Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A 17-20 éveseknek mennyire...

A 17-20 éveseknek mennyire van eszükben az hogy építkezzenek, vagy saját lakásuk/házuk legyen?

Figyelt kérdés

Én abból kifolyólag nem gondolom úgy hogy túlságosan érdekelné őket az ilyesmi, elverik a pénzt albérletre, a leggyakoribb indok hogy otthon a szülőknél lakva nem tudtak csinálni "semmit" Inkább kidobják a lóvét az ablakon, és kitudja hány év után, meg mindenki megy a maga útján.

A másik a sok diszkó, márkás dobozos cigi.


Engem csak azért érdekel ez a felfogás részükről, mert egy olyan fiatal csávó is mint én, havonta 100-120e megtakarítással pár év múlva jobbak az esélyek, kilátások. Viszont jönnek az olyan beállítottságúak, akik fiatalabb korban szórták a pénzt csajnak virágra, szórakozásra és nem vitte sokra ezért hőbörög a másikra.


Mondjuk tudom magamról hogy az is durva hogy ennyire spórolós vagyok, de a saját dolgaim megvannak azért, konditerem, autó.

24F


2016. ápr. 8. 17:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Engem 17 évesen csak a csajok, sör, csöcsök, motorozás érdekelt meg a hétvégi buli semmi más az égvilágon. Egyetemen meguntam a bulikat aztán elkezdtem spórolni, dolgozni, majd végeztem és azóta dolgozok. Szerintem fontos hogy valaki kiélje magát 17-18 évesen, mert különben később 40 évesen, a helyi szórakozóhelyek tele vannak 40-50 éves riszáló vén trottyokkal akik retro zenére buliznak.
2016. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%
ha 100 millióim lennének a bankban, akkor sem építkeznék teljesen a nulláról. Rengeteg olcsó és jó házat lehet már venni potom összegekért, amiből te nem hozol ki egy ugyanakkora házat, ha építkezel. Felesleges munkától meg az idegeskedésről, amivel az építkezés jár nem is beszélve.
2016. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Az a gond,hogy a mai fiatalok nemhogy nem tudnak félrerakni havi 120 ezer forintot de a nagyrészük meg se keres annyit itt Magyarországon!:D
2016. ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Most ezzel akarod igazolni magadat, hogy anyaddal elsz 24 evesen?
2016. ápr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

"kidobni albérletre"

nem mindenki akarja az életét egy helyen leélni

2016. ápr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

4#

Melyik a jobb otthon lakni úgy hogy a szülők el sem fogadják a pénzt, ennek ellenére ki van mosva a ruha, van kaja, és csak azon kell lenni hogy félre tegyél.

Sose volt dicsőség huszonévesen szülői támogatással, külön élni. Sokan mégis nagydobra verik..

2016. ápr. 8. 18:24
 7/27 anonim ***** válasza:

Hát egy 17 évesnek semennyire, ő még javában középsuli közepén van, érettségi/szakmunkás vizsga/anyámkínja még "beláthatatlanul" messze van az ő szemszögükből... de nehogy azt hidd, hogy ezelőtt 20 évvel sokkal öntudatosabb lett volna egy 17 éves gyerek, hát még bevétele sincs, amiből spórolgathatna.


Én is durván spórolós vagyok, de építkezés eszembe sem jutna, a lakásvásárlástól meg valószínűleg cirka 10-15 év választ el így 22 évesen, ha reálisan nézem a dolgokat.

Egyetem melletti melókból és ösztöndíjból meg abból, hogy koliban nyomorogtam eddig félre tudtam tenni 650 ezer forintot, meg még van ebből-abból 300 ezret. Ha most végzek és szerencsés leszek, akkor nettó 200-250 között kereshetnék reálisan.


Sajnos az, hogy szülőknél lehúzzak még esetleg 2-3 évet az lehetetlen, ahol laknak ott semmiféle álláslehetőség sincs. A szakmámmal inkább csak nagyobb városok jöhetnek szóba, leginkább Budapesten maradnék, mert valószínűleg fel is vennének a jelenlegi munkahelyemre állandónak.

Tehát mindenképp kell majd valamilyen szállás. Szüleimnek és nekem együtt sincs annyi pénzünk, hogy a fővárosban vegyünk egy lakást csak úgy nekem (pláne, hogy fiatalabb testvéreim is vannak), tehát mindenképp az lesz, hogy "elszórom" a pénzem albérletre. X évnyi koliban nyüglődés után rohadtul nincs hozzá semmi kedvem, hogy 4-5 emberrel együtt lakjak, szóval egy egy vagy másfél szobás kis lakást kéne kivennem, lehetőleg úgy, hogy ne a világ végén legyek (voltam már ilyen helyen, soha többet). Tehát ha marha nagy szerencsém van, akkor is elmegy csak a lakhatásra rezsivel együtt havi 100-120 ezer forint. Lényegében a fizetésem fele (ami egy nagyon szerencsés kezdő fizetés lenne, más szakmákban valószínűleg csak a lakhatásra elmenne az egész jóformán). Utána még kajára, ruhára, erre-arra még tuti elmenne annyi hogy reálisan havi 50-70 ezer forintot tudjak maximum félrerakni.


Na, egy félig lepukkant egérlyuknyi lakás jelenleg a 8. ker közepén kerül úgy 10 millióba. Ki lehet számolni, hogy hitel nélkül mikor lesz erre pénzem :D (Bár úgyis hitel lesz belőle amint megvan az önerőm és stabilnak érzem a munkámat.)

2016. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

27 vagyok, jó állással, igen sok megtakarítással, de nem gondolkozom lakásvásárlásban. Ez a negyedik ország, amiben élek, imádom, de ki tudja, hogy pár év múlva is szeretnék-e itt lenni, jobb, ha megmaradok mobilisnak. Nem érzem (és sosem éreztem) szükségét saját ingatlannak - meg itt ahol élek amúgy sem lenne elég az a pénz, amim van, nem is gyakori a saját ingatlan. Magyarországon tudnék már lakást/házat venni a félretett pénzemből, de minek, nem tervezek visszaköltözni.


Nem végzek kulimunkát, a szakmámban dolgozom, és bár teszek félre, a pénzem nagy részét igenis elköltöm a hobbijaimra (abból is leginkább az utazásra, élménygyűjtésre). Semmi hasznom abból, ha elpazarolom az életem gyűjtögetésre, hogy aztán elmondhassam x év múlva, hogy van egy házam, de azt már meg nem tudom mondani, mikor volt valami élményben részem utoljára.. Nekem ez így nem élet, inkább élményekbe fektetek, mint tárgyakba (kütyüjeim sincsenek, a telefonom is olcsó, ruhát akkor veszek, ha muszáj).. Kinek mik a prioritásai az életben.

2016. ápr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Ennyi erovel ha a te logikadat nezzuk lakj otthon amig elnek a szuleid aztan oroklod a hazat es minden meg van oldva.
2016. ápr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.Én 18 éves vagyok,és komolyan érdekelne engem,hogy milyen munkával lehet 20 évesen annyi pénzt keresni,hogy abból 120 ezret félrerakjak?(szóval ez kb 250 ezres fizut jelent)


Szóval az előbb említette egy válaszoló,hogy 22 éves és ha végez az EGYETEMMEL,akkor 200-250 között fog keresni..

2016. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!