Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzéktelen lettem, vagy...

Érzéktelen lettem, vagy megszállt a sátán?

Figyelt kérdés

Semmit nem érzek. Nem tudom, mi váltotta ki, de szerintem az, hogy kb 3 hónapja nem járok iskolába, nincsenek céljaim, semmilyenek, hobbival kapcsolatosak sem. Semmit nem csinálok 3 hónapja. Nem vagyok depressziós, az biztos. Már a filmek sem kötnek le, van pár, ami szórakoztat, de ha leülök filmezni azt is unalomból teszem, és már kedven sincs hozzá. Egyik téma sem vonz. Régen még a legnyálasabb romantikus filmekbe is bele tudtam élni magam, és átéreztem az érzelmeket és sírtam is, de most már egyszerűen nem kivánom. Elviselem, de nem. Az akciófilmek sem kötnek le, amiknek nagy rajongója voltam.

Naplót rendszeresen írtam, de 2 hete azt érzem, hogy már az sem érdekel, teljesen érdektelen. Ez volt a 2. hobbim a filmezésen kívül.

Nemrég szakítottam a barátommal, akinek nem volt jó családi helyzete (kifejezetten rossz volt), akkor nagyon sajnáltam stb, de most már akármilyen tragikus hír jön tőle, őszintén hidegen hagy.

Rajongtam szíészekért, énekesekért, és már ők is hidegen hagynak. Olyan az egész, mintha beálltam volna egy érzelmi síkra, és semmi felé nem mutatok már kitérő érzelmeket.

Nagypapám rákos lett, műtötték (szerencsére minden rendben), és én nem aggódtam érte, az eszemmel tudom, hogy fel sem fogtam, mi ez az egész, de érzelmileg nem viselkt meg, és nem értettem, miért sajnálkozik értem mindenki, hogy nekem olyan rossz lehet.

Minap találkoztunk vele +1 rokonnal, és mondta, hogy elmennek majd enni, és némi szarkazmussal hozzátette, hogy annak örömére, hogy nem hal meg. ÉN ERRE NEVETTEM, aztán rájöttem, hogy egyáltlán nem vicces.

Gondlkoztam rajta, hogy mi lenne, ha meghalnék - nem akarok, bennem van a túlélési ösztön - de mégis érdektelen voltam ezzel szemben is, hisze veszteni nincs mit, mert nincs semmim és ugye céljaim sem, ezért nem fogok siránkozni a halálos ágyamon, hogy ezt meg ezt még nem csináltam meg.

Nem tudom, mi ez az egész, és sajnálom, hogy ilyen hosszan írtam le, de összességében jobban látni talán a helyzetet.



2016. máj. 2. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Na húzzál dolgozni.
2016. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vicces
2016. máj. 2. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem is viccből írtam.
2016. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nemrég szakítottam a barátommal"

Ettől vagy ilyen zavarodott, de majd el fog múlni.

2016. máj. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok zavarodott, és a szakítás sem viselt meg, csak azért említettem meg, mert bevezettem vele egy témát.
2016. máj. 9. 21:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez így, leírás alapján elég jólfejlett depressziónak tűnik (ahogyan amiatt is, hogy nincs betegségtudatod). Nem csak az számít depressziónak, amikor fel akarod vágni az ereidet, ez is lehet, amikor minden olyan ,,semmis", nem kötnek le a dolgok, nem jársz dolgozni/iskolába, stb.

De ezt ne pejoratív jelzőnek vedd, egyszerűen egy állapot, ami elmúlik.

Nem szállt meg semmi, nyugodj meg, a nevetés pedig sokszor jön fura helyzetekben (röhögtem én már temetésen is, az agy elég könnyen megkavarja a sírást-nevetést).

Kissé kusza lett ugyan, de remélem, tudtam valamelyest segíteni! :)

2016. jún. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából már sokkal jobban vagyok, de valamelyest az egész az alaptermészetemhez tartozik, talán sosem fogom "kinőni":)
2016. jún. 19. 02:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!