem mennek be a főnökhöz ütni az asztalt(nem merik) ezért a diákokon vezetik le a dühüket.

2016. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ja hát amúgy igen az is erősen benne lehet hogy féltékenyek. Meg a diák odamegy és max pár évet dolgozik ott, aztán lesz végzettsége és rendes munkája, ők meg még azután is ott lesznek.

Ettől függetlenül ne bunkózzanak már velünk, nem mi tehetünk róla!

2016. márc. 22. 20:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hol dolgozol?
2016. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ilyen a való élet.
2016. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 MZ.per.X ***** válasza:

Hát ez a "legalább egy" ember mindenhol megvan, helytől, munkától függetlenül. Amúgy én is diákmunkáztam, hát egyik oldalt sem kell félteni.


Amit diáktársaimnál láttam:

- Anyámasszony katonái, eljönnek egy gyárba, aztán meg pityeregnek hogy koszos lesz a kezük.

- Flegmáznak, igaz hogy még csak első éves bölcsészkaros, de ő érzi magát az atyaúristennek, na az ilyet nem csípik a melósok.

- A diákok néha többet kapnak mint ők, és bármikor ott is hagyhatják.


Én azt vettem észre, ha látják hogy becsületesen csinálod, nem húzod a szád, hanem elfogadod hogy ott te is csak x+1-edik dolgozó vagy, akkor sokkal hamarabb "befogadnak". Eleinte hozzám is úgy álltak, hogy "na még egy nagyokos", aztán direkt elengedtem a fülem mellett a beszólásokat, mindenkivel beszéltem kicsit, normális hangnemben, és rögtön másképp álltak hozzám.


Na meg nem szabad feladni a dolgokat, próbálni kell fejlődni, tanulni. Én is így voltam, és gyere több géphez engedtek, vagy voltam alkatrész elosztó raktárban, ott is azt se tudtam mi micsoda, csináltam pár hétig, hónapig, és már minden profin ment, tudtam mi hol van, mit miért csinálok. Kicsit vicces is volt, mikor újak jöttek, és csak lestek mint anno én, hogy "húúú te ezeket honnan tudod".


Persze vannak orbitális s..ggfejek, de azokkal meg kell próbálni minimálisra venni a kommunikálást.

2016. márc. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a bajuk a kis nyomingereknek, hogy te diaként többet keresel mint ők. Ezt az egyik f☻sz Jancsi, véletlenül kiejtette a száján. Ezért szeretnek így beszélni az emberrel, volt hogy 1 ott dolgozó gyökér helyett is én dolgoztam aztán ő meg az asztalt támasztotta és onnan pofázott még én a raklapot pakoltam meg békáztam.
2016. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a diákmunka ilyen. Én is voltam pár helyen, a diákkal bármit megcsinálnak mert tudják, hogy Ő magatehetetlen, nem tehet semmit, mert ha szót emel akkor egész egyszerűen nem hívják többet. Ráadásul ott van az irigység is amit előttem írtak, hogy a diák dolgozik a legkevesebbet és mégis Ők azok akik a legtöbbet kapják. Ez ellen pedig nincs mit tenni, ilyen a rendszer. Én örülök, hogy ki tudtam szállni ebből, igaz közmunkával, de még ez is jobb, biztosabb jövedelem, barátságosabb főnök és munkatársak, lazább munkarend. Későbbiekben pedig remélem lesz jobban fizetőbb melóm is, de nincs az a pénz amiért vissza mennék diákmunkára.
2016. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor mesélek kicsit a másik oldalról is. Ahol dolgoztam sok volt a diákmelós, voltak köztük olyanok, akik jól csinálták dolgukat és ügyesek voltak, de a többség sokszor telibesz@rta az egészet. Csajszika jön árufeltölteni, mindenre húzza a száját flegmázik, lassan és hanyagul csinálta a munkáját. Aki odament neki segíteni, mondja bocsi, de ez így nem jó, akkor kifakad, hogy őt miért piszkálják, meg hogy ilyen meg olyan sz@r az egész (de azért visszajár melózni). Na most az ilyenek miatt a rendes dolgozó kapja a lecseszést, mert nincs kész a munka, másrészt a diákok több fizut kapnak,mint aki ott dolgozik x éve, ami bizony feszültséget okoz.

Én nem voltam bunkó a diákkal, de akin látszott, hogy nem igazán érdekli amit csinál, azzal éreztették, hogy nem kívánatos.

2016. márc. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!