Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha gimnazistaként aszerint...

Ha gimnazistaként aszerint választok egyetemi képzést, hogy mi érdekel, és nem aszerint, hogy mivel teszek hasznosat az emberiségnek, akkor rossz ember vagyok? Vagy haszontalan?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 9. 19:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
ami érdekel, azzal talán nem tehetsz hasznosat?
2016. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha be is fejezed a képzést,akkor leginkább egyik sem. A kérdésed mondjuk nem nagyon vágom,hogyan fogalmazódott meg benned,de tw biztos érted.
2016. ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát tervezem befejezni, nem akarom abbahagyni.

Hát azért fogalmazódott mert, mert mindenki mindig jön azzal, hogy milyen hasznosat kell tenni a társadalomnak. Ha mondjuk nem leszek orvos, vagy mentős, nem hozok létre alkotást, hanem mondjuk kutató akarok lenni, vagy tudós, vagy mondjuk a Színművészetire akarok menni, akkor is hasznos vagyok?

2016. ápr. 9. 19:37
 4/21 A kérdező kommentje:
Vagy ha egy olyan speciális dolog érdekel, ami keveseket? Például tengerbiológia?
2016. ápr. 9. 19:38
 5/21 A kérdező kommentje:
Végül is a magyarok élete nem lesz jobb a tengerbiológiától.
2016. ápr. 9. 19:38
 6/21 anonim ***** válasza:
de attól még létrehozhatsz valamit.. de felteszek egy másik kérdést.... aki nem egyetemre megy, hanem dolgozni az nem hasznos? gondold meg..
2016. ápr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

a tengerbiológus és a színművészeti esetén a neheze majd a suli után jön.

tenger? azt hiszed jobbak az esélyeid egy tengerparton felnőttel szemben?

színész? tudod, ha nem lesz pénz kajára nehezen tudsz a színészkedésre koncentrálni

2016. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Azt csináld, amiben jó vagy és ami érdekel. Egyrészt, a társadalom sem fog veled igazán foglalkozni. Másrészt, minden munkában lehet valami pozitívat találni, ami a társadalomnak jó. Egy színész pl. feldobja az ember rossz napját.
2016. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de ha szerinted csak az hasznos a társadalomnak, aki "alkotást" hoz létre, akkor menjél asztalosnak vagy hegesztőnek, mert azok kézzel fogható produktumot tesznek le az asztalra. Ha neked csak a kézzel fogható dolgok a hasznosak, akkor te nem vagy való egyetemre, az biztos. Mi ez a szöveg, hogy "a kutató, színművész stb. az nem hasznos"? Messzire kerülj el minden szellemi munkát, ha így gondolkodsz.


Amúgy akartam írni rendes választ is, de amikor megláttam, hogy arra vetemedtél, hogy ilyet írjál, rájöttem, hogy nem érdemled meg. Pfuj.

2016. ápr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"aki nem egyetemre megy, hanem dolgozni az nem hasznos? gondold meg.."


Én nem mondtam, hogy nem az. Hasznos, de most nem az a kérdés.

2016. ápr. 10. 09:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!