Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarják ennyire életképt...

Miért akarják ennyire életképtelennek nevelni a szüleim az öcsémet? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Az öcsém 10 éves. Majdnem a legmagasabb az osztályában és lassan tini lesz. De a szüleim teljesen életképtelennek nevelik. Kb mindent megcsinálnak helyette, sokszor már ő kéri, hogy ne tegyék, mert egyedül is menne neki. Én pedig pont ezért nem segítek neki soha, hogy tanuljon önállóságot.


Ma elvittem szülinapi buliba, otthagytam, majd négy körül érte mentem autóval. Mondtam a ház előtt nem sokkal, hogy boltba szeretnék menni, mire ő mondta, hogy sürgősen haza kell mennie. így a ház előtt leparkoltam, ő pedig szállt ki, de nem tudta kikapcsolni a biztonsági övét. Csak 1-2 alkalommal próbálta ki és máris kérte, hogy segítsek neki. Mire mondta, hogy nem. Erre ő csak meglepetten annyit bírt mondani, miközben kétrrét görnyedt, hogy "De hiszen pisilnem kell!", mire rákiabáltam, hogy "Akkor pisilj be!". És b.sszus, eleresztette magát. Azt hittem, legalább próbálkozik, de nem, inkább bepisilt. Ennyire értelmetlen gyereket... Közben meg vörösödött a szégyentől a feje...


Mindegy, amikor végzett, elmondtam neki, hogy ebből az a tanultság, hogy menjen el máskor indulás előtt a WC-re és ő csak ijedten próbálta kikapcsolni az övét miközben szigorúan néztem majd már mérgesen nézett rám és úgy próbálkozott.


Kb 10 perce bénázott, amikor anyám felhívott,hogy hol vagyunk, elmondtam, hogy az öcsém bepisilt, nem tudunk felmenni és amikor kérdezte miért csak annyit mondtam, hogy "Azért pisilt be, mert béna." - anyám lejött a háűz elé a kocsihoz, nagy nehezen kikapcsolta az öcsém övét és felmentünk, majd amikor elmondtam neki mi volt, jól leteremtett engem.


Miért kell életképtelennek nevelni és, ha jóindulatú segítséget kap attól rettegni?



2016. ápr. 9. 18:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és az öcsém most szomorúan gubbaszt a szobájában, mert 10 éves nagyfiú létére bepisilt, pedig már majdnem a wc-re ért, de megmondtam neki, hogy, ha képes az autóba pisilni, csak mert nem bírja kikapcsolni a biztonsági övét, akkor nem nagyfiú, szóval nem kell szégyenkeznie...
2016. ápr. 9. 18:11
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
ezen most jót nevettem :DD
2016. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ugye? Tényleg röhejes ahogy a szüleim nevelik azt a szerencsétlen gyereket...
2016. ápr. 9. 18:16
 4/14 anonim ***** válasza:

A sztori akár vicces is lehetne, ha valaki legalább kétszer-háromszor megmutatta volna neki, hogy hogyan csatolja ki a biztonsági övet.

Azaz MEGTANÍTOTTA volna.


Szerintem ez nem történt meg.

2016. ápr. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem te vagy az ostoba, mert a gyereket nem vészhelyzetben kell elkezdeni nevelni. Nem az égő ház közepén kell leállni elmagyarázni, hogyan oltunk tüzet.
2016. ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
61%
Te...
2016. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
71%
Le leszek pontozva, de szerintem féltékenység ez...
2016. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Együttérzek kérdező.

Nekem is van egy 12 éves,hasonlóan életképtelen húgom.

A mai napig nem ő készíti el magának az iskolába az uzsonnáját,nem tudja bepakolni az aznapi könyveket a táskájába.

2016. ápr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
5-ös vagyok. Lepontoztak. Nem az a baj, hanem hogy ellenérvet nem kaptam, így nem tudom, miért. Én se támogatom, hogy legyen valaki életképtelen, de mint mondtam, nem vészhelyzetben kell tanítani a gyereket. Nem vagyok ennek a híve, hogy most aztán egy életre megtanulta. Azt tanulta meg, hogy mostantól téged megkerülve az anyjának szól majd, hogy segítsen. El kell neki magyaráznia dolgokat, nem rögtön elvárni, hogy tudja. Azon kívül egyszer-egyszer ilyen pisilős sztori még a felnőttekkel is előfordul. Én pl. 17 voltam, amikor buszos túra előtt elfelejtettem elmenni wc-re. Mondjuk nem is pisiltem be. Egy-két alkalommal előfordul az emberrel. Tudjuk, te azt állítod, hogy az öcséd máskor is ilyen, de mondj már példákat. Amúgy te hány éves vagy, hogy már kocsit vezetsz?
2016. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy anyukád jogosan teremtett le, és nem hiszem el, hogy senki más nem látja így. Nem a te feladatod megnevelni.
2016. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!