Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti sem emlékeztek azoknak a...

Ti sem emlékeztek azoknak a hangjára, akivel már rég beszéltetek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy sokszor nem megy az, hogy gondolok valakire és felidézzem magamban a hangját. Ez normális?

2016. ápr. 29. 01:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Akivel 2 éve nem beszéltem arra még emlékszem, de 5 évnyi vagy annál régebbi találkozásnál már nem nagyon, csak homályosan... érdekes. Pedig a szituációkra, arcokra emlékszem. Maga a hangszínük, hangjuk is meg van elméletben de végig gondolni ahogy mondanak valamit a hangjukkal az már nem megy.
2016. ápr. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam fordítva van, hangokat mindig fel tudok idézni, de néha az arcokról eltűnnek egyes részletek, és "szétesik" az egész kép.
2016. ápr. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár inkább vizuális típus vagyok, de azért a hangokra is nagyon jól emlékszem.
2016. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 elwera ***** válasza:

Emlékszem nagymamám hangjára is, keresztanyáméra is, mindenkiére aki meghalt, vagy akikkel nem találkozom.

Minden hangot és hangszínt fel tudok idézni, szerintem azért mert a zenei memóriám kivételesen jó.

Kis koromban volt olyan, hogy egy nő eljátszott nekem valamit zongorán. Nem egy bonyolult dalra kell gondolni nyilván. Akkor még nem is tudtam zongorázni, és 2 hét mulva visszajátszottam neki. Csodálkozott hogy kitől tanultam meg. Elég volt egyszer hallanom és benne maradt a fülemben. Sok ilyen dal volt amit így könnyen vissza tudtam énekelni bármikor. De ugyanez nem igaz semmi másra. Egy verset alig tudtam megtanulni vagy a történelmet, magyart, amivel meg is kínoztak suliban rendesen. Ezeknél blokkolt az agyam, ellenben a matek, fizika jól ment. Nem tudom hogy ez adottság, vagy fogyatékosság, vagy csak mi emberek különbözőek vagyunk és mindenkinek van ami könnyebben megy, van ami meg nehezebben. Pl én nem értem, hogy mások mért nem tudnak bármilyen hangszeren hallás alapján visszajátszani semmit, pedig így hallja az ember és könnyű. Gitáron is, furulyán, bármin.

2016. ápr. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy kinek a hangjára. Egyszerű ismerősnek, szomszédnak kevésbé.


De az 50 éve meghalt nagyapámnak annyira, mintha ma hallanám.Vagy a nagyanyámnak a horkolására.


Csak be kell hunynod a szemed, rágondolni, és biztos hallani fogod.

2016. máj. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!