Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ciki, ha télen nem egy...

Miért ciki, ha télen nem egy szál pólóban van az ember?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már embereket panaszkodni, hogy magas a fűtésdíj , de azért persze muszáj nekik 25-30 fokot csinálni a lakásban/házban télen, mert derogál nekik, ha nem lehetnek otthon egy szál pólóban és rövidnadrágban, hanem fel kell venni pulóvert és hosszú nadrágot. Ha meg valaki magának feleslegesen plusz kiadást csinál, akkor minek panaszkodik?
2016. ápr. 2. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem minden lakás egyedi fogyasztású, hanem fixen kell fizetni a fűtésdíjat. Én csak egyedi fűtésű lakást veszek, de most is amiket néztem, annak legalább a fele fix díjú, ami kb. háromszorosa az egyedi mérős lakásokénak.

Olyanban is jártam, ahol 45 000 Ft a havi közös költség fűtéssel együtt, de abban még nincs benne a vízfogyasztás és a melegvíz sem.

2016. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, olyanban is voltam, ahol nem lehet szabályozni a hőmérsékletet, így fixen az egész házban 30 fokra fűtenek, hogy senki ne fázzon, ne panaszkodjon.
2016. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Tanyán lakni és fával fűteni az igazi! Itt télen mínusz 10 fokban is vághatod a fát rövidgatyában mert vagy 3x izzadsz meg vele...
2016. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Csak annyira ciki, mint idegen szavakat használni egy teljesen felesleges helyzetben, csak hogy olyan "műveltnek" tűnj
2016. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 MZ.per.X ***** válasza:

1. Azért az ritka hogy 25-30 fokot csináljanak az emberek (vagy az nem panaszkodik).

2. Nem tudom számodra mit jelent az otthon, de a többség legalább ott szeretné kényelemben érezni magát.

3. Sok esetben fizetsz fixen, és mindegy hogy fűtesz e vagy sem, mert fizetsz így is úgy is.


Emellett ugye bejön egy csomó tényező, van e szigetelve a lakás, vannak e körülötted lakók, ők fűtenek e vagy sem. Na meg hogy a szolgáltatók mit trükköznek a gáz minőségével.


Amúgy meg e kérdésed magában baromság, mert először úgy kérdezel mintha téged szidnának hogy a hideget szereted, aztán meg fikázol mindenkit aki meg nem :D

2016. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3-as megmondta a tutit :D
2016. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:

Sok lakásban nem lehet szabályozni a fűtést, ha be van kapcsolva, nyomja a melegetagyvérzésig, egyik barátnőm ilyenben lakik, egész télen k-va meleg volt nála, nem bírt mit csinálni vele, a növényei sorra döglöttek ki a meleg, száraz levegőn.

Nálam pl lehet állítani, egész télen kb 4-5 hétre kapcsoltam be a fűtést csak, mert kifejezetten meleg lakásban lakok, és én elvagyok itthon pulóverben meg hosszú nadrágban, simán alszok is olyanban, ha fázok (estére nem szeretem felvenni a fűtést amúgy sem, mert leizzadok éjszaka, rosszul alszok, nekem meleg levegőn rémálmaim is vannak, meg felkelek állandóan).

Nekem a 25-30 fok baromi kényelmetlen és meleg, nekem az ideális olyan 18-21 körül van.

2016. ápr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha már így tettem fel a kérdést, nyilván olyanokra gondoltam, akiknek egyedi fűtésű a lakhelye. Én is tisztában vagyok azzal, hogy ahol nem egyedi fűtés van, ott nem tudnak mit csinálni, mert a fűtés az előírásoktól és az üzemeltetők beállítottságától függ.
2016. ápr. 3. 08:54
 9/11 A kérdező kommentje:
És sokan ha nincs annyira meleg, akkor sem hajlandók felöltözni; télen is látok olyanokat, akik egy szál pólóban és valamilyen vékony kabátban vannak, mégha mínusz van akkor is (aztán meg csodálkoznak hogy miért betegek olyan gyakran).
2016. ápr. 3. 09:01
 10/11 Sunshinedoll ***** válasza:
A heteroszexualáis pasik szoktak 10 foknál már pólóra vetkőzni ilyenkor márciusban :D Erre szoktam mondani, hogy agresszívan heteroszexuális. Hogy biztosra tudjuk, hogy a lányokat szeretik.
2016. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!