Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki siránkozik, mert kevés...

Aki siránkozik, mert kevés vagy nem elég a pénze, az miért dohányzik?

Figyelt kérdés

Több ilyen ismerősöm is van. Mindegyik siránkozik, hogy minden fillérjüket be kell osztaniuk, hogy alig jönnek ki a hónap végére, hogy milyen rohadt drága minden, stb, de mindegyik kezében ott füstölög a cigaretta.

Van olyan, aki 2-3 naponta vesz 1-2 doboz cigarettát. Aztán mikor megkérdeztem az egyiket, hogy miért nem szokik le róla, ezzel is jóval több pénze maradna, akkor meg flegmán odavágta, hogy "még ennyi örömöm sem lehet az életben?".

Olyan drága a cigaretta, majdnem 1000 forint egy doboz (nem is tudom pontosan mennyi, 600-800 FT?), de aki minden héten 3 dobozzal vesz, az 3*600 az 1800 forint, és ez 1 hónapra 6400 forint. Ismerek olyat, aki naponta vesz egy dobozzal, az meg még több (kb 17.000 FT, 600-zal számolva).


Az ilyen embereknek miért nem evidens, hogy a több pénz érdekében szokjanak le a cigarettáról? Van olyan rokonom, aki szintén megszorult egy ideig, ő azonnal letette, mert le akarta tenni. Most már jól kijön a pénzéből, megtehetné, hogy visszaszokik, de mégsem tette meg.


De a TV-ben is látok ilyeneket, amikor szegény családokat mutogatnak, hogy mihez kezdjenek, mert nincs pénzük, minden adományt örömmel fogadnak, erre ott füstölög a kezükben a cigaretta!


Ha az alapvető dolgokra kuporgatniuk kell, akkor a cigarettára miért/honnan van mindig pénzük?



2016. márc. 28. 14:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

És megjegyezném, hogy egyik ismerősöm sem utántöltöttet szív vagy mit, hanem rendes dobozosat.

A TV-ben is ezt láttam, amikor anyuka előrántotta a zsebéből a barna Sopianae cigarettát.

2016. márc. 28. 14:31
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Xard le őket! Az ilyeneket én sem sajnálom!


[link]

2016. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Próbálok nem figyelni rájuk, csak egyrészt sokszor összefutok velük a városban, és sokszor nekem is panaszkodnak, másrészt 1-2-nek gyereke is van :(
2016. márc. 28. 14:41
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Akaratgyengék.Vagy lehet,hogy a cigi csökkenti az éhségüket.Sokat bagóznak,keveset esznek.Amit a TV-ben látsz,csalóka lehet.Nem biztos,hogy olyan cigit szívnak,amit ők vettek.Pénz helyett lehet cigit is tarhálni.A dohányos a dohányossal lehet megértőbb.
2016. márc. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy doboz cigi 1000 ft.Nem mentegetem őket egyáltalán de nagyon nehéz leszokni róla.

Elég nagy baj ha ez a legnagyobb örömük az életbe,de nagyon sok cigis ezt mondja.

Ja és a dohányzoknak általában mindig van cigire pénze.

2016. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Énis cigiztem, és egy forinttal sincs több pénzem mint előtte, észrevétlenül elmegy másra.

Viszont már tuti nem szoknék rá vissza mert nagyon drága.

Én töltöttem.

De am a legolcsóbb cigi most 960 ft / doboz.

2016. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát még ha tudnád hogy már 1000 ft egy doboz cigi.

Aki pedig rendesen szívja az naponta elszív egy dobozzal minimum. Miért dohányzik? Mert szenvedély beteg, csak nem ismeri el .

2016. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Felénk is lakik több ilyen család.

Az egyiknek lassan viszi a bank a házát, van egy súlyosan sérült gyerekük is, kaját alig tudnak venni, de 4-en cigiznek a családban, napi egy doboz fejenként elmegy. Már azon is rengeteget tudnának spórolni, ha csak az egyik letenné.

A másik családban van 3 gyerek, apa nincs, az anya napi szinten 2(!!) doboz cigarettát szív el, az egyik gyerek is cigizik, szintén anyagi gondjaik vannak, az anya közmunkás. Kérdezem én, miből futja neki napi 2 doboz cigire?

Anyám munkatársának rengeteg adóssága van, sokszor mondja, hogy nincs mit enni, de ő is napi szinten elszív egy doboz cigarettát.

És még rengeteg példát tudnék felhozni. Kövezzetek meg, de én az ilyeneket nem tudom sajnálni. Amúgy ha megnézitek, majdnem az összes hajléktalannak is ott van a szájában a cigi.

2016. márc. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 évet cigiztem,6 éve abbahagytam.Még nem volt egészségileg bajom,de gondoltam a későbbi egészségemre.

E mellett értelemszerűen a pénz miatt is,és az iszonyú büdös szag miatt is fejeztem be a dohányzást.

Niquitin cq tabletta segített,meg az akaraterő.

Nekem is vannak ismerőseim,meg kollegáim,akik rínak a pénz miatt,mégis cigiznek.

Egy időben menő volt a cigi,főleg a márkás,manapság viszont nagyon ciki,és gusztustalan.Aki valamennyire is ad magára,az nem dohányzik,vagy abbahagyja.

A társadalomnak,főleg a magyarnak,mindig is megvolt,és megvan az akaratgyenge,céltalan,primitív,igénytelen pr0li rétege,akiknek semmi nem jó,és nem tesznek a jóért semmit.

A cigi mellé társul még az olcsó pancsolt szeszesital fogyasztása,aztán amikor 50-60 évesen fekszenek a kórházban,akkor megy a hőbörgés,hogy nincs légkondi a kórteremben,és milyen rossz az egészségügy.

2016. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan,mint amikor a hajléktalan jön kéregetni és közben elővesz egy doboz cigit és szívja egyiket a másik után. Meg bűzlik az alkoholtól és cigitől,de azt mondja hogy ennivalóra kell. Én megértem,hogy nagyon rossz nekik és valamivel enyhíteniük kell, de abból a pénzből amit elisznak és elfüstölnek,már vehetnének kenyeret,zsemlét,felvágottat. Az ilyeneket nem tudom úgy sajnálni,mint akiknek tényleg ennivalóra kell.
2016. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!