Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vendéglátósok miért nem...

A vendéglátósok miért nem szeretik az "Egy sör lesz" kifejezést?

Figyelt kérdés
Mint vendég nem értem mi rossz ebben.
2016. jan. 15. 14:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Ha valamit szeretnél akkor kérsz. Ebből meg hiányzik a kérés. Udvariatlan. Ráadásul én valahogy úgy érzem mintha lenézné a vendéglátósok munkáját aki ezt használja. Mintha csak ott teremne a sör magától.

Mondjuk nem vagyok vendéglátós.

2016. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Mert udvariatlan, lekezelő.

Egy sört kérek.

Egy sört hozz légyszíves.

Szeretnék kérni egy sört.

Ja és a végén a köszönöm.

2016. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Jobb oda rakni a légyszives,kérek szavakat.


Kérek egy sört

Kérek egy kávét

Légyszíves csinálj nekem egy koktélt

Légyszíves rakj bele több rumot


Sokkal kedvesebb így.


Egy sör lesz az olyan lenéző.


Mikor jegyet veszek akkor sem azt mondom egy jegy lesz Árpád hídig. Árpád hídig egy jegyet kérek.


Mennyivel kedvesebben hat.

2016. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ez leginkább a vendéglátósok kisebbségi érzéséből fakad, de tény, hogy nagyon kattannak ezekre a dolgokra, úgyhogy én mindig kedves és figyelmes vagyok velük. Egyébként szerintem az "egy sör lesz" és a "kérek egy sört" között nincs sok különbség. Igazából azt várják, hogy köszönj nekik és tedd hozzá azt is hogy "kérek", aztán lehet cifrázni: "kérek szépen", "legyen szíves", de mondjuk szerintem ez már túlzás, úgyhogy ezt nem szoktam hozzátenni. Viszont mindig azt mondom "köszönöm szépen". Egyébként sokan valóban lenézik a pultosokat, pincéreket és emiatt sértődnek be minden ilyen udvariassági dolgon.
2016. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
de miért kell megkérnem, mikor nem szívességet kérek, hanem fizetek érte?
2016. jan. 15. 15:38
 6/23 anonim válasza:
100%
Nem csak mi használjuk így, elég sok másik nyelv is. Udvarias, szép, ennek kéne természetesnek lennie. Ráadásul ha már ott gürizik, akkor lehet jólesik neki egy-két kedves szó. Lehet, hogy örülni fog a 15. tapló bunkó után akár egy kérek szépennek vagy egy legyen szívesnek.:)
2016. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért mert fizetsz érte, nem mondhatod neki azt, hogy "b.. meg lesz egy sör". A közértben is normálisan köszönsz nem? Én mindenkivel ugyanolyan kedves vagyok, az alap illem szerintem minden embernek jár, nekem nem fáj, ha köszönök a pincérnek, de lehet azért, mert nem is nézem le, ugyanolyan szakma, mint bármelyik más.
2016. jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 GipszI ***** válasza:
100%
Azért kérsz, mert nem a rabszolgahajcsára vagy a nagyura vagy, hanem emberként bánsz embertársaddal.
2016. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

Most belegondoltam, hogy pincér vagyok, bejön valaki és annyit mond "egy sör lesz":


Tényleg sértő. Mi az hogy lesz, hol vagyok én a történetből? A sör nem "lesz", hanem nekem kell odavinnem, akkor ne vedd semmibe a jelenlétemet, a munkámat, hanem kérj már meg normálisan, hogy vigyem oda neked.

2016. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
32%
Én meg így kérem hogy egy sör lenne. Akkor ez is bunkóság? :D
2016. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!