Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék magamba tuszkoln...

Hogyan tudnék magamba tuszkolni egy kis szeretetet?

Figyelt kérdés

Nem érzem, hogy igazán kötődni tudnék bárkihez is. Nem arról van szó, hogy nincs kivel beszélnem, ilyesmivel szerencsére nincs problémám, azonban már évek óta úgy tekintek az emberekre, mint szükségletre, ha kicsit egyedül érzem magam, vagy csak szimplán unatkozom, legyen kivel beszélnem, de különösebben nem mondanám, hogy érzek irántuk barátságot. Mikor legutóbb szakításon mentem keresztül, visszagondolva inkább ijedtem meg attól, hogy egyedül maradok, és az rémített meg, szomorított el, mintsem a kapcsolatot magát sajnáltam, most is van valakim, de nem érzem, hogy úgy teljes szívemből szeretném, viszont ez borzasztóan zavar.

Mindig kicsit irigykedve nézem azon embereket, akiknek vannak legjobb barátaik, akik igazán szeretnek egy másik embert, legyek szó szerelmi, vagy csak családi kapcsolatról, és akárhogy is próbálok ezen változtatni, próbálom más szemmel nézni a többieket, egyszerűen nem megy. Néha úgy érzem, a háziállataim jobban szeretem, mint azokat, akikkel beszélek napi szinten, és nem arról van szó, hogy nem szeretném az embereket, mert de, szeretem figyelni őket, szeretek gondolkodni róluk, de képtelen vagyok szorosabb viszonyt ápolni velük. Nagyon szeretnék megváltozni.

Érzett már valaki így, akinek sikerült is kigyógyulnia belőle?


24/f


2016. ápr. 12. 22:06
 1/5 Roland G. ***** válasza:
Szerintem a szakításod miatt érzel most így.Talán egy csalódás lehetett?Ez szokott ilyet létrehozni az emberben,de elmúlik,és előbb-utóbb megnyílsz és nem fogsz félni szeretni,ugyanis véleményem szerint ez a problémád és nem az,hogy nincs benned szeretet vagy nem vagy képes rá.
2016. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A megfelelő emberek, barátok vesznek körül? Egy érzelmi, mélyebb kapcsolatok alapja a mélyebb beszélgetés, a gesztusok, az hogy az ember ott van a másikért bárhol, bármikor. Tett érted már valaki komolyabb dolgot? De mind ez nem elég. Talán két dolognak kellene teljesülni, hogy valakit szeretni tudj. Egyrészt a fent leírtak, másrészt a közös érdeklődési körök, akiket az adott személyek kiélhetsz.

Tehát szerintem: Ha valaki tényleg szeret téged, az már jó alap lehet, de a közös tevékenységek és hobbik tarthatnak össze. Mint mindenki, te is érzelmes ember vagy, csak valami bezárkóztál :/

2016. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja még valami: Talán ha valaki folyamatosan kimutatná, hogy szeret (tök mindegy milyen kapcsolat) és érzékeltetné, hogy csakis te fontos vagy neki, akkor megvaltoznál?
2016. ápr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az említett szakítás megcsalás miatt történt, de annak már két éve, de akkor sem éreztem azt az igazi szerelmet, így valahogy nem is érdekelt a dolog ezen része.

Úgy érzem, sok a közös bennünk azokkal, akikkel beszélek, így ebben a formában nincs is baj velük, rendesek, normálisak, tudnak beszélni, nem az van, hogy két szavakkal felelnek állandóan, noha szerintem ők sem tekintenek rám barátként, amivel persze nincs is baj, mivel én sem rájuk.

Ha valaki folyamatosan kimutatná, hogy szeret, attól tartok, előbb menne az agyamra, mintsem viszonozni tudnám mindazt, persze kérdés, hogy az illető mennyire erőltetné a dolgot. Nagyon tudok örülni, ha találok egy olyan embert, akivel úgy igazán ellehetek, és mindig van miről beszélni, de sosem tudom baráti szintre emelni a kapcsolatokat, ha viszonozzák a közeledést, ha nem.

2016. ápr. 12. 22:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Szeresd magadat.
2016. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!