Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miből gondolja egy telemarketi...

Miből gondolja egy telemarketinges, hogy letegezheti a hívott felet, aki számára idegen?

Figyelt kérdés
Ma felhívtak egy jótékony szervezettől, nem tartom velük a kapcsolatot, nem ismertem a hívót, de egyből tegeződve szólított meg. Lehet, hogy egykorúak vagyunk, lehet, hogy nem, de ha én ismeretlent hívok hivatalos céllal, nem tegezem le rögtön, ha mégis úgy szeretnék valakivel beszélgetni, mert könnyebb, előbb nem illene megkérdezni?
2016. ápr. 26. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak simán kezdő és nem ismeri az alapvető társadalmi normákat szegény. (Egyébként én sem örülök, ha így letegeznek vakon.)
2016. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Vissza kell kérdezni: "Elnézést, honnan ismerjük egymást? Hirtelen nem ugrik be." Talán észbe kap a neveletlenje.
2016. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez bevett céges üzletpolitika, biztos így akarnak fiatalosaknak és lazáknak, barátinak tűnni. Valószínűleg azt gondolják, hogy egy haverkodó hangnemmel könnyebben célt érnek. Amolyan amerikai módi, ahol ugye nincs is külön magázás. Sokakat nem zavar. Én azt is utálom, mikor a Mekiben letegeznek, ezért aztán csúnyán nézve visszamagázom.
2016. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki van adva, hogy mit kell mondani. Komolyan, van egy forgatóköny féleség, hogy mivel indítson, hogy a leggyakoribb problémákra mit kell válaszolni stb. Nem a hívó dönti el, hogy hogyan szólítson.
2016. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy gyorsétteremben, ahol szemtől szemben vagy a személyzettel, lehet látni, hogy a vendéggel le lehet-e tegeződni, vagy inkább meg se próbáljuk, de egy telefonban ez eléggé vakmerő húzás, akkor is, ha "ez a szabály", az a manager sem normális, aki ilyet kitalál. Én egyszer tévedésből letegeztem egy osztálytársnőm anyukáját kaputelefonban, mert nem mutatkozott be és a telefon úgy torzított, hogy az akkor általános iskolás lányával azonos volt a hangjuk a készüléken keresztül, de gyorsan elnézést is kértem. Én is voltam egy hétig telemarketinges, volt oktatás is, de olyat nem adtak ki, hogy tegeződve szólítsuk meg az ügyfelet, ezt egyszerűen nem illik egy hivatalos hívásnál.
2016. ápr. 26. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt mondja,amit betanítanak neki. Anno amikor telemarketingnél dolgoztam, az volt a kötelező, hogy ha gyerek vagy a hangjából ítélve fiatal veszi fel, akkor is magázni kell. Lehet, hogy ennél a szervezetnél a tegezés a protokoll.
2016. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy, hogy tegez-e vagy magáz, azonmód elküldöm a búsba.Engem az dühít, hogy a titkos telefonszámom is valahogy megtudják ezek a pockok és a hülyeségeikkel hívogatnak.
2016. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off, csak ezt javítanám:

"Amolyan amerikai módi, ahol ugye nincs is külön magázás."

Valójában pont csak a magázás van, a régies tegező forma (thou, thee) az ami kikopott a nyelvből. Ma már csak archaikus kontextusban fordul elő, és a kevésbé bizalmas, mondhatni magázódó "you" maradt meg a nyelvben.

2016. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!