Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy gondoljátok?

Ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

A téma a gazdagság,nem kezdem el taglalni az életemet de ti hogy gondoljátok/csinálnátok ?

Sok olyan véleményt látok hogy aki tehetősebb vagy gazdag az drága minőségi de visszafogott ruhákat autókat vásáról amiről mondjuk átlag ember nem nagyon tudja mennyit ér, csak akik értenek hozzá holott vehetne ugyancsak minőségi dolgokat amiről mindenki levágja hogy tehetősebb és vagy Gazdag.

Nos én úgy gondolom hogy ha már tehetősebb/Gazdag az ember akkor mutassa is meg mindenkinek( méregdrága autók,házak,ruházat stb)

Minek rejtegetni ha már úgyis van ? Hogy csak én tudjam ?

Tudja meg más is, és ezt nem felvágásból mondom.

Pl. Egy új visszafogott Volvo Helyett Egy Porsche Panamérát esetleg egy Legújabb Német márkának a felső osztályát stb.

Nos ki melyiket gondolja jobbnak, hogyan vélekedtek ?



2016. ápr. 17. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, így több különböző esetben, hogy általába azok szoktak drága autókat, ruhákat vásárolni, nagy házat építetni, és mindezekkel, ami a legfontosabb, villogni, akiknek az anyagi helyzete nem rég lett nagyon jó. Az "újgazdag" szónak nem hiába van negatív konnotációja.


Részletesen nem mennék bele, de szerencsém volt pár napig megfigyelni az ország egyik leggazdagabb családjának életének kis részét, egy olyan családét, akik évszázadok óta elitnek számítanak. Ott is megvolt a menő autó, a márkás ruhák, de valahogy olyan természetesen mozogtak mindezekben, hogy fel sem tűnt, ha nem direkt ezt figyelted.


Én melós gyerek vagyok, és sokszor tapasztaltam már, hogy pár éve még az, aki biciklizett, ma nem köszön a telepjáróból, mert derogál neki, de le is sza/rom az ilyen embereket nagyon magasról.

2016. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*Terepjáró. Klasszikus hiba.
2016. ápr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert valaki gazdag még nem kell mindenkinek megmutatnia.

Egyébként meg lehet hogy neki pont azok a dolgok tetszenek, vagy épp mély szegénységből tört fel és aggódik hogy mivan ha egyszer vissza kerül arra a szintre,ezért inkább olcsóbb dolgokat vesz hogy legyen biztonsági tartaléka.

2016. ápr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Blade Bone ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem hozzászólóval, és ha pl én nagyon gazdag lennék hirtelenjébe, vagy lassabban, elvonulnék az emberek által lakott helyek közeléből, jobb szeretnék önellátóan élni, és ha meglenne a pénzem hozzá, megvalósítanám. :v
2016. ápr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minek villogni vele, semmi értelme. Meg hát láttam valahol 1 milliós bugyikat, ha lenne pénzem,és megtehetném, akkor se hordanék olyat, mert olcsóbban is megkapni, és tökéletesen megfelel, esetleg, aki szeret lenyúlni másoktól dolgokat, és látja, hogy tőled lehet mit, így könnyebben megtalálhat adott esetben, ha keres. Meg akit boldoggá tesz az, hogy villoghat, meg felvághat vele, esetleg a másiknak orra alá dörgöli, az szerintem tuti nem jó arc, meg hát ha ez neki örömet okoz, hogy villoghat vele, az talán nem annyira intellingens -már bocsi.
2016. ápr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Érintettként szólnék hozzá a témához. A családunk évszázadok óta vagyonos. Őszintén szólva nem tudom, hogy mekkora a vagyonunk. Nálunk senki sem hivalkodó. Megvesszük a minőséges ruhákat, de ez nekünk természetes és kizárólag a minőség a fontos, nem a márkajel. Mindegyik házunk kivülről teljesen átlagos, semmi feltűnő, belülről már más a helyzet. A családban mindenki bringával és tömegközlekedéssel közlekedik a városon belül, a kocsik csak akkor vannak használatban, ha valami nagyobb dolgot kell elvinni A-ból B-be, vagy ha elutazik valaki. 3 kocsi van a szüleim háztartásában, mindegyik átlagos. Nekem egy Porschem van, amit kizárólag külföldön vezetek, ott áll a garázsban egyébként. Még azt sem tudja senki, hogy egyáltalán van egy házam valahol máshol is, nem hogy egy Porsche is még. Minek kellene erről bárkinek is tudnia? Szerintem ez magánügy, nem érezném jól magam, ha mutogatnék bármit is. Olyan nyugodt, átlagos életem van így, igaz barátokkal és igaz kapcsolatokkal. Nincs szükségem olyan emberekre, akik csak azért akarnának velem közelebbi viszonyt ápolni, mert gazdag vagyok. Szeretem ezt az inkognitó helyzetet. Sokan tudják ki vagyok, de azt nem, hogy valójában milyen ember, milyen élettel. És ez így is van jól.
2016. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy kifejezetten nem villogok azzal , hogy jobban megy. A kocsim is lehetne aranyszinű (győzike...) de eleve nem is tetszene és csak azért hogy lássák , hogy nekem van mit a tejbe aprítani azért nem fogok felvágni.
2016. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!