Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek elárul valamit a...

Szerintetek elárul valamit a személyiségről a rossz helyesírás?

Figyelt kérdés

Az a tapasztalatom, ha valaki borzalmas helyesíró ( és itt nem egy-egy apró tévedésre, vagy fáradtság miatti elírásra gondolok, volt hogy én is írtam sietségemben ly-t olyanra, amire j-t kellett volna, fogtam is a fejem, mikor megláttam), szóval az a tapasztalatom, hogy aki igazán értelmes, annak a helyesírásán lehet látni. Ettől persze még érzelmileg lehet sivár, és egy rossz helyesíró is lehet mély érzésű, én itt most az értelmi képességekre gondolok. És ismét mondom, ez nem a véleményem, hanem a tapasztalatom. Ti hogy látjátok ezt?

Ilyen hibákra gondolok, mint az idekötők különírása: ki megyek, meg írom, vagy más példa: késsőbb, sok féle képpen, össze jönn, töbet, aszt...

szóval ilyen és ehhez hasonlók kevésbé durva és durvább kombinációja.



2016. ápr. 10. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem igen. Intelligencia, igényesség, olvasottság hiánya. (Kivéve a diszgráfiásokat, mert nekik sokkal nehezebb. A katasztrofálisan rossz helyesírók jó része diszgráfiás.)
2016. ápr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Rossz helyesírás = igénytelenség
2016. ápr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Tanulatlan, egyszerű, de ettől függetlenül lehet jó ember.
2016. ápr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Blade Bone ***** válasza:
67%
Szerintem nem, mert ez lehet csupán megszokás is.. Tapasztalatból mondom, mert voltam már pár emberrel úgy, hogy megemlítettem nekik a dolgot, és aztán csodát láttam. Persze nyilván van akiknél az írásmód egyenesen arányos a értelmiszinttel, de ezt így látatlanba nem lehet megmondani. ;)
2016. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
Hogy lusta volt tanulni...
2016. ápr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelműen nem jelenthető ki, sőt, az egybe- és különírás készség kérdése is, akinek úgymond nincs rá füle, annak ez nem olyan egyértelmű.
2016. ápr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

El. Pláne ilyen látatlan beírogatós helyen pont ez az, amiből kiolvassuk, kifélével állunk szemben.


Mindjárt elárulja az illető kulturális szintjét a -ba/be és -ban/ben különbség nem ismerete. Elárulja az illető kapkodását, egyben a dolgokhoz való nyegle hozzáállását, mikor már a szóköz sem a két szó közé sikerül, és egyebek. Végül elárulja az illető "nagy lazán szarok bele mindenbe" életfelfogását, hogy el is nyomja a kapitális marhaságát, mielőtt átnézné. És nem helyesírási kukacoskodásokra gondolok, amitől azt hiszem, sokan falra mászunk, hanem olyasmikre, ami már egyenesen az ember szemének fáj.

2016. ápr. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez leginkább akkor tudható, hogy valaki valóban nem tud helyesen írni, ha kézírással ír vagy hivatalos e-mailt például. Telefonon az autokorrekt gyakran félrejavít, vagy az ékezeteket 1-1 szóra nem teszi rá, így a hosszú-rövid mássalhangzók is rosszak lehetnek. Vagy akár csak nem figyel az egészre, gyorsan ír, ilyenek. De a helyesírás szerintem is sokat elárul az illető intelligenciájáról, de azért kivételt képeznek azok, akik diszgráfiások, hiszen ők nem tehetnek erről és lehetnek nagyon intelligensek, tanultak. :)
2016. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Ismertem egy NAGYON rossz helyesírású egyént.

Értsd úgy,hogy minden 2. szavát helytelenül írta le,ÉS még érthetetlenül is fogalmazott.

NA ez meg is látszott a jellemén is. : Enyhén buta,ami még nem is lenne probléma,DE ő nagyon sokat képzel magáról

Szóval ja,összefügghet simán a rossz helyesírás a személyiséggel.

2016. ápr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Sunshinedoll ***** válasza:
19%
Nem, ugyanis a helyesírás abszolút készség, illetve sok intelligens ismerősöm van, aki nem tud helyesen írni, mert diszgráfiás vagy egyéb hasonló jellegű problémája van, ami az intelligenciájára nincs hatással, de a beszédre, olvasásra, vagy írásra meg igen.
2016. ápr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!