Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tesztek, ha bementek a...

Ti mit tesztek, ha bementek a boltba és az eladó nem hagy békén?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor bementek, megkérdezik, hogy segíthetnek e, ez idáig oké lenne, de amikor udvariasan válaszolsz, hogy nem, akkor beállnak pár méterre Tőled valahova és akarmihez hozzáérsz, máris elkezdik regélni, hogy az mi, hol készült, stb.


Tudom, hogy nem jókedvükből csinálják. Anno dolgoztam egyboltban, ahol a főnököm, ha látta, hogy miután megkérdeztem a vevőtől, hogy segíthetek e és mondta, hogy nem és arrébb mentem és csendben figyeltem a vásárlót, visszaküldött hozzá, hogy meséljek a termékeinkről részletesebben; úgyhogy ezért sajnálnék goromba lenni velük.


De őszintén az idegeimre megy, amikor elmegyek vásárolni egy boltba, nézelődök, merengek és valaki megállás nélkül duruzsol a fülembe és akárhogy is mondom, hogy nem kell segítség, a következő tárgyra, ha rámézek, elkezd regélni.


Most lehet mondani, hogy 5 percet kibírok, de akkor is, az ember nyugiban körbe szeretne nézni csendben vagy ismerősével beszélni közben, akkor ne legyen az a bűne, hogy nem élvezi, ha folyton félbeszakítják. És anno én is láttam, hogy az emberek 99%-nak az agyára mentem ezzel és már nem győztek elküldeni, de a főnök visszazavart hozzájuk, ezért tudom, hogy nem az eladó akar az agyamra menni.


Ti hogy vagytok ezzel?



2016. ápr. 25. 01:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én nem találkoztam még ilyennel, de ha te ezt tudod, hogy arra felétek ez a szokás és a főnök ezt az ukászt adja a dolgozónak, én a helyedbe mosolyogva, kedvesen leszerelném a boltost, megkérném, hogy hagyjon békén, aztán meg megkeresném az üzletvezetőt és megmondanám neki, hogy ne biztassa hülyeségekre az eladókat, mert marha zavaró . Ha valakinek van ilyenre igény akkor az majd keresi a boltost .
2016. ápr. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Velem sem fordult még elő ilyen, de valószínűleg közölném vele udvariasan, hogy köszönöm a kezdeményezést, de szeretnék magamban nézelődni.
2016. ápr. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szólok még egyszer, hogy nem tartok igényt a segítségre, ha továbbra se hagynak békén, akkor máshol vásárolok.
2016. ápr. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Én azt mondom, "köszönöm szépen, majd szólok, ha kérdezni akarok valamit". Erre általában majdnem mind otthagynak. Ha nem, akkor egyszerűen kimegyek a boltból, mert engem is nagyon idegesít, ha a nyakamra másznak.
2016. ápr. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már mentem ki emiatt üzletből.
2016. ápr. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 elwera ***** válasza:

Végülis nem rég volt egy ilyen esetem. Bementem, csaj vigyorogva elém állt, hogy mibensegíthet, mondom semmiben, csak körülnézek. Aztán elindultam és követett. Ott állt tőlem mindig 2 méterre és bámult.


Aztán mivel nem találtam semmi jót, megkérdeztem, hogy széldzsekit lehet e kapni? biciklizéshez kéne. Azt mondja, igen, ott hátrébb. Jó, megnéztem, nem tetszett egyik sem. Ő javasolta a feketét, hogy próbáljam fel. Így tettem, de úgy sem tetszett, fintorogtam és levettem, nézelődtem tovább.


Kérdeztem, hogy ilyen kardigán szerű valami van e, ami hosszabb? Azt mondja, igen, azok vannak ott. Megnéztem azt is. Felpróbáltam 4 félét, abból 1 volt olyan ami nagyjából elment, megkérdeztem tőle is, hogy szerinte melyik a jobb és ő is arra voksolt. Oké, azt megtartottam, a többit meg a kezébe adtam, hogy akkor ezeket nem kérem.


Persze zavart, hogy ott legyeskedik, de gondoltam kihasználom a lehetőséget és a kezébe adtam azokat a ruhákat, ami nem kellettek.


Aztán sétáltam tovább és találtam egy pulcsit ami első ránézésre tetszett. Fogtam mellé egy melltartót és 2 ruhát, ezeket megint bevittem a próbafülkébe, aztán mivel a csaj ott volt kint és rám várt. Akkor így kiadtam neki a ruhákat és a melltartót, hogy hát sorry ezek nem jók, egyik sem.


Elvitte, visszarakta, aztán végülis így megvettem a pulcsit, meg azt a kardigánt és kijöttem. Ennyi.

2016. ápr. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer a vision expressben, mikor a harmadik elado jott oda, h miben segithet, felcsattantam, h hagyjanak mar beken. Aztan fel perc mulva a negyedik is odajott. Ott hagytam oket...


Amugy nagyon megalazo, mikor nyomkoveto uzemmodra kapcsolnak az eladok.


A masik paraszt szokas, h nem hogy elore, de vissza se koszonnek... ndm is ertem. Szerencsere azert a tobbseg nem ilyen!

2016. ápr. 25. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én elsőre illedelmesen visszautasítom. Ha újra próbálkozik, akkor is. Ha harmadjára is, akkor szintén kulturáltan, illedelmesen, de erősebb hangnemben. Eddig még nem volt olyan, aki ezek után is a nyakamban loholt volna.
2016. ápr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, én ezt kipróbáltam az egyiknél, de nem vette a lapot, aztán kicsit megemeltem a hangom, (de még akkor is udvariasan), akkor meg halálosan megsértődött, aztán meg én voltam a tahó vevő.még most is a szemem előtt látom, ahogy az eladó kiakadt és mondta a magáét nekem sértetten és persze páran, mint a véres rongyra néztek rám és egy utolsó görénynek éreztem magam, csak azért, mert zavarni mert, hogy az eladó a nyakamba lihegett és dumált, amióta beléptem, pedig többször is jeleztem neki finoman, hogy elég.


A kedvencem az, amikor valakivel megyek vásárolni egy boltba, udvariasan mondom az eladónak, miután megkérdezi, hogy segíthet e, hogy nem, majd az eladó beáll 2 méterre én meg beszélgetek a barátommal/barátnőmmel és az eladó kommentárokat fűz a beszélgetéshez. És ne nézzétek ellenszenvnek vagy megvetésnek; Ti sem őrülnétek, ha munkahelyeteken beszélgetnétek a barátotokkal/barátnőtökkel személyes dolgokról és egy ember, akit alug ismertek meg folyton belekotyogna, hozzászólva a témához.

2016. ápr. 26. 01:10
 10/11 A kérdező kommentje:
Bár mondjuk ritkán fecsegek barátokkal vásárlás alatt, inkább csendesebb vagyok olyankor, úgyhogy ez az eset kevésszer fordult velem elő. De olyankor, ha eszembe jut valami és elmondom az ismerősömnek gyorsan, akkor van, hogy eladó úgy reagálja le, ahogy feljebb írtam. Jó más az, ha megkérem az eladót, hogy segítsen és úgy fűz kommentárt a beszélgetéshez, az nem zavar.
2016. ápr. 26. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!