Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire tehetséges ilyen sok dologban?

Figyelt kérdés

igazából nem is tudtam, hogy fogalmazzam meg pontosan a kérdést. van egy 15 éves fiú, aki rengeteg dologban tehetséges

- kb. 5 hangszeren játszik. elsős kora óta hegedül, és most olyan szinten van, hogyha abbahagyná a sulit, akkor simán megazdagodhatna(!!) hegedülésből, úgy játszik, mint egy felnőtt, aki az egész életét végiggyakorolta, pedig ő nem gyakorol sokat, 1-ben, 2-ban gyakorolt aktívan... nagybőgőzni is egy éjszaka alatt tanult meg

- gyönyörűen rajzol. igaz, nem foglalkozik ezzel, mert nem annyira érdekli, mint a zenélés, de akkor is, egyszer kell ceruzát vegyen a kezébe ahhoz, hogy az ember megbizonyosodjon affelől, hogy ebben is TEHETSÉGES

- ha már művészetek, ott van a tánc is, abban sem utolsó

- lehet mondani, hogy művészbeállítottságú, de nem csak erről van szó. Sportok: mikor kisebb korában sízni tanult, kétszer kellett lecsússzon, ahhoz, hogy utána az oktatóval nyugodtan beszélgetve lecsússzon a nehéz pályákon, és hátrafele menet tanította a húgát sízni

- 15 évesen megtanult FÉL ÓRA ALATT snowboardozni, és nem úgy értem, hogy megtanult levelezni, vagy esés nélkül lemenni a pályán, hanem már rendesen, gyorsan, kanyarogva ment le a közepes pályákon, mindössze FÉL ÓRA gyakorlással.

- emelett meg persze kitűnő tanulú, jól érti mind a matematikát, mind a nyelveket

- és ráadásul még népszerű is, barátai, barátnője van, jó a humora, de ezek itt nem annyira lényegesek


A testvére azt mondta, nem a snowboardozás az egyetlen, amit ilyen gyorsan megtanult, amit más órákig, napokig, évekib gyakorolna, míg belejönne. De kérdem én, MIÉRT HOGYAN ilyen tehetséges mindenben, amit egyszer elkezd? Hogy lehetséges, fel nem tudom fogni.

(Amúgy a lánytestvére sem marad hátul ilyenekben: még táncórákra sem járt, mikor már úgy járta amit kellett, mint az aki már 5-6 éve gyakorol, fantasztikus, hogy milyen érzéke van a zenéhez...)



2016. márc. 28. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Egyszerűen vannak olyan emberek, akik gyorsan tanulnak, könnyen ráéreznek dolgokra, és sok mindenben remekelnek.
2016. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

de ezt hogy érik el? félre ne értsetek, nem irigykedek, nem akarok én mindenben-jó-vagyok lenni, csak kíváncsiság.

így születnek? de akkor is, mit csinálnak? olyan jól tudnak koncentrálni, hogy hamar megtanulnak egy bizonyos dolgot? mert jó, a tánc tehetség azt értem, hogy adottság, de pl. snowboardozásnál?

2016. márc. 28. 17:57
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
"sízni"......:(((((( SÍELNI, drágám
2016. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
azt hiszem mindkettő helyes, nekem ez meg jobban tetszik :D
2016. márc. 28. 19:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A tehetség általában halmozódik.
2016. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

"nagybőgőzni is egy éjszaka alatt tanult meg"


Főleg az ilyen zseniszinten. Kevés zseni van, aki csak 1 dologhoz ért.

2016. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
A 3-as válasza rohadtul nem hasznos, és mint nyelvész üzenem, hogy a sízni is helyes.
2016. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Fu, ennyi koltoi tulzast is regen lattam egy rakason. 😄😂💩


Hegedules: ennyi ido alatt megtanulhatott mar jol, de ha nem gyakorol rendszeresen, akkor elegge ketlem hogy "ugy jatszik, mint egy felnott, aki az egesz eletet atgyakorolta".


Ha kottat tud olvasni mas hangszeren is tud jatszani; viszont a mozdulatok akkor is masok. Ketlem, hogy egy este alatt a nagybogot elbuvolte.


Rajz - lehetseges, hogy ugyes, habar olvasva itt a nagy amulatodat ezt is ketsegbevonnam.


Sizes - na ne nevetess. 2 lecsuszas utan nehezebb palyak? Mire gondolsz? Szlovak pirosra vagy francia feketere? Egy kezdo is le tud jonni egy nehezebb palyan, az mas kerdes, hogy 30x kanyarodik hegynek oldalt. 😅


Fel ora alatt nem hogy megtanulni nem tud snowboardozni, de meg felvonoval is csak parat tud menni, mert nem jon ki az idobol. 😂😂😂


Legyel meg ilyen naiv.


Mondd csak a fiu te vagy? Vagy szerelmes vagy bele? 😘😜

2016. márc. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Jó családi és anyagi háttér, jó nevelés és ezekhez jön még egy kis tehetség.
2016. márc. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

az utolsó válaszolónak köszönöm.


a 03:31-asnak meg. nem túlzok, és nem is csak én látom ezt. nem értem miért kell azt hinni, hogy túlzok?

az még oké, hogy ha megy a hegedű, akkor hasonló hangszereken is könnyebben megtanul. ezt megértem. de tényleg nem túloztam, mikor azt mondtam, hogy profin hegedül. és amikor azt írtam, hogy nem gyakorol aktívan, nem úgy értettem, hogy egy évben egyszer előveszi és akkor mindenkit elkápráztad. játszik néha-néha egy zenekarban, főleg mikor felkérik előadásra, vagy táncházakban, de amúgy tényleg nem töri össze magát minden nap a gyakorlással. ő ha játszik, akkor nem gyakorol, ő ZENÉL.

és igen, a nagybőgőt is hamar megtanulta, az már más, ha nem hiszed.


Nem értem, az emberek miért ilyenek. Lehet, hogy nagy dolgot írtam, de igaz. És épp ez az, amit én sem értek. Nem vagyok sem ő, sem szerelmes belé. Bár nem is csodálom, hogy nem hiszed, mert tényleg hihetetlen. Hát, egyszer kívánom, hogy egy ilyen emberrel találkozz, hogy bebizonyosodjon amit mondtam...

2016. márc. 29. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!