Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem is tudom hol kéne kezdenem...

Nem is tudom hol kéne kezdenem. Semmi önbizalmam nincs, az önértékelésem egyenlő a nullával. Valahogy szeretnék változtatni rajta de nem tudok. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

18 éves ápolt segítőkész sokak szerint jófej srác vagyok, világ életemben pesszimista voltam és önbizalomhiányos. Mindig csak rosszra számítok legyen az bármi igy próbálom megvédeni magam a csalódásoktól... Önértékelésem az annyit foglal magába hogy egy rakás szerencsétlenségnek látom magam aki semmire se képes. akármibe belefogok legyen az bármi az első gondolataim mindig azok hogy ez sose fog sikerülne, nem vagyok ehhez elég jó, béna vagyok. próbáltam kiutat találni ebből az állapotból de nagyon nem sikerült. szinte mindig sportolok és edzek ezzel próbálok kompenzálni és kikapcsolni, ebbe menekülök a személyiségem elől. lányoknál általában nem nagyon van sikerem így ez se túlzottan növeli a dolgokat. a környezetem nagyon magabiztosnak és optimistának lát aki szétcsattan az önbizalomtól de ők ezt nem tudják hogy ez csak egy álca és igazából mindennek az ellentéte az igaz, el sem tudnák képzelni ezt rólam. röviden egy pesszimista önbizalomhiányos lúzernek látom magam de már beleuntam ebbe és régóta próbálok ezen változtatni de mindig ugyanoda lyukadok ki ha új kihívás előtt állok hogy nem fog menni. nagyon szeretnék ezen változtatni és legalább egy kicsit magabiztosabbá válni de nem tudom hogy pontosan mit kéne tennem az ügy érdekében. mit kéne csinálnom hogy legyen néhány sikerélményem hogy magabiztosabb legyek? környezetemtől nem nagyon szoktam visszajelzéseket kapni se negatívat pozitívat meg főleg nem de ha kapok is valami pozitív megjegyzést se hiszem el csak egy időre próbálom elhinni de utána ugyan ott tartok. bocsi a hosszú szövegért de tanácsokat várok arra hogy hogyan változtassak és min mert ami most van az egyátalán nem nevezhető önbizalomnak és már nagyon szeretném ezt megváltoztatni hogy ne csak kívűlről tűnjek magabiztos optimistának hanem belülről is azt érezzem hogy az vagyok?

18/F



2016. ápr. 16. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Sport , személyiségfejlesztő tréningek, önismereti tájékozódás , kineziológia .
2016. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a sportot írtam hogy mindig azt csinálom és szinte mindig edzek hogy legalább kicsit kikapcsolódjak valamiben de sajnos nem lettem tőle magabiztosabb hiába nézek ki jobban tőle...
2016. ápr. 16. 18:17
 3/9 Kiabi ***** válasza:
Szerintem a választ nem ezen az oldalon kéne keresned. Ezen csak Te tudsz változtatni. Vagy feliratsz magadnak valamit dokinál szociális fóbia ellen. Ugyan ez volt a helyzet velem is. Az idő megoldja. Hidd el. Nincs ezzel semmi gond
2016. ápr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nincs szociális fóbiám. egyátalán nem tartok az emberi társaságaktól nem szorongok bárkivel elbeszélgetek bármiről közszerepléstől sincs bajom csupán önbizalmam nincs és nem vagyok képes meglátni magamban ha jó vagyok valamiben. épp ezért nem látom önbizalomhiányosnak kívülálloknak mert nagyon közvetlen vagyok.
2016. ápr. 16. 18:27
 5/9 A kérdező kommentje:

épp ezért nem látszok önbizalomhiányosnak kívülállóknak*


bocsi elírtam

2016. ápr. 16. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha új kihívás elé kerülsz gondold végig milyen lehetőségeid vannak. Akár jó, akár rossz. Nem kell elsietni a dolgokat, van idő, gondolkozz rajta. Válaszd a jót, akkor is ha lehetetlennek tűnik.:)

Bánt valaki? Nem! Hát akkor? Élvezd az életet!:) Ha nem kapsz negatív visszajelzést örülj! Ha jót se kapsz akkor meg végképp örülj mert neked senki sem szól be!

Azt ajánlom írj egy listát abba, amiben jó vagy, bármit írhatsz. Ragaszd ki olyan helyre ahol mindennap látod és ha olvasod, gondolj arra, hogy "igen, ez vagyok én, és ennyi mindent meg tudok csinálni!" ha ezt látod akkor mosolyogj, akkor is ha az csak műmosoly. Ha unatkozol csinálj bármit amihez kedved van. Keresd meg mindenben a jót! Keresd magadban a jót! Hisz te úgy vagy különleges, ahogy! Csak észre kell venned!:))

12/L

2016. ápr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
koszonom megprobalom ezt a listas dolgot:) egyeb tanacsok? valaki aki ilyen volt es kimaszott belole esetleg az h csinalta?
2016. ápr. 17. 12:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom nincsen barátod (haverok nem számítanak)

de olyan igazi barát, nem mondva csinált. Szerezz egyet!

2016. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ajanlom :) [link]
2016. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!