Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gondolatban, Dante poklába...

Gondolatban, Dante poklába szerintetek melyik körbe illene bele leginkább az ilyen (lentebb leírt) ember?

Figyelt kérdés

Szerintetek Dante poklában melyik körbe illene bele leginkább az az ember, aki felebarátját lelkiismeretfurdalás keltésével - jogtalanul - akarja rávenni és rászedni olyasmire, ami az illetőnek rossz, elvesz tőle, s valójában a kerítő nyer vele, ill. ússza meg a saját felelősségét?


Dante pokolrendszeréhez segítőként:

[link]


Tömör válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. ápr. 11. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyolcadik kör. Benne is van: kerítők, csábítók
2016. ápr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehát, kerítők, csábítók, nyerészkedők ez mind rá illik, egyértelműen a nyolcadik.

#1 voltam, csak hamar küldtem el.

2016. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem gondoltam, hogy a kerítő ezt jelenti, azt gondoltam, hogy szerelmi kerítőkre és kontárokra értik ezt. Ill. olyanokra, mint pl. Tartüf volt.


De igen, akkor is logikus lenne amúgy.

2016. ápr. 11. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden értelemben lehet kerítő, a logika ugyanaz.

Attól függ egyébként, hogy melyik bugyorba kerül, hogy melyik jelleme mennyire erős. Ha nyerészkedés miatt csinálta mindezt, akkor az ötödik bugyorban köt ki, de ha az emberek szenvedése miatt és a nyereség csak mellékes akkor az már a nyolcadik bugyor, vagy a kilencedik.

De ez mind a nyolcadik körben van.

2016. ápr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából azért csinálja, mert nincs tartása neki, egy marketinghez és bebeszéléshez tehetséges, büszke - ámbár mégiscsak szelektív - keresztény. Aki ráadásul a barátomnak is vallja magát.

=(

Próbál is a barátom lenni..... de, mégis, a kicsi dolgokban tud jót tenni, jól dönteni, de a nagy és fontos dolgokban belevisz a hülyeségbe. Ha meg nekem kell ennek az árát (nem (csak) anyagira gondolok) megfizetni, azt kihúzza belőlem, utána meg úgy magyarázza félre a dolgokat olyan fenenagy igazságérzettel, hogy olyan egy ehhez ennyire tehetséges ember nincs még egy a földön.


='(


Azért kérdeztem meg, mert mostanában meg szoktam álmodni előre a számonkéréseit, és észrevettem, hogy 90%-ban teljesülnek... o.O Nagyon furcsa... Mindenesetre így akkor előre tudom, hogy mivel vágjak vissza, legalább az első körben.

Konkrétan a munkahelyemen, közfoglalkoztatottként mondtam vissza a meghosszabbítást, azaz még fel sem mondtam, csak nem hosszabbítottam. 3 szakmában dolgoztattak, volt, hogy 12-14 órában, egy-két esetben még többen is, az 51.000-es közfogis fizetésért, plusz mindenkit, kollégáimat is kiidegelte a főnök, meg az új talpnyalija.

Persze mivel a hülye is tudja, hogy még a mai világban is azért közfogis fizetésért három szakmában beledolgozni is kevesen fognak, próbált visszahúzni.

S amit még majd ki kell állnom, hogy a szóban forgó kerítő >illető< nagy haverja a főnöknek, sajna nagyobb, minthogy engem, akit a barátjának tart, majd annak az érdekeit tartsa szem előtt.


Innentől gondolom más számára is sejthető a leendő folytatás...

2016. ápr. 11. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!