Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért így gondolkod...

Az emberek miért így gondolkodnak?

Figyelt kérdés

Egyre inkább elterjedt ez a foglalkozz magaddal mentalitás. Az emberek lesz*rják egymást. Éjjel nappal megy a Facebook, a cset, meg minden, de akik a való életben körülveszik őket azokkal nem foglalkoznak. Utána fordul a kocka, ha valaki elmegy azokkal találkozni akikkel beszélt a Facebookon, utána azokkal fog csetelni akikkel akkor nem foglalkozott, amikor ezekkel beszélt.


A másik amit észrevettem, hogy az emberek alapvetően negatívan állnak egymáshoz, és ez vagy fordulhat pozitívra vagy marad így, nem pedig fordítva. Pedig szerintem az lenne a normális.


És végül, a menekülés. Az emberek menekülnek ahelyett hogy próbálnák megváltoztatni a helyzetet. Sokan kivándorolnak külföldre és magasról lef*ssák a saját hazájukat. Mindenki magával foglalkozik, el van a saját világában a saját körében, rengeteg ember nem szavaz, mert hát őt nem érdekli a politika... és csodálkoznak hogy itt tartunk és szinte bármit megtehetnek velünk, mert már a bólogató kiskutyáknál is rosszabbak vagyunk. Csak befordulunk nem törődve azzal, mi történik körülöttünk.


2016. márc. 25. 00:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Most őszintén! Mégis mit vársz?

Azt írod, hogy az emberek leszarják egymást. Ez nem így van. A legtöbb ember a családját, testvérét, barátait, szeretteit nem szarja le. Ha szükség van rá akkor mindig ott van az ember mellett. Idegenekkel meg foglalkozni felesleges mert csak te húznád a rövidebbet. Merjél szólni egy anyának, hogy a gyereke nincs megnevelve. A nő keresztbe kettéharap.

Mellesleg ha kell azért az ember segít a másiknak.


Senki nem áll negatívan a másikhoz. Csak mindenki óvatos, vagy egyszerűen nem érdekli a másik ember nagyzolása, vagy világfájdalma. Mindenkinek megvan a maga baja, miért tetézze a másik bajával?


Menekülés:

Senki nem menekül, csak jobbá akarja tenni az életét. Ha ez úgy megy neki, hogy külföldre megy, ott él, dolgozik akkor lelke rajta.

Én is külföldön dolgozom, élek, mégsem fo*om le az országomat. Sőt! A kint élőkben nagyobb a hazaszeretet mint bárki másnak. Rengeteg külföldi kollégáimnak, barátaimnak mesélek Magyarországról, és nekem köszönhetően sokan el is jöttek nyaralni kis hazánkban. Attól hogy kint vagyunk nem menekülünk, csak kint nagyobb esélyt kaptunk.

2016. márc. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!