Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bántják a csendes,...

Miért bántják a csendes, zárkózott, másabb embereket?

Figyelt kérdés

Engem már óvodás korom óta elég sokan nem bírnak, csak mert csendes vagyok és más.

A más alatt azt értem, hogy nem igazán azok a dolgok érdekelnek, mint a korombeliek többségét. Tehát nem buli, pia, stb. És mivel nincs közös témánk, nem igen tudunk semmiről se beszélgetni. De ezért még nem kéne utálni, hisz nem is ártottam nekik. 17/L


2016. ápr. 12. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A különcöket sose fogják elfogadni, mert nem értik őket. Azt hihetik nem érdekel téged semmi ha nem beszélgetsz velük, barátságtalannak gondolnak, stb. Nem ismernek ezért nem is értenek meg.
2016. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Örülök férfiként hogy vannak ilyen lányok is.

én már 25 éve igy létezem, persze időközbe akadtak haverok akik azért valamilyen szinten még is hasonló gondolkodásúak. Majd neked is lesznek akivel megtalálod a harmóniát

2016. ápr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Voltak páran, akikről azt hittem, igaz, legjobb barátok, viszont aztán mind otthagytak másért ok nélkül.

Jó lenne egy igaz barát, de senki hasonlót nem találtam még a környezetemben, kezdeményezni nem igazán merek (rossz emlékek, tapasztalatok) :/


Osztályban csak 2 ember van akikkel szoktam beszélgetni (nem sokat), de tényleges barátnak nem mondanám őket, mivel csak iskolában beszélünk.

2016. ápr. 12. 18:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt hallgatom egyfolytában, azoktól akik nem ismernek. "Mi a baj, miért vagy ilyen csendes, miért vagy szomorú", csak azért mert nem vagyok beszédes, meg nem vigyorgok egész nap, mint egy hülye.

Akik ismernek, tudják, hogy ilyen vagyok, és hogy idő kell hozzá, hogy kibontakozzak, nem tudok egy vadidegennel 5 perc után úgy beszélgetni, mintha évek óta ismerném.

Aki szimpatikus egyébként, annak hamar megnyílok, szinte be nem áll a szám olyankor annyit beszélek, ahogy a barátaimmal is. De aki viszont eleve nem szimpatikus, azzal soha nem bájcsevegek, inkább elkerülöm.

Volt olyan barátom, aki nem tudott elfogadni ilyennek, és azért veszekedett velem, hogy miért nem beszélgetek többet az anyjával. Volt olyan is, aki soha nem szólt emiatt, mert elfogadott ilyennek, és nem akart rám erőltetni egy olyan viselkedést, ami egyáltalán nem vall rám.

Ahogy már írták vannak olyanok akik képesek ezt megérteni és elfogadni, viszont olyanok is, akik képtelenek erre, az ő szemükben csak egy csendes, visszahúzódó kis valakik leszünk mindig :)

2016. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
A csendességet tévesen gyengeségnek hiszik, és a gyengék támadhatók. Ráadásul, mivel ezzel a viselkedéssel nem is vonzzuk mágnesként az embereket, nagyon nincs senki, aki kiálljon mellettünk. 20 éves lány vagyok, mióta élek, ez velem is így van.
2016. ápr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Introvertált pacsi?! :D
2016. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
mert idióták
2016. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tudják elfogadni, frusztrálja őket, hogy nem mindenki olyan átlagember, mint ők.

Akinek van erős, saját személyisége, az nem bánt ilyesmiért.

2016. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert megtehetik. Egy csendes, nyugodt ember nem fog visszatámadni, nem fog utólag bosszút állni és hasonlók.
2016. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem igazán vagyok nyugodt fajta, csak már megtanultam visszafogni magam, és csak magamban dühöngni. Mondjuk ha szükséges lenne, visszatámadnék.
2016. ápr. 13. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!