Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az autizmus és társai valami izgalmas dolog?

Figyelt kérdés

Sok tini és fiatal felnőtt, akik úgy érzik, nem fogadja be őket a környezetük kezdenek magukra aggatni mindenféle "rendellenességet", mert attól majd különlegesek lesznek.

Nekem enyhe autizmusom van, anyukám vette észre még baba koromban. 2 éves koromig nem tudtam járni, beszélni. 3-4 évesen még mindig nem szóltam senkihez, rokonokhoz se, és nem is köszöntem. Mindent csak anyuval. Ha valami nem a napirendem szerűen történt (étkezés, fürdés, akármi), akkor teljesen felborultam lelkileg, és vagy hiszti, vagy nem lehetett velem semmit kezdeni, totál kivontam magam a világból. Akkor is, ha csak fél órával később vitt anyu fürdeni.

Most már felnőttként rendben vagyok, de hatalmas lelkierő kellett hozzá. Nekem minden kétszer olyan nehéz, mint az átlagnak. Már köszönök a boltban, de hatszor annyira megerőltető, telefonálni meg máig nem tudok.

Oké, néhányan különleges tehetségek, de nem mindenki. Én is máshogy látok, csinálok dolgokat, jobb vagyok pár tárgyból, mint az átlag, jó a memóriám, és máshogy közelítek meg dolgokat, emiatt a problémamegoldó képességem is teljesen más. De ennyi, kifújt. Nem jár annyi előnnyel, mint hátránnyal. Érzékenyen reagálok színekre, fényekre, hangokra. Ez lehet nagyon pozitív is, de sokszor ok nélkül félek dolgoktól.

Együtt lehet élni vele, hiszen nekem is van párom (hatszor annyi türelemmel megáldva, mint az átlag :D ), járok iskolába, dolgozni...De minden kétszer olyan nehéz, mintha "normális" lennék. Sok dolgot úgy tudtam fejleszteni, hogy magamra erőltettem a normális élet reményében. Tehát újra kellett tanulnom köszönni, és helyzetekre reagálni (a figyelmem nem tudom megosztani, a reakciós időm hosszú).

Idegenek szerint furcsa, a barátaim szerint pedig különleges vagyok.


Nagyon nagyon enyhe autizmusom van csak, ezért boldogulok még ennyire. Sokan ezzel a problémával még csak nem is önellátók.


Akkor miért vágynak sokan erre mégis? Mi a vonzó benne?

Akiket érint, mesélnétek?


2016. jan. 15. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Mert nem akarják beismerni - maguknak sem -, hogy a saját hibájukból életképtelenek.
2016. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kimaradt: Anyukámnak igazán nehéz, mert mindkét gyereke problémás. A kérdésre, nem éli-e meg kudarcnak, azt mondta egyszer, "Nem, mivel neki két nagyon különleges gyereke van". Tehát csak az fog különlegesnek látni, aki szeret (család, barátok), de azok "betegség" nélkül is annak látnának.
2016. jan. 15. 12:15
 3/10 A kérdező kommentje:
Jav: "Nem, mivel nekem két nagyon különleges gyerekem van"
2016. jan. 15. 12:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert idegen,ismeretlen dolog. A fiamról kitalálták- nem az,csak más- 1 évig vizsgálgatták. Mindenki elfordult Tőle, és tőlünk is.
2016. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Mégis ki gondolja úgy egyáltalán, hogy az jó dolog? Nem értem, én ilyen emberrel még nem találkoztam, aki azt jónak vélné.
2016. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy az autizmus divat lenne, mondjuk a borderline sokkal inkább az. Ennek az az oka, hogy nehéz jól leírni bizonyos személyiségzavarokat, pl. a borderline a legjobb példa erre, van vagy ezer tünete, minden emberre lehet belőle ráhúzni valamennyit, így sokan diagnosztizálhatják magukat vele, persze szakember nélkül, meg persze néha a szakember is rosszul diagnosztizál. Arról már nem is beszélve, hogy ha a te tüneteidet nézem, ismerek nem egy olyan embert aki simán hozza ezeket a tüneteket és teljesen egészséges. Az emberek nem tökéletesek, egyik sem, van aki lassabb pl. Nem hiszem, hogy számokkal lehet mérni azt, hogy neked mennyivel nehezebb köszönni a boltban, mint másnak. Van olyan ismerősöm, aki a mai napig nem szeret telefonálni, fóbiája van, végzett jogász egyébként, de a magánéletében nem hív fel senkit. nagyon sok ember érzékenyen reagál fényekre, hangokra, ez általában az első tünet, minden kisebb stressz megjelenése esetén. azt is el tudom kpzelni, hogy egyszerűen nem vagy autista, amikor kicsi voltál még rosszabb volt a helyzet diagnosztika terén és most sem tökéletes, nem szeretem ha címkét raknak olyan emberekre, akik amúgy lehet, hogy teljesen normálisak, csak mondjuk vannak fura szokásaik.

Ja és még valami, a környezetemben van egy mindenben tökéletes ember, akivel iszonyúan frusztráló együtt lenni, mivel csak a tökéletesen rendszerezett életéről tud beszélgetni, egyébként kényszeres személyiségzavara van, emiatt ilyen, bár ő aztán mindent tényleg jól csinál, mégis nem normális ember. Na akkor hogyan lehet eldönteni, hogy ki az aki normális és ki nem?

2016. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló,ill.mki: tapasztalatból mondom,ma nagyon könnyű egy nem birkaként viselkedő gyerekre rámondani,h autista. A kisfiam kiemelkedő volt rajzolásban, de nem csatlakozott a tömeghez.
2016. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Részt vett az óvodai foglalkozásokban,de volt,ami untatta,mert túlhaladt rajta az értelme. Van,most is,barátja. Mindig is felkarolta az újakat.vagy gyengéket. Sosem bántott senkit
2016. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a metakommunikációja,meg a szóbeli is. Mégis ráfogták.h beteg,pedig csak zárkózottabb.
2016. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a vonzó benne, hogy jobb tudni a rosszat mint a bizonytalanságban élni.

Nekem is elég hasonló tüneteim vannak mint neked, de engem senki nem diagnosztizált semmivel. És én nem is akarom, de néha lehet, hogy mégis örülnék ha kiderült volna valami mert akkor legalább nem kergetne az őrületbe, hogy rájöjjek miért vannak ezek és hogy miért nem vagyok képes olyan hétköznapi dolgokra, amik másoknak simán mennek. Jó lehet simán csak szr ember vagyok - de miért?? És ha csak ennyi akkor miért nem tudok változtatni? Remélem így érthetőbb. A kis tinik meg csak ki akarnak tűnni és hiába írod le, hogy ez nem egy jó dolog, ezt nem tudhatja az aki nincs benne.

2016. jan. 16. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!