Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon rossz ember vagyok,...

Nagyon rossz ember vagyok, vajon van még remény számomra, hogy jobb legyek, vagy a helyzet menthetetlen?

Figyelt kérdés
Elég sz@r gyerekkorom volt, alacsony vékony fiú voltam emiatt rengeteget bántottak, sok megaláztatás ért, nem nagyon voltak barátaim, lusta voltam ,nem volt kedvem tanulni, így a tanárok is folyton szívattak, illetve a szüleim is, egy nagy 0 voltam minden értelemben. Aztán nagyjából 17-18 éves korom körül valami megváltozott bennem, megnőttem , elkezdtem edzeni, összeszedtem magam, bejutottam az egyetemre, lediplomáztam, barátokat szereztem, sok csajjal összejöttem. Jelenleg már mesterképzésre járok, és talán PhD is lesz ebből. A mostani életszínvonalammal elégedett vagyok, mindent el tudok érni, amit csak akarok, egyetlen dolog hiányzik csupán, a szeretet, ami szinte mindig is hiányzott az éltemből. Mostanra már beláttam, hogy nem is nagyon van olyan tulajdonságom, amiért szeretni lehetne engem, így már nem is várom el. Rideg vagyok, mások közönyösek számomra, szemrebbenés nélkül kihasználom az embereket, nem érdekel senki, csak magammal foglalkozom. Valahol legbelül érzem azért, hogy ez nem jó így, de jelenleg nincs más választásom, mivel egyetlen ember sincs, akinek számítanék valamit ,így nekem se számít senki magamon kívül. Megtanultam, h csak magamra számíthatok. Szóval olyan vagyok, mint egy vad, akit egyenlőre senkinek sem sikerült megszelídíteni.

2016. máj. 2. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos sok mindenben hasonlítasz akkor rám. Szeretet nélkül nem lehet rendes életet élni. Persze jó a bulizás, szex,a különböző programok, de az ember sosem tudja teljesel enyomni az igény érzését.
2016. máj. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A reményed, a lelkiismereted hangja (ami miatt érzed, hogy nem biztos, hogy jól vannak ezek a dolgok benned), illetve az, hogy ha megpróbálsz elkezdeni hallgatni erre a hangra. Az ilyen saját lelki hiátusok sajátja azt hiszem, hogy nem az érzések hiányán érdemes morfondírozni, hogy ha valami bennem nincsen, akkor vajon miért nincsen; és nem a tétlen várakozás talán a megoldás, hanem az, ha akarattal meghozol egy olyan döntést például, hogy számítasz a közönyösségeddel, és szándékosan jóindulattal és szeretettel megpróbálsz esetleg közeledni a környezetedben levők felé, illetve hogy erre alkalmas alanyt keresel. S lehet, hogy az érzés is jönni fog majd ezután.

S talán bizonyos értelemben jobb lett volna, ha megmaradsz sokkal kisebbnek és "senkinek", mert valahogy a kiszolgáltatottabb helyzetben levő ember, nyitottabb a valódi értékek felé. De talán az is lehet, hogy éppen ez az út és mód, ahogyan rájöhetsz, hogy ami lényeges az életben, az nem feltétlen függvénye a -hétköznapi értelemben vett- sikernek, pénznek, testi adottságoknak. Azt mondják, Isten mindennel tanít

2016. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*szakítasz a közönyösségeddel
2016. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

,,egyetlen ember sincs, akinek számítanék valamit ,így nekem se számít senki"


lehet, hogy a sorrenddel van a probléma.

2016. máj. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!