Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg paranoiás vagyok,...

Tényleg paranoiás vagyok, vagy a pszichológusom hülyeségeket beszél?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok. A héten, életemben először elmentem pszichológushoz, mert már tenni kellett valamit.

1 órát lehettem ott, beszélgettünk... Mikor elmondtam a panaszaimat, hogy például mikor buszon utazok vagy tömegben kell lennem azt érzem mintha mindenki engem nézne, vagy nem is, csak attól tartok, hogy mindenki engem fog nézni. Ezt úgy mondtam el neki direkt, hogy ne nézzen teljesen őrültnek, hogy mindig hozzá tettem, hogy nem olyan súlyos. Mert tényleg így leírva, kimondva súlyosabbnak tűnik. Nem tudok szemkontaktust létrehozni/tartani és van egy olyan érzésem, hogy mindjárt elkezdek sírni, le kell szállnom. Persze még nem volt olyan, hogy tényleg sírni kezdtem volna, vagy leszálltam volna. Az ablak felé szoktam fordítani a fejemet és nem nagyon mozgatom.


Én úgy gondolom, hogy ez súlyos szociofóbia és/vagy valamilyen pánik betegség, de a pszichológusom olyanokat mondott, hogy paranoiám van, meg hogy antiszociális személyiség zavarom (ami tudtommal = a pszichopátiával) ami lehetetlen, mert eszméletlen empatikus vagyok. Már szinte betegesen! Például nem bírom ki, hogy ne adjak aprót egy hajléktalannak és utána napokig lelkiismeret gyötör, hogy nem vettem neki még egy teát, vagy valamit.


Szerintem amúgy ez a szociofóbia szerű problémám elég minden napos... Ti mit gondoltok?


Minden normális választ előre is köszönök! :)



2015. jan. 30. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Én ha kiderül hogy szociofób vagy pedig antiszociális vagy attól jobb lesz?? Ezért nem látom értelmét a pszichológusnak, meg mondják mi a bajod de segíteni meg nem tudnak.
2015. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Döbbenetes, hogy ez alapján a pár mondat alapján "diagnosztizált"???

Szerintem is valamiféle túlzott szorongás, ami lehet szociális fóbia miatt is...

A paranoiásra az a jellemző, hogy meg van róla győződve, hogy mindenki rosszat akar neki és erről lebeszélni sem lehet, vlaamint jól felépített téveszméi vannak az adott paranoia típusának megfelelően.

Személyiségzavart is ez alapján a pár mondat alapján diagnosztizálta?

2015. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nos, igen! Körülbelül ennyit beszéltünk és ezek alapján állapította meg ezeket. Azt is mondta, hogy majd pszichiáterhez kéne mennem és valamilyen gyógyszert szednem, de azt nem mondta milyet. Már elmentem a háziorvosomhoz, úgyhogy van beutalóm pszichiátriára. Szerintem majd elmegyek egy másik pszichológushoz, vagy megmondom a pszichiáternek, hogy ezek alapján mire jutott a mostani. Amúgy a másik baj az volt, hogy az egész 1 órás beszélgetés alatt körülbelül ennyit beszélt, pedig tartottam szüneteket, de olyankor csak pár másodperces csend volt. Az a probléma, hogy most azt az érzést keltette bennem, hogy esetleg nagyobb a problémám mint hiszem.

De olvastam a paranoiáról és szinte semmi rám jellemzőt nem találtam.

Azért még mindenképpen kikérem más szakemberek véleményét is, biztos ami biztos...


Még 1x köszönöm az eddigi válaszokat! Ment a pont! :)

2015. jan. 30. 17:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Remélem ezt még olvasod.SZerintem mindenképp menj el másik psichológushoz is! A leírtak alapján nem tűnsz annyira súlyos esetnek, hogy gyógyzsereket szedj egyből!!
2015. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen még olvastam és köszi a választ! :)
2015. febr. 1. 18:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Keress egy másik pszichológust tényleg, ez nem érti a dolgát túlzottan. Már eleve az antiszociális fogalmával sincs tisztában.. Szerintem is ilyen társas szorongás, szociofóbia meg ilyesmi lehet ez...
2015. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy paranoiást mondott, és nem paranoidot?

Mert az nagy különbség ám, és ahogy olvasom, amiket írsz, inkább ilyesmire gondolnék.

2015. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bármit is mondott, egy órás beszélgetéssel az ilyesmit nem lehet kideríteni, se a személyiségzavart, nem vagyok szakember, de ehhez "több kell", én azért vagyok túlzottan kissé előítéletes az elhamarkodott diagnosztizálással, mert az ilyen sokat árthat is...
2015. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!