Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gyűlölöm ennyire ezt...

Csak én gyűlölöm ennyire ezt a képmutató, felszínes világot?

Figyelt kérdés
Biztosan csak én vagyok egy depressziós, ultrakonzervatív, önbizalom hiányos, életképtelen ember, de nagy vonalakban amiért gyűlölöm a világot: Utálom, hogy a közösségi oldalakon megosztott fotókon tökéletes harmóniát reprezentáló újgazdag cégvezető anyukák/apukák pici csöppségükkel ártatlanul mosolyognak és megjátsszák a "világ szép és minden happy" életérzést, miközben az alkalmazottaik 12 órában robotolnak a gyáraikban azért, hogy a gyermekeiknek enni adjanak, valahogy felneveljék őket, akiknek sosem lesznek olyan lehetőségeik, mint újgazdag társaiknak. Gyűlölöm a konkurálást úgy, ahogy van, amiért teperni/küzdeni kell az átlag kisembernek, mint az állat (motiváció címszó alatt), hogy ne kerüljön az utcára, hogy egy háromkörös állásinterjú megpróbáltatásain túllépve (ahol persze óriási előny, ha van mély dekoltázsod/hosszú vékony combod, ezer ismerősöd, férfiként legyél jó képű és férfias, tehát tégy "jó benyomást") megkapja "álmai munkáját", ahol évekig vicc összegért dolgozhat a főnöknek jópofizó "fiatalos csapatban", mindezt úgy, hogy éveket szenvedett az egyetemen. Utálom az állandó megfelelési kényszert, hogy mindenkinek imponálni kell akár ösztönösen, akár valamilyen cél elérése érdekében. A felszínességen alapuló emberi kapcsolatokról nem is beszélve. Nem vagy csinos/jóképű/magas/sportos/vonzó megjelenésű? Te már nem tartozhatsz közénk. Bicskanyitogató számomra, hogy bárki ezen a Földön büntetlenül megsértheti a másikat egy rossz beszólással, ami akár az illető személy életében is nagy sebet ejthet. Remélem nem baj, hogy ezt így kiadtam magamból? :D Biztos van még olyan ember, aki hasonlóan látja a dolgokat.

2016. ápr. 1. 17:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, nézzük pontról pontra.

Elég sok ellentmondás van a monológodban. Elsősorban én sem szeretem ezt a modern, mindennel dicsekvő, közösségi hálókon élő világot, de ettől függetlenül még lehet értelmesen használni ezeket a szolgáltatásokat is. És ki az, aki feltöltene magáról egy rossz képet? Mindenki mindenhol, minden időben a legjobb oldalát akarja mutatni, pl. egy idegen baráti körben is, vagy új munkahelyen is, stb.

Az a munkás, aki 12 órát robotol, miért nem alapított céget? Miért nem tanult? Miért nem megy végső esetben külföldre dolgozni, ha annyira rossz neki Magyarországon? Nem bántásból, csak szerintem ezek jogos kérdések. A pénz hiánya nem kifogás arra, hogy az ember nem tanul és képzi magát valami jobb szakmára. Millió ösztöndíj áll mindenkinek a rendelkezésére, kollégiumok, stb. Csak ugye ehhez szorgalom is kell, ami az átlag magyarnál nem igazán van jelen. Az újgazdagnál sem feltétlenül, de ebbe most felesleges belemenni. Voltam már pár állásinterjún és nem volt sosem dekoltázsom, mert nem illik. A másik az, hogy igenis vannak bizonyos normák, amiknek meg kell felelni egy állásinterjún és ha nem tudsz jó benyomást kelteni, akkor nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni. Aki normális egyetemen, normális szakon végzett, az nem vicc összegért fog dolgozni, max. akkor fog viszonylag kevés pénzt kapni, ha kezdő, de utána a fizetése növekszik. Nem kell mindenkinek imponálni, nem tudom ezt honnan vetted. Csak bizonyos helyzetekben az ember viselkedik, ennyi az egész. Én senkinek sem imponálok és pont nem érdekel, ha valakinek nem tetszik a stílusom, a kíméletlenül őszinte személyiségem, vagy a hajam színe. Szép nő vagyok, futnak utánam a férfiak (nem pasik, óriási a különbség!) és a nők is, tisztában vagyok ezzel, nekem nem kell megerősítés ki tudja milyen menő bandától és nem is érdekel, ha nem tartozhatok ide, meg oda, megvan a saját baráti köröm, amit nem áll szándékomban bővíteni. Ha meg valaki beszólogat, akkor vagy szólj vissza neki, vagy pedig nézz át rajta, ilyen egyszerű. Miért komplikálod az életed? Ha folyamatosan gyűlölködsz, akkor nem sokat érsz el, többet ér az ignorálás. Sok sikert.

2016. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%
Én abszoludt egyetértek a kérdezövel, kicsit olyan mintha már születéskor el lenne döntve, hogy ki melyik társadalmi réteghez tartozik majd. Valaki bele született egy jó családba és tulajdonképp szart se kell csinàlnia azon kívül hogy élvezi az életet. Valaki meg rossz helyre születik és ha n nincsennek ilyen "fantasztikus addottsàgai" tök mindegy hogy mennyit tanul mert így is úgy is vért fog izzadni egy àllásért ha meg netán megkapja akkor elkezdöthet a harc a túlélésért nevetséges fizetésekkel na meg a megalázó seggnyalás a fönöknek éveken keresztül egy jobb pozícíó érdekében.
2016. ápr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én is a kérdező pártján állok. Sajnos hiába tanul sokszor az ember nem tud vele elhelyezkedi és nem mindenki tanulhat mérnöknek, orvosnak meg hasonlo szuper keresett dolgoknak. Én legjobban azt utállom, hogy a külsőségek egyre többen számìtanak PL mi ez is Burger Kingben hogy "értékelje dolgozóink kinézetét" vagy valami hasonló szöveg az érintőképernyőkön, letojom a kinézetüket a lényeg az kellene legyen, hogy a munkájukat hogy végzik..
2016. ápr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Haha nem is hallottam még erröl a BURGER KING-ES dologról. Nevetséges szóval ezentúl hogyha felszalad néhány Kiló vagy valakinek a haja nem tökéletes, akkor ezt a vendég lepontozza és akkor mi csinálnak az alkalmazottal? Ki rúgják vagy mi? Beszarás komolyan mondom
2016. ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Többnyire egyet értek sok gondolatoddal és jó a leírásod, nem taglalom most, de többnyire ez az az igen jó cikk jutott eszembe a témáról:


[link]



"Utálom az állandó megfelelési kényszert, hogy mindenkinek imponálni kell akár ösztönösen, akár valamilyen cél elérése érdekében."

"Nem vagy csinos/jóképű/magas/sportos/vonzó megjelenésű? Te már nem tartozhatsz közénk."

"ezen a Földön büntetlenül megsértheti a másikat egy rossz beszólással, ami akár az illető személy életében is nagy sebet ejthet."


Ezt a pár részt megfogalmazásaiban nem teljesen értem.

Tapasztalatom szerint a megfelelés kényszerét mindenki saját magának szabályozza, konkrétan senki sem kényszerít senkit erre, legalábbis nem drasztikusan. Személyenként van akit a lelkében gyötör a megfelelés kényszer, van aki azt érezteti a világ felé, hogy őszintén lesz*r másokat és nem szorul imponálásra, és azt nem b*sz*gatják.


Te is magadnak eldöntöd, hogy kihez tartozol, és nem kell hiányérzeted legyen attól, ha nem tartozol olyanokhoz, akik mellett te sem érzed jól magad, vagy fordítva. Egy felszínes és nem-felszínes ember is egyaránt eldöntheti, hogy ki tartozik hozzá s ki nem, kivel érzi jól magát. Ilyenkor jó dolog, ha őszinte vagy magadhoz, és ha zavar is a környezeted, belátod, hogy te nem érzed jól magad egyesek közt, és neked sem kell erőltetned.

Ha meg valaki megsért rossz beszólással azt nem kell magadra venned, maximum te is megmondod az őszinte véleményed a másik embernek, ő is ugyanúgy megsértődhet, neki s fájhat. Mégis az jár kettőtök közt a legjobban, aki nem veszi komolyan a véleményt.

Nem mindenki felszínes, de őszintén: te miért akarnál felszínes emberek társaságához tartozni, és miért zavar, ha nem tartozhatsz?

2016. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is utálom. Elegem van a sok felszínes emberből. A hülye értelmetlen közösségi oldalakból. Like? Mi az a like?! Mi értelme? A sok hülye képet feltenni és mutogatni. Aztán a kommentek... Nem látom semmi értelmét. És akkor az emberek azt nézik, hogy hány like stb..!( Tisztelet a kivételnek) Az instagram szint úgy. Ezek mind üres, felszínes függöséget okozó virtuális baromságok. Ez minden, csak nem a való élet. Az emberek is felszínesek. Így hát a legtöbben passzolnak ezekhez a holnapokhoz. Na meg az emberek modora is hagy kívánni valót. Az "igaz barátok" fogalom ma már ritka. Gonosznak látom ezt a világot. Persze vannak csodálatos, lenyűgöző értékei. Ott van a csoda szép természet, és a sok- sok különleges élőlény. De mi ezt is tönkre tesszük, nem? Mert nem bírjuk megállni, hogy ne dobjuk le az erdő közepén a chipses zacskót ( Akinek nem inge, ne vegye magára.) Minden csak rohanás. Nekem úgy tűnik egyre gyorsabban megy az élet.

14/l

2016. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!