Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irritálnak a lányok? 14/L

Miért irritálnak a lányok? 14/L

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de egyszerūn a legtöbb irritál.

Pedig tudom hogy kedvesek, jó akaratúak de akkor is irritálnak és képtelen vagyok velük baráti kapcsolatot kialakítani.

Most leginkább a korom beli lányokról beszélek.


2016. ápr. 29. 10:59
 1/9 Dolli1993 ***** válasza:
67%
Mert konkurencia.
2016. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen a természetes.

Húsz éves lány vagyok, a barátaim 90%-a fiú.

Sokkal jobban kijövök velük, jobban egyezik a humorunk, több közös témánk van.

Én is szeretek szépítkezni mint a többi lány, de 3 percnél többet nem tudok ruhákról meg műkörmökről beszélni :D

2016. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
*természeted
2016. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Mert úgy, mint kivétel nélkül minden tini, te is érettebbnek és különlegesebbnek képzeled magad a többieknél. Egyszóval egy liba vagy.
2016. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Kettes, és is pont így vagyok!


Négyes: nem igazán értem hogy ennek mi köze volt a kérdéshez, de azért köszi xD

2016. ápr. 29. 12:37
 6/9 Sunshinedoll ***** válasza:
56%

Pedig a négyes nem mond hülyeséget, elég sok korodbeli, de még idősebb lány is gondolja magát komolyabbnak, vagy különlegesebbnek a "tucatlányoknál". Hogy ők nem barátkoznak lányokkal, mert a lányok sokat drámáznak, meg pletykálnak, a fiúk nem drámáznak, a fiúk bírják őket, mert ők nem olyanok, mint a többi lány, meg ők lazák stb. Ez ilyen elég mélyről gyökerező látens nőutálat, ami elég sok nőben is megvan, illetve a fiúknak való megfelelési kényszer, ami fiatalon a nevelés és társadalmi szemlélet hatására elég gyakori. Nekem is volt ilyen korszakom, meg a legtöbb lánynak szintén. Majd kinövöd, jobb esetben.

Sokaknak van olyan korszaka, hogy utál mindent, amit a társadalom lányosnak titulál, és ezáltal tartja magát feljebbvalónak, de legalábbis különlegesnek "én nem sminkelek, én nem szeretem a szoknyát, utálom a rózsaszínt, én a hajamat se vasalom, nem értem, minek kell magassarkút felvenni, én jobban szeretek gördeszkázni". Most az alapvető preferencián és ízlésen túl mondom, hogy sokak gondolják gáznak a tipikusan "lányos" dolgokat, ez pedig abból fakad, hogy a lányokat nem veszi a társadalom komolyan, és minden olyat, amit a lányok többsége szeret, trivializál illetve értelmetlennek titulál. Lásd például a Justin Bieberért rajongó tinilányok alázása és megszégyenítése, míg a focimeccseken meg itt-ott őrjöngő felnőtt férfiakat senki se cs-szteti, pedig a kettő közül a második esetben szokott komolyabb konfliktus kialakulni, a lelkes tinilányok senkinek nem ártanak azzal, hogy ott sikoltoznak a koncerten.

2016. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát így tényleg más... Bocsánat, négyes :)


Akkor elvileg ezt majd kinövöm. Jó tudni :D


Hát én pont máshogy vagyok... Én szeretem a rózsaszínt, meg különben a lányos dolgokat, szoknyákat. Sminkelni pont nem szoktam, mert a szüleim nem engedik meg szerintem még korai. Laza meg... Na az nem vagyok xD

Drámázni sajnos sokat drámázom, de minden téren próbálok változtatni magamon.


Csak hát ettõl még mindig irritál a többi lány. És pont ez az, hogy tudom semmi okom sincs rá hogy így érezzek... Amikor meg nem irritálnak, és velük vagyok, akkor pont unatkozom. Gondolom valahol még féltékeny is vagyok picit, mert szeretnék olyan lenni mint õk, de nekem egyenlõre nem igazán megy.


Azt nem mondanám hogy nem vagyok olyan mint a többi lány... Max uncsibb, idegessítõbb és picit csúnyáb. Meg magasabb. a többi lány mind a vállamnál van és sokkal picibbek meg törékenyebbek.

Eggyesnek lehet igaza...

Gondolom az lesz akkor hogy konkurencia, féltékenység meg ez a látens nõutálat, aszem...

Köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 29. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok, miért lettem lepontozva? :D

Amúgy nem utálom a lányokat/nőket, sminkelek, szeretek öltözködni, nem vagyok férfias ilyenekben egyáltalán, de a csoportársnőimtől megőrülök, akik ezekről képesek értekezni naphosszat.

Miért lenne probléma, hogy nem sok lány barátom van, ha nincs a legtöbb nővel közös témám?

Az a pár lány barátom aki van, viszont nagyon régi barátságok, és nagyon jól kijövünk.

Nincs ebben semmi társadalmi nyomás részemről, egyszerűen csak így alakult.

Amikor meg azt a sztereotípiát szajkózzák, hogy azért barátkoznak fiúkkal lányok, hogy legyen kivel kavarni, egyenesen röhejesnek tartom.

2016. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én mindenkinek zöldet nyomtam :)

Különben kb úgy érzem magam mint te :)

2016. máj. 1. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!