Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire tehetséges ilyen sok dologban?

Figyelt kérdés

igazából nem is tudtam, hogy fogalmazzam meg pontosan a kérdést. van egy 15 éves fiú, aki rengeteg dologban tehetséges

- kb. 5 hangszeren játszik. elsős kora óta hegedül, és most olyan szinten van, hogyha abbahagyná a sulit, akkor simán megazdagodhatna(!!) hegedülésből, úgy játszik, mint egy felnőtt, aki az egész életét végiggyakorolta, pedig ő nem gyakorol sokat, 1-ben, 2-ban gyakorolt aktívan... nagybőgőzni is egy éjszaka alatt tanult meg

- gyönyörűen rajzol. igaz, nem foglalkozik ezzel, mert nem annyira érdekli, mint a zenélés, de akkor is, egyszer kell ceruzát vegyen a kezébe ahhoz, hogy az ember megbizonyosodjon affelől, hogy ebben is TEHETSÉGES

- ha már művészetek, ott van a tánc is, abban sem utolsó

- lehet mondani, hogy művészbeállítottságú, de nem csak erről van szó. Sportok: mikor kisebb korában sízni tanult, kétszer kellett lecsússzon, ahhoz, hogy utána az oktatóval nyugodtan beszélgetve lecsússzon a nehéz pályákon, és hátrafele menet tanította a húgát sízni

- 15 évesen megtanult FÉL ÓRA ALATT snowboardozni, és nem úgy értem, hogy megtanult levelezni, vagy esés nélkül lemenni a pályán, hanem már rendesen, gyorsan, kanyarogva ment le a közepes pályákon, mindössze FÉL ÓRA gyakorlással.

- emelett meg persze kitűnő tanulú, jól érti mind a matematikát, mind a nyelveket

- és ráadásul még népszerű is, barátai, barátnője van, jó a humora, de ezek itt nem annyira lényegesek


A testvére azt mondta, nem a snowboardozás az egyetlen, amit ilyen gyorsan megtanult, amit más órákig, napokig, évekib gyakorolna, míg belejönne. De kérdem én, MIÉRT HOGYAN ilyen tehetséges mindenben, amit egyszer elkezd? Hogy lehetséges, fel nem tudom fogni.

(Amúgy a lánytestvére sem marad hátul ilyenekben: még táncórákra sem járt, mikor már úgy járta amit kellett, mint az aki már 5-6 éve gyakorol, fantasztikus, hogy milyen érzéke van a zenéhez...)



2016. márc. 28. 17:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

TULZOL.


Ennyi. Lehet ugyes, de azert ne mondj mar olyan badarsagaokat, hogy ugy jatszik mint egy felnott aki egesz eletet atgyakorolta!

Ez lenezo azzal szemben, aki tenyleg muzsikus.

Ugyes, de biztos, hogy kozelebe se er annak, aki tehetseges es ezzel foglalkozik nap, mint nap!


A snowboard az ugy ahogy van badarsag.

Leirtam miert. Nem tud meg 5x se lecsuszni fel ora alatt.

Magint csak tulzas amit irsz.

Lehet par nap alatt megtanult, de fel ora alatt tuti nem tud rendesen lecsuzni egy nem kezdo palyan.


Sielni meg szinten ugyanaz mint a fenti.

Talan ha hoekeznu megtanul 2 csuszas alatt, de paros leccel biztos, hogy nem jon le akarmilyen tehetseges, mert ezeket a mozdulatokat meg kell tanulni es hozzajuk kell szokni.

Emelett pedig egy ertelmes oktato se hagyna ki az alapokat oktatas soran, mert ez egy veszelyes sport!


De gondolom o mar 4 honaposan jart es 6 honaposan folyekonyan beszelt, ugy ahogy azt kell, es raadasul 2 evesen maratont futott. 😂


Biztosan ugyes fiu, de azert amiket irsz, azt barki aki kicsit is ert a fentiekhez, esetleg oktatta is, tudja hogy lehetetlen es eros tulzas.

2016. márc. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

jó, persze, akkor erős túlzás, hülyeségeket írtam.

most jobban érzed magad? :)

2016. márc. 29. 19:34
 13/15 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy reálisan ítéled meg a zenetudását, ha nem zenével foglalkozol :) Hegedűlni még a zseniknek is rengeteget kell hogy jól játszodjanak. Egy - két év nem elég.
2016. ápr. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
hát ő kilenc éve hegedül, és elég jól nyomja.
2016. ápr. 16. 11:22
 15/15 anonim ***** válasza:
Le fognak pontozni ,de a reinkarnáció az oka az ilyen 1 nap fél óra alatti tanulásoknak.
2016. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!