Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért ragaszkodn...

Egyes emberek miért ragaszkodnak ennyire a gyakorlati haszonnal nem rendelkező társadalmi elvárásokhoz?

Figyelt kérdés
Az olyanokra gondolok, akik például rögtön a mai generációt kezdik el szidni, mert valaki fiú létére feltesz itt egy kérdést, hogy hogyan szőrtelenítse magát. Vagy azokra, akik fennhangon hirdetik, hogy konkrétan ki van jelölve a férfi és a nő szerepe egy családban, és aki ettől eltér, az rögtön hazaáruló senkiházi. Miért kell ennyire ragaszkodni több száz éves hagyományokhoz csak azért, mert azok "erkölcsösek"? Mi garantálja, hogy az akkor élt emberek okosabbak, erkölcsösebbek voltak? Miért jó, ha mindenki egyforma, nem lenne jobb, ha mindenki úgy élné az életét, ahogy neki megfelel? Miért hiszik azt sokan, hogy bármi joguk van abba beleszólni, hogy a másik ember hogy nézzen ki, hogy éljen, hogy gondolkodjon?

2016. máj. 2. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:

A szőrtelenítés nem erkölcsi dolog, sokkal inkább divat kérdése. A divatot pedig a melegek uralják, és ezzel irányítanak tömegeket.

Az elvárások is ilyen divatos hülyeségek. Amit többen követnek az lesz a mérce. Birkák.

Bárkinek joga van azt tenni, amit akar. Ebbe beletartozik a beleszólás mások dolgába is. Ezért akinek nem tetszik a birka effektus, az szemlélheti popcornal a kezében, valaki kimagasodó sziklapárkányról, jó messziről. :)

2016. máj. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 elwera ***** válasza:
Joguk nincs, de attól még lehetnek minden lében kanalak, nagypofájúak és szűklátókörűek. Viszont ha a múltban élnek akkor azt is beláthatnák hogy a fiatalság dolga megreformálni a világot. Ilyen módon szerintem el lehetne fogadtatni velük a te meglátásodat is, csak minél öregebb valaki, annál nehezebben megy neki az átállás.
2016. máj. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kicsit másról is szó van. Sokaknak biztonságérzetet jelent, hogy ugyanazon szabályok szerint élnek, mint szüleik, nagyszüleik. A hagyománynak igenis van megtartó ereje.

Épp ezért, sokszor csak elég az, hogy régen így volt, máris adódik az elvárás, hogy most is legyen így.

A változás bizonytalanságérzetet szül (kiben jobban, kiben kevésbé). Sokan azért félnek a más divattól/szokástól/erkölcstől, mert félnek, hogy kiszámíthatatlan hatásai lesznek.

Pl. a hagyományos férfi-női szerepekhez azért ragaszkodnak, mert félnek, hogy a hagyományos családmodell fölborulna, ha az emberek tömegesen másképp csinálnák. Félnek a bizonytalanságtól és ragaszkodnak a megszokotthoz.

Arról nem is beszélve, hogy a szerepeket felülvizsgálni és eldönteni, mi jó és mi az ami elvetendő, az gondolkodást és döntést igényel. Ez fárasztó és felelősségteljes, ezért sokan szívesen követnek valamit birkaként. Ez nem okvetlen a hagyományos érték, lehet, hogy pont a nagy reklámmal hirdetett új világnézet (pl. toleráljuk a másságot).

2016. máj. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, de a vallás is ilyen. Arra volt jó hogy irányítsák meg befolyásolják az embereket, nekik ebből semmi hasznuk nem volt.
2016. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én liberális vagyok és senki nem fogja nekem meghatározni, hogy mit élvezhetek és mit nem!

A fideszesek meg keblükre ölelhetik az illiberális középkori arab barátaikat

2016. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert az egyszerű embereknek, illetve azoknak, akik nem hajlandóak gondolkodni, ez megnyugvást jelent. Hogy a már több száz éve jól bevált recept szerint élnek, és azt gondolják, az a jó, ha mindenki így él. (Akkor is, ha az értelmetlen és/vagy sokkal nehezebb.) Ezek az emberek (mivel buták), képtelenek elfogadni, hogy ők olyanok, más meg más, mint ők, és esetleg nem úgy akarja ezt vagy azt.


Amúgy megnézném én melyik fiú talál magának szép barátnőt szőrős hónaljjal :D (egy se :D ez ma már evidens, akár fiú vagy, akár lány, már a negyvenes nők körében is elterjedt. Ez van most, ehhez kell alkalmazkodni)


Változik a világ, és ezt nem tudja mindenki ilyen könnyen elfogadni. Nem is kell egyformának lennünk, hiszen akkor miről beszélgetnénk most, mi izgalmas történne a világban? :D

Aki viszont mindenáron a múltban akar élni, az meg fog bolondulni, mert előbb-utóbb a többség belátja, hogy sok tradíciónak már marhára nincs értelme, elavultak, és kizárólag azért éltek évszázadokon át így, ahogy, mert valaki jónak látta abban az időben, és kitalálta, hogy ennek így kell lennie mindig, és kész.


Én hallottam olyan sztorit mamámtól, hogy az ő idejében „a faluban vót egy asszony, akinek valamir nem nőtt szőr a pɩnáján, oszt az ura, amiko' meglátta, rögtön elhagyta, mer' akkoriba' csak a kʊrvák borotválták le” – a lapostetvek elkerülése miatt. Manapság viszont ez kis túlzással pont fordítva működik :D ha nem borotválod le alul, kb. senki sem fog hozzányúlni :D

2016. jún. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!