Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik ennyien az...

Blade Bone kérdése:

Miért szeretik ennyien az animékat felnőttként?

Figyelt kérdés
Egyáltalán honnan ered ez a név? Én mindegyiket mesének hívom. Fura egy jelenség ez számomra, mintha csak titkolni próbálnák, hogy belül még gyerekek és megtámadnak, ha mesének nevezem ezeket az animékat. :/
2016. ápr. 23. 15:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Mert tetszik a grafikájuk és érdekes történeteket dolgoznak fel. Emellett szeretem humorukat is.

Amúgy gratulálok, ha te mesének hivod azokat is, amiknek a központi témájuk mondjuk az erőszak, a gyilkolás, a gyász, vagy bármi más, kicsit sem gyerekeknek szóló dolgok. Te is olyan ember vagy, aki mindent lemeséz, csak mert rajzolva van. Akkor szerinted mondjuk a South Parkot is kisgyerekeknek találták ki?

2016. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Jól van, ne támadj :D most attól függetlenül, hogy ezek a mesék agresszívabbak és durvábbak, attól még kitalációk és rajzolt szereplőkkel kelnek életre, szóval mese kategória. Jó igaz, nem kisgyerekeknek szólnak az igaz, de nem is ezt írtam. Inkább a nagyobb gyerekekre gondoltam, akik kb 13tól 18-19 éves korukig néznek ilyesmit. De a felnőtteket nem értem, mintha ezzel a névvel fednék el az igazságot, hogy bizony agyilag még a fent említett korban vannak.
2016. ápr. 23. 16:19
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Anime =/= mese. A mesét óvodás és kisiskolás gyerekek nézik délutánonként. Ha mindenáron magyaros nevet akarsz nekik adni, akkor rajzfilmeknek vagy animációs filmeknek nevezd őket.

A legtöbb anime nem gyerekeknek íródott. Komolyabb témákat dolgoznak fel, amit fiatal nézőknek nem biztos, hogy látni kellene.


És ha már értelmetlen kérdéseknél tartunk, miért szeretik ennyien a csokit felnőttként? A csoki olyan gyerekes dolog, nem?

2016. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

A sci-fi is kitaláció mégsem kifejezetten mese. A Disney-n lévő élőszereplős műsorok között pedig vannak, olyanok, amik annak számítanak.

Az anime egy nagyon tág fogalom. Vannak egészen kicsiknek szólók, de olyanok is, amit felnőtteknek szántak (nem, nem csak a hentai) a témájuk miatt.

Az anime és sok előszereplős sorozat között, annyi a különbség, hogy rajzolva van és japánból ered. Sok tinédzser szereti a BBC Sherlock-ot, mégsem fura, hogy felnőttek is nézik, nem?

Azért szeretik ennyien, mert találnak olyat, ami tetszik nekik, szórakoztatja őket.

Az angol animation szóból ered az anime szó.

2016. ápr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Ha ez így van, akkor miért váltanak át az anime csatornák este filmcsatornára? :D Ha felnőtteknek való az anime, akkor azt nézhetnék éjjel is, nemde? Egyértelműnek tűnik nekem, hogy a gyerekeket célozzák meg ezekkel, nem a felnőtteket. Ezért látom már az ilyen csatornákon is, mint a disney és stb, hogy egyre durvább kategóriájú meséket dobnak fel, meg ilyen gyerekfilmeket amik már-már karcolják a horrort.. Szóval érdekes.


Egyébként a csoki az minden esetben örömet okoz, az anime és a mese nem. ;)

2016. ápr. 23. 16:49
 6/34 A kérdező kommentje:
Jól van négyes, ez már érthető. Bár a sci-fi filmeket én nem tenném ide, de értem.
2016. ápr. 23. 16:52
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem? Láttál már valaha is normális animét? Bár erősen kétlem ezek alapján..Meg amúgy most kajak az a nagy érved arra, hogy az animék miért számitanak mesének, hogy az animecsatornák este átváltanak filmekre? :D
2016. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Láttam igen, vagy nem tudom, a pokemon annak számít? :D Meg volt még pár hasonló, de akkoriban mesének hívták őket. Egyébként meg szoktam zongorázni a tévécsatornák kínálata közt, néha belebotlok animékbe, nézem kicsit, de nem érdekes egyik se.

És amúgy igen. :D

2016. ápr. 23. 16:59
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a szűk látókörű embereket :)

"mintha csak titkolni próbálnák, hogy belül még gyerekek"

Néhány anime olyan szinten sokkoló és olyan hatással van az emberi pszichére, hogy gyenge idegzetű ember meg se tudja nézni, ezt te gyerekkori élmény nosztalgiájaként magyarázod?:D


"Ha ez így van, akkor miért váltanak át az anime csatornák este filmcsatornára? :D Ha felnőtteknek való az anime, akkor azt nézhetnék éjjel is, nemde? Egyértelműnek tűnik nekem, hogy a gyerekeket célozzák meg ezekkel, nem a felnőtteket."


Amikor még volt animax az pont hogy este váltott át mesecsatárnáról anime csatornára,nekem ebből az tűnik egyértelműnek hogy a felnőtteket célozták meg ezzel és nem a gyerekeket. És te melyik 18karikás animét (nem hentai-ra gondolok) láttál napközbe lejátszva a gyerekeknek?

És itt a legjobb példa,a south park is gyerekeknek szól mert rajzolva vannak a szereplők,igaz?

2016. ápr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Ugyan már, egy mese nem tud lesokkolni :D néztem régebben a kannibál holokausztot, na az kicsit lesokkolt, de csak mert közel volt a valósághoz, lévén hogy valódi szereplők keltették életre.... Egyébként meg igen, van benne valami, be akarják "szaratni" a gyerekeket, hogy aztán majd felnőttként ilyen meg olyan traumájuk legyen, hogy aztán szedhessék a gyógyszereket stb... :D De amúgy ha ilyen brutálisak ezek az animék, akkor szint úgy nem értem azokat az embereket, akik nézik, mert bennük nem kóser valami. :)


Mi az a Hentai? :D Hát az animax nálunk nem fogható, mmint régen nem volt. De egyébként gondolj bele, napközben miért tennének be ilyen mesét, hiszen nincs otthon senki, délután fogadni mernék, hogy nyomatják az ilyesmit. :)

2016. ápr. 23. 17:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!