Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki az, aki rajtam kivul...

Ki az, aki rajtam kivul szeret multinal dolgozni? Ha pedig nem, akkor miert?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom,h milyen gaz.... Nem ertem, miert. Van osszehasonlitasi alapom, magyar kkv....

2015. dec. 12. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi ebben a gáz? komolyan
2015. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

szerintem azert nem szerethetik mert a multi egyet jelent manapsag a versenyszferaval: tulorak, fogaskerek, szurke hetkoznapok, sok ember egy nyitott irodaba stb.

mennyivel idealisabbnak tunik ha pl egy kis cukraszdaban sutiket keszit valaki....persze aki dolgozott mar multinal az jol tudja hogy a.tulorak mellett magas bonuszok, fizetett kulfoldi utak allnak, komolyan vett munkvallaloi osztonzes, munkaugyi igenyek stb


en sose dolgoztam mulinal de a ferjem ott dolgozik es latom h mennyivelt tisztabb es megbecsultebbek a dolgozok, raadasul stabilabb is mint egy kisvallalkozas ami barmikor bedolhet es ahol még bejelentve sincs a dolgozok fele. egy multinal aert ezekre figyelnek van normal hr-es munkaugyes stb.


en egyebkent magat a legkort nem szeretem a multinal: szeretem amikor csak.nehany fobol all a ceg es.mindenki ismer mindenkit. a multi eleg hideg ebbol a szempontbol es tobb a belharc a jobb poziciokert....a kisvallalkozasnal meg nincs elore lepesi lehetoseg de viszont annyira csaladias tud lenni hogy a tulahdonos szinte baratilag kotodik hozzad es ez valamifele stabilitast ad megis a pozicionak...

2015. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi szepen!
2015. dec. 12. 21:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint akkor jobb kkv-ban alkalmazottnak lenni, ha hozzáértő, és emberséges a vezetőség. Csakhogy legtöbb esetben ezek tulajdonosai a rendszerváltás utáni zavaros időkben nőtték ki magukat, így sokszor a vállalati profilhoz ugyan értő, de emberileg nulla "tekintetes urak" valójában. A munkavállalókhoz való hozzáállásuk is ilyen: ügyeskedve, 2 munkáját 1 emberrel elvégeztetve, lehetőleg minél kevesebb fizetésért dolgoztatva érvényesülni a hazai piacon. Mert a külföldi piacon már ezzel a hozzáállással esélytelen lenne.


A multi keretei sokkal szabályozottabbak, főleg, ha nem engedi el a gyeplőt az anyacég. Karrierépítés szempontjából még mindig jobb egy neves multinál eltölteni 5-8 évet, mint egy kkv-nál. Viszont ha nem hozzák a számokat,jön a fűnyíró, és ha nem jól mozogsz, akkor nem néznek se éveket, se teljesítményt, repülsz.

2015. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi! tejesen egyet értek veled!!!!
2015. dec. 13. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!