Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, hogy csak a drog tud...

Gáz, hogy csak a drog tud motiválni?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Korábban sem érdekelt sok minden, de amióta kezdésképpen kipróbáltam a füvet, azóta már tényleg nem tud megmozgatni semmi.

Amikor ébren vagyok, (sőt, volt, hogy már álmodtam is ezzel kapcsolatban) akkor mindig azon gondolkodom, hogy legközelebb melyik cuccot próbáljam ki, mikorra jön össze pénzem egy grammra, hogy/mikor szóljak a srácnak aki intézi... stb.

A jövőm nem érdekel, eddig voltak legalább kisebb terveim, de az idővel ezek egyre minimalizálódtak és már konkrétan egyáltalán nem tudom, hogy mit kezdjek gimi után de egyszerűen nem érdekel.. A tanulást már kb. teljesen abbahagytam, a legtöbb tantárgyból a célom, hogy ne bukjak meg, ami általában könnyűszerrel teljesíthető. Van egy pár barátom, de soha nem éreztem, hogy én igazán közéjük tartoznék, mert az emberekkel egyszerűen nem tudok mit kezdeni.. Barátnőre nem vágyom. Szeretnék meghalni, de sajnos eddig még nem következett be.

Az egyetlen dolog, ami miatt mégis egy aprócskát próbálok teljesíteni az életben, az az, hogy így közelebb juthatok egy újabb pár órás világtól való elvonuláshoz.

Mégsem érzem magamat függőnek, mert tudom, hogyha lenne igazán fontos dolog amivel foglalkoznom kéne, akkor nagyon gyorsan eltudna terelődni a gondolatom a cuccokról..

Igazából a kérdésnek nincs konkrét kérdése, csak egy amolyan segítségkiáltás, ami belegondolva, tök fölösleges, de azért megpróbálom...


2016. ápr. 13. 17:54
 1/5 anonim válasza:

Kérj segítséget addig, amíg nem késő! Iskolapszichológus, szüleid, barátaid, bárkitől, akiben egy kicsit is megbízol.

16 éves vagy, ne hagyd hogy elsodorjon ez a világ, mert nagyon nehéz belőle kikecmeregni, ha egyáltalán sikerül.

Én nagyon szurkolok neked hogy rendbegyere.

Ne feledd, sosem vagy teljesen egyedül! :)

2016. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amíg tagadod, hogy függő lettél, addig nem sok remény van. Ilyen korban egy normális fiatal a jövő tervezésével van elfoglalva, tehát ha téged jelenleg nem érdekel a jövő, akkor a romboló hatását már elkezdte a drog.

Ha azt gondolod, hogy ez így nincs jól, akkor talán képes vagy változtatni rajta, de ha Te se akarod a drogfüggőségedet megszüntetni, akkor abból semmi jó nem fog kisülni.

2016. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Haverom füvezett, nem is keveset. Volt szobatársam szintén. Egyikből se lett semmi. Szóval hajrá, b*szd el az életed.


Ja és még valami. Függő vagy. Ha nem lennél akkor nem csak a fű érdekelne drága barátom. Legalább magadnak ne hazudj.

2016. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A komoly füvesek nem azon gondolkodnak,hogy miből lesz a következő g,meg mikor......azok naponta megveszik,megoldják,hogy leygen,és elszívják.

A fűvel amúgy nincs nagy gond,ha mellette teszed a dolgot,csinálod a kötelezettségeid.

Nem vagy függő,ne aggódj,idővel talán kinövöd,és más is fog érdekelni.

Ettől se menőbb,se lazább nem leszel,remélem vágod.

16 éves vagy,kapd össze magad haver,mert a mostani elbaxott éveket később nagyon sajnálni fogod,mikor kicsit megkomolyodsz.

2016. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Függő vagy, de nem ez a legnagyobb probléma. Sokan lesznek függők legális vagy illegális drogoktól, de sokan képesek is letenni azt. Nálad az a legnagyobb baj, hogy te nem csak függő vagy, hanem egyértelműen depressziós is. El kéne menned szakemberhez, hátha tudna segíteni és újra lennének céljaid, újra motivált lennél. Akkor le tudnád állni a drogokkal is. Mielőtt értelmet találnál az életedben, valószínűleg nem fogsz tudni lemondani a drogokról, hiszen most is csak azért használod őket, hogy menekülj az élet elől.
2016. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!