Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálok ilyen hülye...

Miért csinálok ilyen hülye dolgokat, mikor lámpalázam van?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon félénk vagyok és amikor sok ember előtt kell csinálnom valamit, úgy viselkedek, mint egy fogyatékos. Mondjuk egyszer kémián nekem kellett megcsinálnom egy kisérletet az osztály előtt, én meg annyira izgultam, hogy minden kiesett a kezemből, meg nem birtam visszacsavarni a kupakokat a dobozokra...Azóta is sirhatnékom van, mikor visszagondolok rá, főleg azért, mert mindenki rajtam röhögött közbe, meg mondták páran, hogy hogy lehet valaki ilyen szerencsétlen és ettől csak még jobban izgultam..

Vagy mondjuk felelések közben is, hiába tanultam, mikor ki kell állnom mindenki elé, mindent elfelejtek. Meg az is olyan kinos, hogy a tanár minden mondatom után nyolcszor visszakérdez, hogy "Micsodaaaaa??? Nem hallom, beszéljél már hangosabban!!!", miközbe nem tehetek róla, hogy nem merek hangosabban beszélni. Meg még akkor se hallják, mit mondok, mikor szerintem már viszonylag hangosan beszélek...

És ami a legrosszabb, hogy ilyenkor elkezdek remegni. Nem csak a kezem, hanem a fejem is meg az arcizmaim. Mindig azon izgulok, nehogy valaki meglássa, hogy remeg mondjuk a szám, vagy a fejem, mikor elforditom a fejem, meg ilyenek...

Miért van ez velem? És hogy lehetne legalább erről a remegésről leszoknom?

18l


2016. ápr. 17. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

A remegés lehet idegi alapú is,sajnos velem is sokszor előfordul,pedig nem vagyok egy szégyenlős típus.

A többi meg: sablonszöveg,tudom,de próbálj meg laza lenni,felelés közben viccelődni kicsit,ha a tanár visszakérdez,válaszolj valami frappánsat,ha valamit elszúrsz a publikum előtt,reagáld le úgy,mintha szerinted is vicces lett volna,és egy idő után már elmúlnak ezek a dolgok,szerintem legalábbis :)

21/F

2016. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
"miközbe nem tehetek róla, hogy nem merek hangosabban beszélni." hanem ki tehet róla?
2016. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igyál meg óra előtt egy deci pálinkát :)Vagy valami természetes nyugtatót szedj. Amúgy értelmes tanár,akiből nincsen sok, a láthatóan ideges tanulót nem zargatja nem szégyeníti meg a micsodaa meg beszélj hangosabban kérdéseivel. Persze az átlag tanár élvezi ha a felelő szenved és gúnyt űzhet belölle.
2016. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
múltkór annyira leblokkoltam kémián hogy nem tudtam 37-nek a felét. átérzem a helyzetedet
2016. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg énekelni vagy hangosan felolvasni. Javítja az artikulációt, jobban érthető lesz tőle a beszéded.

Egyébként a lámpaláz természetes dolog és le lehet győzni. Gyakorlás kérdése az egész. Ha megtanultad az anyagot, mondd fel magadnak vagy családtagjaidnak, barátaidnak. Állj egyenesen, csak magadra és a tanárra figyelj. Nem ártana valami sport sem, növeli az önbizalmat. Hajrá! :)

2016. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaajjj olyan jót nevettem ezen a kérdésen most. De nem azért, hogy kinevesselek vagy ilyesmi, csak magamra ismertem ahogy a soraidat olvastam és belegondoltam, hogy az ember ilyenkor tényleg úgy viselkedik mint egy fogyatékos, de úgy is érzem magam olyankor. A fejràngàs is idegesìtő, fú olyan gáz és hiàba tudom az anyagot akkor is előjön. Sőt, még rosszabb mintha nem tudnàm.

Ami nagyon gàz még, hogy nekem elvékonyodik a hangom is, remeg, elbicsaklik mint egy gyàva nyùlnak aki még beszédhibàs is, plusz kiszàrad a szàm a torkom, ez mégjobban nehezìti a beszèdet. Remeg a kezem a testem, a fejem ràngatózik, vörös vagyok, össze vissza beszélek, égek, nem jutnak eszembe a szavak, a mondatok, amiket megtanultam, nemtudom hova nézzek, hogy tartsam a kezem. És ezek mellett persze rögtön tudatosul bennem, hogy làtjâk, hogy izgulok ettől mégjobban elkezd verni a szìvem a gyomrom görcsbe àll és a helyzet egyre rosszabbra fokozódik. A végén màr nem is érdekel a jegy csak hadd szabaduljak a helyzetből és szépen nyugalomban stresszmentesen egy csöndes sarokbam àtgondoljam mekkora szerencsétlen vagyok.. Ismerős :(

2016. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!