Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, ha nincs diplomám?

Baj, ha nincs diplomám?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok.Most érettségizem.Nem jelentkeztem felsőoktatásba.Butának érzem magam emiatt.Itthon is mondták,hogy hülye vagyok én ahhoz,a fóiskolához tiszta kitünőnek kell lenni.Nem vagyok rossz tanuló,szinte mindenből 4-es vagyok.De még a leghülyébbek is jelentkeztek egyetemre/fősulira az osztályból.Olyanok,akik félévkor buktak,vagy próbaérettségin nem érték el a 2-est.Ők is mennek a fősulira én meg nem.Ettől én kevesebbnek érzem magam.Nem is találtam semmilyem szakot,ami érdekelne.Ami tetszett volna,arról meg kiderült,hogy büfészak.+itthon is mondták,hogy hülye vagyok hozzá,mert csak a színtiszta kitűnőknek van esélyük.Ezért nem is jelentkeztem sehova.De nekem ez bántja az önérzetemet.

2016. ápr. 4. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne bánkódj, jövőre is tudsz jelentkezni.
2016. ápr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Meg fogod később bánni, én utáltam tanulni és munka mellett levelezőn 30 éves korom felett végeztem el a főiskolát, hogy megfelelő fizetésért megfelelő munkám legyen. Diploma nélkül nem fogsz annyit keresni, amiből jól meg tudsz itthon élni, hacsak nem vagy egy Mark Zuckerberg, vagy nem mész ki külföldre dolgozni.
2016. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Bajnak nem baj, szinte csak olyan embereket látok vezető beosztásban akik a nevüket se tudják leírni, és körberöhögik azokat akik diplomával negyed annyit keresnek.
2016. ápr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3-as jól mondja. Ne erezed magad kevesebbnek diploma nekul is lehet jol fizeto allasod! Siman kereshetsz annyit mint egy diplomas.
2016. ápr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy lány vagy fiú vagy-e, de utóbbi esetben több alternatívád is van (jó szakma+német/angol nyelvtudás=irány külföld, esetleg kamionsofőr, ami mindig keresett és jól megfizetik), de őszintén megmondom, nem tudom, hogy nőként hogy lehet diploma nélkül boldogulni. Talán könyvelő, vagy fodrász, ami hirtelen eszembe jut hirtelen és esetleg meg lehet belőle élni, de ha lány vagy szerintem feltétlenül jelentkezzél egyetemre (akár bölcsésznek) és közben is dolgozhatsz majd. Viszont az üresjáratban (amíg jársz suliba) feltétlenül fejleszd a nyelvtudásodat és menj ki majd néhány hónapra külföldre, mert ahogy így most belegondolok tényleg nem tudom, milyen normális nem éhbért fizető munkakörbe vennének fel diploma nélkül.
2016. ápr. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, viszont oltári nagy butaságokkal tömték tele a fejed.

Miért kéne színkitűnőnek lenni? Egy leendő mérnök mitől lesz rosszabb, ha mondjuk béna verselemzésből? Vagy egy leendő orvos miért lenne alkalmatlan a munkájára attól, hogy nem fekszik neki a töri?

Az igazság az, hogy tökre nem számít, hogy miből hányas vagy. Azon a területen legyél jó, amilyen szakra jelentkezel. Sőt, tanulmányok vannak róla, hogy nem a színkitűnőkből lesznek a legjobbak.

Az meg teljesen abszurd, hogy egy JÓ átlagra h*lyének titulálnak.


Én azt mondom, igyekezz megvalósítani önmagad, és ne hagyd, hogy a környezeted negatív hozzáállása lehúzzon!

Ha "büfészak" érdekelne, akkor menj arra. Ha téged az érdekel, akkor végezd el azt. Ne mások cinikus véleménye szerint alakítsd az életedet, mert akkor garantáltan soha nem leszel önmagad!

(Egyébként jómagam "iszonyatosan szégyenteljes" 3,75-ös átlaggal végeztem a gimit. Azóta van egy diplomám, két szakirányú OKJ-m, Mensa-tag vagyok, és főiskolás koromban szakirányú versenyen országos döntős voltam. Nem dicsekvésből mondom, én tök átlagosnak tartom magam, csak azért írtam le, hogy lásd: butaság az, hogy csak színkitűnőként lehet valamit elérni.)

2016. ápr. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6-osnál az igazság, bejutni kell az átlag néhány helyre, egyébként annyira irreleváns, hogy milyen voltál a középsuliban. Természettudományi képzésen úgy kezdik a matek tanítást, hogy " na jó, akkor most mindenki felejtse el, amit tudni vélt a matematikáról". Rengeteg egyszerű ember jár egyetemre, és meglepően életképtelenek azok is, akik gimiben kitünőek voltak. Te már annyival fölöttük állsz, hogy van önkritikád és megkérdőjelezed a helyed. Ha úgydöntesz, hogy továbbtanulsz, tudni fogod mit vállalsz és miért, nem pedig azért leszel ott, mert ez a követező lépés a karreieredben (ami nincs, mert nem érdekel), amúgy arrogánsan tojsz az egészre. Ugyanis ez az átlag.
2016. ápr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: most már (szerencsére, szerintem így igazságos) a bejutáshoz sem kell. Ha bizonyítod, hogy a szükséges felvételi tárgyakból megvan a megfelelő tudásod (azaz jól megírod belőle az érettségit), felvesznek. A kutyát sem érdekli mondjuk bilógus szakon, hogy milyen voltál 10.-ben töriből. :)
2016. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!