Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A duci emberek miért hibáztatj...

A duci emberek miért hibáztatják a vékonyokat? Saját maguk tehetnek a sorsukról, ne másokat hibáztassanak.

Figyelt kérdés

Nem akarok megsérteni senkit.Egyszerűen tapasztalatból írom, hogy sok ducibb ember szereti szidni a vékonyabb embereket.Meg sokan kijelentik,hogy nekik egyszerűen nehéz a csontozatuk.Meg persze rossz a genetikájuk, ezért teltek. A vékonyakat meg úgy kezelik, hogy nekik az jutott, nem tettek érte semmit.

De miért? Könyörgöm, ha csak nem extrém eset(hormon háztartásba beavatkozó tabletták stb), akkor igenis tehet a duci ember arról,hogy ő olyan. A vékony emberek is általában tesznek azért,hogy olyan alakjuk legyen. (itt is persze van néhány kivétel, aki ha minden naő megeszik egy féldisznót se hízik el)

Én is figyelek az étkezésemre, emellett heti 4x futok és 3x tornázok. Nem genetika miatt van jó alakom. Mégis annyiszor rúgnak belém , akár ismeretlenül is a teltebb lányok/fiúk.. Sajnáltatják magukat és kb engem hibáztatnak,hogy nekem jó a genetikám.Hát 0 mozgással és nagy kalóriabevitellel én sem így néznék ki.

Komolyan , nem akartam megbántani ezzel a kérdéssel senkit! Csak kiírtam magamból.Remélem van ebben érintett, aki tud választ adni, hogy miért jó ezt csinálni a teltebb lányoknak?


2016. márc. 16. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember buta vagy ignoráns vagy csak jólesik neki azt hinni, hogy nem tehet semmiről... Nyilván a kövérek közt is van ilyen, pont köztük ne lenne?

Nekem soha eszembe se jutott kövéren másokat hibáztatni, inkább örültem, hogy vannak jó kinézetű emberek, akik jót tesznek az esztétikai érzékemnek :D Egy ponton aztán rájöttem, hogyan tudok fogyni s most már csak az utolsó kilók vannak hátra, utána pedig tömegelek :D

Ismertem kövér embereket, de egyiknek sem volt baja a vékonyakkal s eszébe se jutott, hogy 1-2 kilóval nehezebb csontváza miatt van +40 kilója és méteres dereka :D

Ez a nehéz csontozat nem tudom, honnan jött, de sosem értettem. Az nem sokat jelent. A széles csípőt se nehéz megkülönböztetni a hájastól... Olyan sincs, hogy genetika miatt nem tud fogyni az ember, max. nehezebb neki (de van, aki könnyen lefogy, majd nem érti, hogyhogy nem megy mindenki másnak is heti 1 kiló, hisz csak elhatározás kérdése és könnyen megy. hát nem).

2016. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a ducik a divatvilágot okolják - ha egyáltalán okolnak valamit/valakit - azért, hogy őket nem, vagy csak nehezen fogadja el a társadalom, ami az ő súlyukat nem tekinti "normális"-nak.
2016. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak lelki okai is annak, hogy valaki nem megy el sportolni. Nem feltétlenül kell biológiai indoknak meghúzódni valaki ducisága mögött.

Gát vagy depresszió. Ezekkel meg sajnos nagyon nehéz mit kezdeni, mert eleve az ember nem tudja más segítségét kérni.

2016. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

természetesen én is ismerek olyanokat, akik ugyan teltebbek az átlagnál, de teljesen normálisak. vagy jól érzik magukat így, vagy ha nem, akkor sem hibáztatják a többi embert. sőt, van olyan barátnőm aki arra kért,hogy járjak el vele futni, motiváljam őt is. szóval van pozitív példa is.

csak hát elég sok negatív is. amit nem tudok mire vélni.

a nehéz csontozat meg nyilván kamu, ez csak egy kifogás.

2016. márc. 16. 20:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó a kérdés. Általában fordítva szokott lenni, hogy ducik panaszkodnak, hogy mennyit bántják őket a súlyuk miatt. Pedig ők is tudnak ám lenézően beszélni és sokszor ok nélkül a vékonyakról. Vékony alkatúként átéltem már többször rosszmájú megjegyzéseket a duciktól, hogy "biztos ennek vagy annak köszönhetem a vékonyságom", mert nekem ennyivel vagy annyival könnyebb az életem, mint nekik. De másoktól is megkapom mindig, hogy biztos mindig nagyon vigyázok az alakomra, és csak salátán élek. Pedig az igazság, hogy imádok mindenféle finomságot, édességet néha kétpofára enni, életemben egy percet nem fogyókúráztam, és annak ellenére képtelen vagyok hízni. De ezt senki nem akarja elhinni. És a vicc, hogy én soha egy szóval nem bántottam őket a súlyuk miatt! Annak ellenére jönnek a beszólásaik.
2016. márc. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kövérség genetikai okokból van akkor ne vedd figyelembe a következőket!!!! Aki kövér és nem tetszik fogyjon le. Egyszerű. Nem olyan nagy dolog ez. Ne szórakozunk már. Csak szarnak bele, nem sportolnak eleget, lusták. De ha nem is sportolna! Akkor is simán lelehet! NE EGYÉL! Láttad második világháború táborban lévők hogyan néztek ki? És neked még éhezned sem kell hónapokig, hisz ehetsz! Csak úgyhogy ne annyi tápanyagot vegyen fel a szervezeted! Nem értem ...
2016. márc. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen, úgy tesznek, minthogyha nekik ez jutott volna, nem lehetne rajta változtatni.

nem mondom,hogy 5 perc , de kb fél év alatt már látványos változást lehet elérni, különösebb erőfeszítés nélkül.

2016. márc. 17. 12:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért bántanak mert frusztráltak, irigyek/ féltékenyek az alakodra. Én is kövér vagyok mióta az eszemet tudom és bizony mikor azt látom hogy a 45 kg-s barátnőm táblaszámra eszi a csokit és minden nap végigeszi a menüt a suli kantinjában felmerül bennem, hogy azért ez így mégsem fair...de persze ezt magamban tartom, soem bántanék senkit az alakja miatt pont azért mert tudom milyen érzés hisz engem eleget bántottak miatta.
2016. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy minden más kudarcért is másokat hibáztat a legtöbb ember. Nehezebb belátni, hogy te rontottad el. Cselekedni meg főleg nehéz.

Konkrétan témába vágva: mindig megkapom, hogy milyen jó nekem, mert vékony vagyok. És bármit megehetek, akkor sem hízok. Jó a genetikám? A fenét, más egészségügyi oka van. Ja, hogy az egyéb kellemetlenségekkel jár, lehet húsz évvel hamarabb kimúlok és az orvos se igen tud mit kezdeni velem? Pech. De milyen jó nekem, hogy vékony vagyok... A B verzió, amikor tényként közlik, hogy anorexiás vagyok, hánytatom magam, stb. Ja jó, mert én még nem tudtam róla. :D

Másik mese: Sógornőm nem kicsit elhízott. Fogyókúrázik hónapok óta és csodálkozik, hogy alig fogyott még és hetek óta stagnál. Pedig pár perceket szobabiciklizik, néha sétál is és vacsorára nem eszik, maximum valami kis gyümölcsöt.

Ha értelmesen megpróbálom neki elmagyarázni, hogy nem kéne nap közben mindet összeenni (mert hát csoki, chips, tészta, stb ugyanúgy becsúszik szép számmal), inkább sokszor kéne egészséges ételt enni, meg mondjuk nem ímmel-ámmal mozogni, hogy legyen értelme is, akkor én vagyok hülye. Mit tudhatok róla, nem voltam sose kövér. Meg hát az XY női magazin ezt írta.

Szerintem az ilyen nem is akar változtatni. Csak utálja magát, de nem eléggé, hogy tegyen is érte. De legalább belerúg egyet a másikba, hogy neki is rossz legyen.

Aki tényleg motivált és akar változtatni, annak sikerül is általában. Elmegy orvoshoz, elkezd sportolni, kialakít egy megfelelő diétát, kitartó... Ismerek nem egy ilyet. Sokat tettek érte, szerintem mindenképp becsülendő módon. Viszont tőlük egyszer sem hallottam, hogy másokat hibáztatnának és ócsárolnának. Szóval szerintem valahol ehhez kapcsolódik.

2016. márc. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!