Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, ha ilyen intenzív...

Az normális, ha ilyen intenzíven érzem, hogy segíteni akarok másokon?

Figyelt kérdés

Régebben borzasztóan nagyképű és önző ember voltam. Csak magammal törődtem, ez megnyilvánult abban, hogy más lányoktól elcsábítgattam a barátjaikat, manipuláltam az embereket, mindent az én javamra akartam fordítani, áttiportam másokon és mindig megbántottam mindenkit, mert "csak". Én igen sikeres voltam és kiegyensúlyozott, de mások körülöttem már kevésbé. Volt egy srác, akit két évig hülyítettem, egy másikkal is elhitettem, hogy szeretem őt. Okot nem mindegyikre tudok. Visszavezethető volt talán a családi helyzetemre, arra, hogy általános iskolában gonosz lányokkal voltam körülvéve, akik miatt sokszor lógtam is.

Aztán az egyetem első évében megismertem egy srácot, akibe életemben először szerelmes lettem. Olyannyira, hogy másra nem tudtam gondolni. Ő viszont játszadozott velem, épp úgy, ahogy én a fiúkkal a középiskolában. Ez engem olyan szinten összetört, hogy a volt osztálytársaim rám sem ismertek, akkora fordulatot vett a személyiségem. Elkezdtem zülleni. Állandóan ittam (mert hogy "egyetemista vagyok"), néha füveztem, fesztiváloztam, ahol összeszedtem jött-ment külföldieket. Aztán ahogy a belső üresség és magány egyre csak fokozódott, elkezdtem bulikban összeszedett srácokkal betölteni az űrt. Sosem sikerült, mert egyre többet sírtam és amikor elfogytak a könnyeim, csak üveges tekintettel néztem magam elé. Utálat lett úrrá rajtam, igazságtalanság-érzet, holott tudtam, hogy én sem voltam szent... De akkor és ott gyenge lettem, értéktelennek éreztem magam, semmitérő embernek. Eltűnt az önbizalmam, ami volt, a testképem is fura módon változott. Kedvem sem volt semmihez, és a koleszból hazajönni se volt túl jó, mert anyukám depressziós, csak vele élek.

Az a kevés maradék barátom segíteni akart, azt akarták, hogy fejezzem be, mert tönkreteszem magam. El akarták velem felejtetni az egészet. Ahogy vége lett az évnek, jött a nyár, valahogy sikerült meggyógyulnia a lelkemnek. Kikúráltam magam és elmúlt. Valahogy segített rajtam a napfény és az egyedüllét. A srác meg lediplomázott, szóval vele már nem találkoztam többet. Ismét mosolyogni kezdtem, de olyan máshogyan.

Azóta úgy érzem, segíteni akarok másokon. Keresem az emberek problémáit és a megoldást rájuk. Olyan szintű késztetést érzek, hogy a saját magánéletem már nem is érdekel. Ez normális ilyen helyzetben, hogy ekkora fordulatot vegyen a személyisége egy embernek? Kérlek ne szóljatok be.


2016. ápr. 28. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor könnyű azt hinni, hogy te most jó ember vagy, de másoknak is azért akarsz segíteni, mert NEKED erre van szükséged. Tehát ugyanúgy önmagad érdekled magad. Az, hogy mások segítése által jól érezd magad.
2016. ápr. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Legoman ***** válasza:

Ha valóban azért akarsz segíteni másoknak, hogy neked jó legyen (ahogy az első válaszoló írta), akkor nincs meg benned az igazi önzetlenség.

Ott segíts, ahol tudsz, és amivel bírsz. Te is ugyanúgy segítségre szorulsz, ezért ha pénzt adsz például egy koldusnak, akkor annyit adj oda neki, amennyi pénzre aznap nem lesz szükséged.

De, ha másokat lelkileg támogatsz, az is szép dolog. Viszont ha nem szeretetből és önzetlenségből teszed, akkor inkább ne is segíts, mert rosszabb lesz.

2016. ápr. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csábítás, alkohol, fű, szex, bulik, napfény, szerelem, segítő attitűd, stb...


Nekem az jut erről eszembe, hogy az ember egy intelligens lény, aki tudja legbelül és érzi, hogy van benne valami olyan űr, ami betöltetlen és ami folytonosan visszatérő hiányérzetként jelentkezik. Amit aztán pl. a fent említett klf. dolgokkal megpróbál betölteni, elnyomni, csillapítani. Ami általában ideig-óráig sikerül(het) is, amíg az előidézett tudatmódosulás, valamely szer segítségével, illetve pl. a hormonháztartás megváltozása, klf örömhormonok termelődése és aktiválódása által, stb. S van úgy, hogy enyhül, de aztán ugyanolyan erővel hajlamos visszatérni kis idő multán ez a hiányérzet, ami valamifajta kiteljesedett és nem múlékony örömre, beteljesedésre; valamifajta hazaérkezés érzésre vár és vágyik.

Azt szokták mondani, -s ma már, mint aki bejárt hasonló hullámhegyeket és völgyeket, nagy életérzéseket és nagy halálokat, kapcsolatokat, szerekkel, vagy anélkül; s így ezt a személyes tapasztalat és meggyőződés is mondatja velem,- hogy van egy Isten alakú űr az emberben, amit nem lehet máshogy betölteni. S az ember ezért az öröm vonzásában él folyton. Míg rá nem talál a valódi forrásra, ahol a "pótszerek" a rendes helyükre kerülnek és legfeljebb (amik nem károsak) fontos kiegészítőkké válnak.

S azt hiszem, hogy Isten mindennel tanít; és képes minden csúcs és mélység bejárásával, minden (múlandó) siker, öröm, vagy kudarc és veszteségek megélésével Közelebb kerülni a megoldáshoz.

S mindannyian úton vagyunk, de érdemes a jó célra tartani. S ehhez nagy segítség, ha az öröm vonzására adható megfelelő válaszra lelsz.

Azt gyanítom, hogy jó az irány..

2016. ápr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Roland G. ***** válasza:

3#

Tetszik amit leírtál és igaz is.


Kedves kérdező!Szerintem ez a normális.Maradj meg ilyennek.Jó ember vagy!

2016. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-masnak igaza van
2021. dec. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!