Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok a dolgok, amiert egy...

Mik azok a dolgok, amiert egy egyetemista fontos, ertes embernek erezheti magat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok fiatal gimis, kozepiskolas lany van, akik annyira nagyra tartjak magukat, holott 18 evesen nem sokat tettek le az asztalra, buliznak, pasiznak, vasarolnak, furodni jarnak, apuci kocsit vesz nekik, villognak a ruhaikkal, amit vettek, de tobb semmi.

En soha nem tudtam ilyen lenni. Ha ossze is akarnam hasonlitani magam veluk, en 23 evese azert jopar dolgot ateltem mar, tapasztaltam mar, es nem egy helyzetben helytalltam, megsem tudom magam ertekesnek erezni.

Mit tegyek?

23L


2016. ápr. 7. 11:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
8%

Teljesen helyénvaló látás mód, ilyen lányból kéne többnek lennie. ne érezd magad kevesebbnek, amit a sok beképzelt liba mond magáról az csak felszin, de ha kicsit jobban alá ássa magát az ember egyből lejön az h aki igy mutogatja magát az még éretlen szinte majdnemhogy az élet minden területén.

Amúgy is pont azzal tudsz ez ellen tenni hogy nem süllyedsz le a szintjükre, és kizárod őket, mert te több vagy náluk.

Hosszabb távon a felszinesség meg hogy alányomnak mindent nem fog vezetni sehova. azért nem, mert ahhoz a kényelemhez szoknak hogy nekik nem kell megdolgozniuk semmiért, minden csak úgy van, házhoz jön. De az ilyenek majd x év múlva h odajutnak hogy család vagy valami éles helyzet, jól befogják szpni mert gőzük sem lesz a dologról hogy hogy is kéne, emiatt szenvedni fognak hogy nekik miért nem jön össze. ugyanis az életminőség a belevitt energiától függ

2016. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Értékesnek akkor érezheted magad, ha hasznára vagy másoknak, vagy hasznára vagy a világnak, vagy jobb azáltal a világ, hogy benne élsz.


A hívők azt mondják, hogy Isten Gyermekeiként valamennyien értékesek vagyunk, mert isteni lehetőség van bennünk. De én azt mondom, hogy nem a lehetőség és nem a tehetség tesz értékessé valakit, hanem az amit abból valóra vált, kibontakoztat.


Ha segítesz bevásárolni a szomszéd néninek, akkor értékesebb ember vagy, mintha milliárdokat szereznél a tőzsdén mások megkopasztásával.


Az egyetemista tanul, megismeri a világot, felkészül későbbi szolgálatára, ha e mellett alkot is valamit a szakdolgozati munkája keretében, kutat valamit, összegyűlt valamit, kidolgoz valamit, akkor az értékessé, hasznossá teheti őt. Ha az egyetemista megszerzett tudását úgy hasznosítja, hogy másokat tanít, akkor szintén hasznos, értékes.

2016. ápr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!