Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van az én helyzetemben?...

Más is van az én helyzetemben? Hogyan kezelitek? Külső szemlélők hogyan láthatnak engem?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban állandóan kiközösítettek és utáltak, főleg a lányok. Öntörvényű vagyok, hallgatag és a mai világhoz képest különc rálátásom van a világra.


Azt veszem észre, hogy a munkahelyemen is a lányok kinéznek. Mindenkinek van egy barátja, barátnője, akivel lóg, akivel elmegy kajálni, vagy csak szünetet tart. Nekem egy srác van, akivel havi 1-2 alkalommal kiugrunk kávézni. Kolléganőm szervezett hétvégére egy eseményt, ahova majdnem az egész csapatot meghívta, kivéve engem. Ma reggel összefutottunk, mikor a pasijával jöttek dolgozni, én köszöntem, ők nem.


Beszéltem vele, a munkakapcsolat viszonylag okés, de ahogy kivettem, barátkozni nem akar. Értem én, hogy nem lehet mindenkivel felhőtlen a viszony, de nekem sosem volt olyan ember, akivel lógtam volna.


Ez azt eredményezte, hogy még inkább kilógtam a sorból. Mostmár lefáraszt, ha valakivel beszélgetnem kell, vagy társaságban kell lennem. Menekülök a tömegből, és jobb szeretem a magányos tevékenységeket. Anyum és párom kivételt képeznek, őket nem tekintem tehernek.


Ha el kell menni valahova, az már-már fizikai fájdalmat jelent, mintha a fogaamat húznák. Közben a háttérből elég jó rálátásom van a többi emberre, majdnem tökéletesen látom, hogy mit miért tesznek, mégha ők nem is tudják, hogy miért teszik.


Egyre butábbnak és birkábbnak látom a legtöbb embert, mintha nem is gondolkoznának, elhiszik, amit mondanak nekik.


Nem is tudom mi volt a valódi célom a kérdéssel, talán az, hogy mások hogyan gondolkodnak az ilyen emberekről, mint én is vagyok. Illetve hogy akik ilyenek, azok ezt hogyan élik meg.


Én már-már utálom az embereket azért, mert nem tudom mi bajuk van velem, ha rákérdezek hazudoznak. Én próbálok mindenkivel kedves lenni, amire elutasítás a válasz, ezért utána én is ridegen viselkedem.

Kedves embernek tartottam magam, de mostmár szinte élvezem, ha valaki szenved. Ez általában idegenekre igaz, a szeretteimet egyáltalán nem szeretem szomorkodni látni, sőt, igyekszem mindent megtenni értük. Ők megbecsülik, és értékelik, illetve nem viselkednek velem elutasítóan és kiközösítően.


2016. ápr. 13. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálj meg nyitni a többiek felé.


Például legközelebb, ha a munkahelyen elmész teázni/kávézni/ebédelni, kérdezd meg a kollégádat, nincs-e kedve hozzá neki is. Ha sikerült elhívni magaddal, próbálj meg beszélgetni vele, eleinte nehéz lesz, de majd belelendülsz, kitartás. :)

2016. ápr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez jo otlet, csak nalam a mirol is problema.


Amugy az lemaradt hogy 26/no vagyok.

2016. ápr. 13. 12:51
 3/3 anonim válasza:
Barátkozni nem lehet "akarni". Ha nincs szinkron, közös pont, hiába. Nem tudom, van -e humorérzéked, ha igen, az első ember, akinél esélyed lehet, az az, akit megnevettetsz.
2016. aug. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!