Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A belső tulajdonságainkért is...

A belső tulajdonságainkért is a DNS-ek felelősek?

Figyelt kérdés

a belsőnket, a jellemünket, személyiségünket is örököljük (részben), vagy teljesmértékben az élményeink, nevelésünk és bármilyen külső "véletlen" hatás határozza meg? És ha meghatározza mindenki felelős a saját személyiségéért, azért, hogy min változtat tudatosan? Az akaraterőt örököljük? Ki az aki nem tehet róla? Mennyire kell betegnek lenni ahhoz?


Ha örököljük ezeket tudunk változtatni?


14/L



2016. ápr. 28. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:

felfogás, dolgokhoz való hozzáállás, életszemlélet az változtatható tudatosan. Akaraterő fejben dől el.


Testi adottságokat a dns határozza meg.


Sokszor lehet azt olvasni/hallani, hogy xy-n személy sokra vihette volna, de rossz társaságba keveredett. Szóval ha pesszimista emberekkel veszed körül magad, akkor te magad is pesszimista leszel egy idő után.

2016. ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a személyiségért is felelős lehet.

Abból gondolom ezt, hogy a nagyszájú, durvább emberek családtagjai, rokonai is mind hasonlóak, egyik sem lesz művészi, csendes, érzékeny típus, ellenben abban a családban ahol már van ilyen ember az apa, anya testvérei között. De lehet hogy csak véletlen. Nem tudom.

2016. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, de azt lehet, hogy tanulják. Nyilván a szülő a példakép főleg kiskorban.
2016. ápr. 28. 16:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézz körül kisgyerekesek között. Már nagyon kicsiként az ikrek is különbözőek. Talán egypetéjű ikrek vizsgálatával lehetne eldönteni. Ugyanazt látják maguk körül és mégis mások. A jellemük is igen kis korban kijön. Ezen persze változtathatnak az őt ért hatások. Nevelés, sokkok, környezet, de gondolom ahogy a testi dolgokba úgy akár az idegibe is számíthat a táplálkozás minősége is.


Mindenesetre az egészen betegeken kívül szerintem mindenki össze tudja magát szedni ha akarja. Sokan vannak akik lusták szinte mindenhez. Kivéve azt az egy dolgot ami érdekli őket. Az ilyen emberre mit mondanál, hogy van akaratereje vagy nincs? Mert olyan nincs, hogy van is meg nincs is.


Az öröklött dolgokon is tudsz változtatni. Nehezen, kevesebbet mint szeretnél esetleg, de tudsz.

Én pl. alapból befele forduló vagyok. Ahogy a tesóm mondja soha nem fogom az első kávémat egy kávézóban, emberek között meginni, de jóval nyitottabb vagyok mint 10, vagy akár 1-2 éve. Mert szeretném. Munka, kemény munka, néha visszaesek és tényleg soha nem fogok kora reggel emberek közé vágyni, de már nem olyan nehéz mint azelőtt, sőt.

2016. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A belső tulajdonságokért a DNS IS felelős és a környezeti hatások IS.

Változtatni lehet a dolgokon, csak van, akinek könnyebb és van, akinek nehezebb.

2016. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni (bár nem pontosan a kérdésedre válaszol, inkább az van benne, hogy hogyan lehet változtatni)


[link]

2016. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az alacsony és a magas intelligenciát befolyásoló egyes tulajdonságoknak (tehetség egyes fajtái) lehet valamifajta genetikai alapja, úgy értem, ha csupa nem intelligens, vagy csupa magas intelligenciájú van egy családban, és e körben egyes jellemzőknek lehet ilyen alapja. (Pl. vallási szövegolvasás a vallásos zsidóknál, vagy a hegedűtudás a zenész cigányoknál). Ugyanakkor a tehetség környezet és gyakorlás nélkül semmi.
2019. szept. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!