Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől számít jónak egy ember?

Mitől számít jónak egy ember?

Figyelt kérdés
Úgy értem mi alapján bélyegezhetünk bárkit is jónak vagy rossznak?Minden tettnek megvan a háttere,minden embernek egy előélete,személyisége,amit mi nem ismerhetünk (még barátként sem). Minden nézőpont más...tehát milyen jogon ítélkezhetünk bármi felett? Vélemény?
2016. ápr. 19. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Megértő, törődő, kedves, jóindulatú, stb.
2016. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy jó vagy rossz ember.

Mindenkinek más a jó és a rossz, ennyi.

2016. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

,,minden embernek egy előélete,személyisége,amit mi nem ismerhetünk (még barátként sem). Minden nézőpont más...tehát milyen jogon ítélkezhetünk bármi felett?"


EZ ÍGY VAN.


Ettől számít jónak/rossznak egy ember.


Egyéni szubjektív gondolatrendszerek által kialakított véleménytől, ami csak egy vélemény, nem tény.

2016. ápr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán attól, hogy nem árt senkinek.
2016. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 takimann válasza:

Hogy jó, vagy rossz vagy, a tetteiddel lehet lemérni.

Mérleg egyik serpenyőjébe tedd a rossz tetteidet, a másikba a jókat. Amerre billen olyan vagy Te. Hogy melyik jó, és melyik rossz tetted mennyit nyom?

Na ezt kell megtanulnod.

2016. ápr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3B

BMW, Bicepsz, Boxerkutya

2016. ápr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki megöli a pl. gyerekedet/feleségedet baltával és behajítja az árokba, ugyan lehet azt mondani, hogy nehéz gyerekkora volt, de mégis te is és én is és mondjuk a Tv néző gyerekek közül a legtöbb, aki aki akár csak a Kékfényben is látja ezt, érezni fogja azt, hogy ez valami olyan dolog, ami nem jó, és belül valami azt fogja mondatni vele, hogy ilyen dologban, annak semelyik résztvevőjeként sem szívesen szeretne benne lenni. Ezt nevezhetjük lelkiismeretnek (is); ami az áldozattal kapcsolat empátiát, a tettel kapcsolatban iszonyodást, a tettessel kapcsolatban pedig max. szánalmat éreztet. Egészséges lelkiismerettel mindenképpen a rossz elutasítását és a jó melletti kiállást érzed. Szerintem probléma, amikor valaki ezt a lelkiismereti hangot, tudatos manipulációval, valamilyen ideológiák, tanok mentén elkezdi összemosni és relativizálni. Nem egészséges lelkületű dolog, ha azt mondod, hogy a rák, ami édesanyám testét elemészti éppen, az tulajdonképpen csak az édesanym szempontjából rossz, a rák nézőpontja már megint más...

Szerintem érezni kell(ene), hogy a jó és rossz relativizálása (minimum) hibás gondolkodásmód.

Ezért tehát azt mondom, hogy a jó ember ott kezdődik, aki legalábbis próbál hallgatni a saját lelkiismerete hangjára (és nem elhallgattatni próbálja; ami egy idő után egyébként sajnos sikerrel tud járni).

2016. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Számomra az a jó ember aki nem árt másnak,csak ha szükséges,és ha tud segít másnak (Itt értek egy bókot is amitől a másiknak jó kedve lesz,már az is segítség egy rossz nap után)
2016. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!