Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi vezethet valakinél oda,...

Mi vezethet valakinél oda, hogy semmiről nem tud másokkal beszélgetni?

Figyelt kérdés

Semmi komolyabb érdeklődési kör amivel profibb szinten foglalkozna, és az általános, hétköznapi témák se mennek neki, amikről az emberek beszélgetni szoktak általában. Ilyenek mint a sport, politika, tanulmányok és egyéb népszerű témák, nem ért hozzájuk semennyire és nem is tud hozzáfűzni igazán semmit. Nincs egy téma se amiről tartósabban és tartalmasan el lehetne vele beszélgetni, önálló, szépen megfogalmazott véleménye sincs semmiről.


Ez mitől alakulhat így ki valakinél, mi romolhatott el? Ez elég indok lenne hogy lekoptassátok ha barátkozni akarna veletek?


2016. ápr. 6. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vezet ide semmi, szimplán ostoba, vagy csak nem akar veled/másokkal beszélgetni, ezért így próbálja lekoptatni őket.
2016. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Lehet, hogy teljesen más az érdeklődési köre, és nem veled beszél. Nekem teljesen ugyanez volt 13-14 éves koromban, habár én bementem suliba, ott egy-egy szót váltottam (pl: szia! Szia! Mi a következő óránk? Biosz. Kösz), majd amikor hazamentem, zenehallgatás, matek (2-4 órán át), egy-két dolog elintézése, alvás. Hétvégente pedig két haverokkal skypeoltunk és beszéltünk+ DOTA2. Osztályomban pedig mindenki LOLozott, úgyhogy vicces volt :D
2016. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kiégés, évek, folyamatos kudarcok, pont az ilyen lekoptatások miatt hogy senki nincs aki megmutatná az utat neki. ezek már ilyen megrögzül szokások amik kialakultak hogy úgyse érdekel senkit, az ilyen ember körbekörbe jár saját világában elszigetelve, de lehet hogy introvertált
2016. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as, köszönöm. Leírtál.
2016. ápr. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Más az érdeklődési köre, ki volt közösítve sokszor, sok a gondja, nincs kedve veled beszélgetni...stb stb. Nem evidens, hogy mindenkit ugyanazok a témák érdekelnek, csak sokan ezt nem bírják felfogni.
2016. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerűen más ember, mint te.

Én sem vagyok beszédes, aktív fajta vagyok. Plusz válogatós :)

Nem nézek tévét, nem hallgatok rádiót, mert már csak az agyhervasztó, igénytelen marhaságok folynak belőlük. Persze, nézek filmet, nézek egy-két értelmes sorozatot interneten, de nem ez teszi ki a napomat, plusz hülyeségnek tartom erről hosszan dumálni.

Gitározom, zongorázom, festek, jógázom. Ezekről nem lehet beszélgetni, illetve nem lehet kizárólag csak erről, mert akkor mindenki meg van győződve róla, hogy dicsekedni akarok. Nem társas tevékenységek.

Nem politizálok, beszélni tudok róla, meg is van a véleményem, de szintén nem mindennapi téma. A népszerű témák nálam az agyzsibbasztó kategóriát képezik :)

Nekem az kell, hogy személyesen találkozzunk valakivel, együtt tegyünk dolgokat, közben pedig természetesen jön a kommunikáció is.

Az, hogy leüljek valakivel, és ne csináljunk mást, csak pofázzunk - meg jó esetben valami alkohollal enyhítsük a zavarodottságot -, számomra kínzás, nem kikapcsolódás.


Nekem pont az a tapasztalatom, hogy senkivel nem lehet semmit csinálni. Utoljára iskolában sportoltam, mert hiába szeretem a labdajátékokat, senki nem emeli fel a seggét a gép elől - beszélni minek róla, játszani szeretnék!

Imádom az extrém sportokat, de rajtam kívül senki mást nem foglalkoztat. Szeretek kirándulni, sétálni, városnézni, mozogni, senki más, vagy csak alkalmanként, aztán meg ülnek a gép előtt, és várják, hogy írjak.

Így esik, hogy nem beszélgetek senkivel. Bár engem lekoptatni sem kell, mert belefáradtam az állandó "facebook barátokba", inkább tevékenykedem egyedül vagy a férjemmel, beszélgetek azzal, akivel közben találkozom.

26/N

2016. máj. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!