Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nőnek általában miért...

Egy nőnek általában miért néznek el sokkal több mindent, mint egy férfinak? Miért van ez a kettős mérce?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, de ezzel a jelenséggel itt is, más fórumokon is, és a valóságban is sokszor szembesülök, de nem értem, miért van ez. Akár milyen helyzet van, az esetek többségében teljesen máshogy kezelik az emberek az adott szituációt, hogy ha nő szerepel benne, és nem férfi.


Pár példával:

×××

Ha egy nő férfigyűlölő, akkor biztos az apja miatt, biztos trauma érte, biztos sokszor átverték szegényt, és így tovább.

Ha egy férfi nőgyűlölő, akkor mocskos állat akit csak a farka érdekel, hímsoviniszta disznó, neki tuti nem volt barátnője, stb.


Ha a feleség szereti túlzottan az édesanyját, az normális, mert hát mégiscsak az anyja.

Ha a férfi szereti túlzottan az anyját, akkor anyucipicikisfia, ilyen a büdös életben nem kell senkinek, hagyja ott a nő a francba ezt a papucsot.


Ha egy nő tapló paraszt módon bánik a pasijával, ütlegeli, akkor milyen belevaló csaj, hogy kiáll magáért.

Ha a férfi csak 1-szer leakaszt a nőnek egy kisebb pofont, már micsoda szemét állat, hogy képes egy nőt megütni, micsoda puhap...cs, stb.


Ha egy nő megfogja a férfi nemi szervét, semmi sem történik, és senki sem veszi komolyan.

Ha egy férfi fogja meg a nőét, máris rendőrségi ügy lesz belőle, és a férfit elkönyvelik szexuális zaklatónak.


Ha egy nő pofára esik, vagy szerencsétlenkedik, általában segítenek neki, vagy max nem foglalkoznak vele túlzottan.

Ha egy férfi esik el, szerencsétlenkedik, már a legtöbben körberöhögik, meg elmondják minden baleknak.


Ha egy nő nem bír el valamit, segítenek neki, vagy sajnálják.

Ha egy férfi nem bír el valamit, akkor milyen gyenge alak, szánalmas, még egy nő is erősebb nála, stb.


Ha egy nő csinál valami undorítót érzelmileg, akkor mindenki keresi a miértet, mert biztos a más kultúra tehet róla, biztos így lett szegény nevelve.

Ha egy férfi teszi ugyanezt, akkor undorító alja állat, a nő jobban járna, ha kidobná az utcára, stb.



É még lehetne sorolni. Nem vagyok nőgyűlölő, még mielőtt valaki azt írná. Csak nem értem ezt a viselkedést, ezt a mentalitást. Miért van ez? Miért kezelik teljesen másképp azokat a szituációkat, helyzeteket az emberek, amikben nők szerepelnek? Miért enyhítő körülmény az nagyon sok helyzetben, hogy valaki nő?

Nem veszekedést akarok szítani, csak komolyan szeretném ezt megérteni.

Vagy én gondolom rosszul, hogy ez nagyon igazságtalan? Miért az a döntő, hogy kinek mi van a lába között?


Ti mit gondoltok? Tényleg én látom ezt rosszul?



2016. ápr. 3. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a nőgyűlölő férfiaknál is valami trauma áll a háttérben, mert senki nem így születik. Ahol a férfi túlzottan kötődik az anyjához, ott általában fel szokott merülni, hogy az anyja nevelte így, a lányokat kevésbé szokták ilyen anyásnak nevelni, szóval előbb-utóbb kilyukadunk oda, hogy a nők hibája :)


Amit felsoroltál, azok közt van, ami az erőviszonyokra vezethető vissza, pl. egy férfi akkor is meg tud fogdosni egy nőt, ha a nő nem akarja, ellenben egy fogdosó nőt egy férfi könnyen le tud szerelni, elég, ha lefogja a kezét. Ezért veszik kevésbé komolyan azt, ha egy nő üt meg férfit, és ezért gázabb, ha férfi üt meg nőt, bár én úgy vagyok vele, hogy ha a nő kezdte, akkor visszaütni már szabad.


Van, ahol a nők szívnak jobban, pl. férfiként nem jelent törést a karrieredben a gyerekvállalás, nőként meg ha csak felveted, hogy fele-fele arányban maradnátok otthon a párotokkal, akkor a nő lesz a sátán, amiért ez megfordul a fejében (a férfi meg az angyali jó apa, ha vállalja). Beteg gyerekél ugyanez. Mindezek miatt normális melóra nagyobb eséllyel vesznek fel férfit (és ennek még a törvény is alátesz a terhes nők körülbástyázásával a munkajogban ). Sokan úgy gondolják, hogy egy elvált nő ne pasizzon, szentelje az életét a gyerekének, a pasi meg élhesse az életét és jó fej, ha küld némi névleges gyerektartást... Ha pasi végez házimunkát, akkor ő a feleségének "segít" és dicséret jár érte. A nő legyen boldog, ha elvégezheti, mert ő a "család lelke", stb.


Szóval szerintem egyenlő arányban vannak előnyei meg hátrányai mindkét nemnek.

2016. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudok válaszolni rá, mert én nem tapasztaltam ezeket, legalábbis a többségét nem.

Ha egy nő megüt egy férfit, érzelmileg kihasználja, zaklatja ésatöbbi, ugyanúgy elkönyvelik rossznak és rámondják, hogy mekkora ri banc. Nem vettem észre kivételezést.

2016. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez a társadalmi normákból épül fel és a sztereotípiákból, mert ezek szerint minden igazi Férfi erős amíg a Nők gyengébbek (ugye van is ez a mondás hogy a gyengébbik nem) és talán a példáid egy részére válaszol az a mondás hogy "Nem szabad bántanj a gyengébbeket." ez 1

Legyen 2 az a sztereotípia hogy a Férifak izmos dühöngő bunkók amíg a Nők gyenge finom okos és értelmesek akik soha nem tesznek semmi rosszat amiért lehetne őket hibáztatni és éppen ebből vannak azok a gondolatok hogy amíg -> egy Nő valami hibát vét vagy rosszat tesz, akkor Ő biztosan csak a körülmények miatt jutott abba a helyzetbe (amúgyis szegény gyenge nőt miért is bántsuk inkább sajnáljuk meg segítsük körbe) Amíg -> egy Férfi valami hibát vét vagy rosszat tesz, akkor Ő biztosan egy hülye F.. (elvégre egy erős Férfi, oldja meg a dolgot, ha pedig képtelen akkor gúnyoljuk mert Ő a fajtája leggyengébbike.. majdcsak kibírja hiszen erős) ÉS így a végére.. Kérlek mond el hogy milyen nemű vagy és hány éves. (Én: F/17) (Egyébként egy következő sztereotípia az enyém, hogyha te egy Nő vagy akkor most nagyon meg foglak kedvelni mert milyen jó hogy egy nő is meglátja a Férfiak baját, ellenben ha Férfi vagy akkor azt fogom gondolni rólad hogy valójában a történeteid fiú alanya TE VAGY! és csak ki akarsz bújni a felelősség alól) UI: Köszönöm a kérdést nagyon érdekesnek találtam :D

2016. ápr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2%
A nők olyan problémákat tudnak hatékonyan megoldani,amiben van rutinjuk.Ez az anyaságra vezethető vissza.Kevésbé sikeresek összetett problémák megoldásában,ahol a problémát több szemszögből is vizsgálni kell.Ezért nem lehet őket hibáztatni.
2016. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
hozzáveheted, ha nőtől lopnak az utcán rögtön szólnak, ha pasitól senki
2016. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos tényleg van benne valami.


Nézzétek meg ezt a kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarske..


Itt sokan próbálnak segíteni. Ha egy férfi írta volna ki ugyanezt, hogy ugyanígy viselkedik, akkor mindenki elküldte volna a francba.

2016. ápr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
5-ös, ez megint általánosítás, szerintem a legtöbb ember szól, ha azt látja, hogy lopni akarnak egy másiktól. én is szóltam pont a múlt héten, amikor egy srácot át akart vágni a pénztáros.
2016. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 ~OnLány~ ***** válasza:
64%

Lányként egyezek veled.

De hozzáteszem azért,hogy ha egy nő pofára esik,szerencsétlenkedik nem mindig segítenek neki,főleg ha nem csinos..csak még jobban kigúnyolják.

De úgy átlag amit írtál oké,mert vannak ilyen esetek.


Habár! Nekem meg az nem tetszik,hogy ha egy férfi böfög vagy pukizik,azon nevetnek egy nagyon,ha egy lány,akkor meg undorodnak a fiúk és a lányok is.


Vagy ha egy lány megbotlik,azon nevet a fél utca,aki látta,ha egy pasi,azon átlapoznak egy-kettő.


Úgyhogy van itt fordítva is pár eset,csak más nem jut eszembe.

2016. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehet, hogy túl sokat vagyok itthon, de van ilyen, hogy egy ismeretlen nő megfogja egy ismeretlen pasi pötsét? Csak úgy?
2016. ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem én vagyok egyik történetnek sem az alanya.

Én ezt már többször megfigyeltem, bár még nem annyira gyakori, de azért szoktam ilyeneket látni/hallani, olvasni.

2016. ápr. 4. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!