Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ragaszkodnak a legtöbben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ragaszkodnak a legtöbben a templomi esküvőhöz, akkor is, ha nem hívők, miért erősebb a divat és a társadalmi nyomás, mint a saját nézeteink, elveink?

Figyelt kérdés

Én ateista, humanista vagyok, vagyis nem hiszek istenben, a vallásban, teremtésben, ostobaságnak tartom, a tudományok adnak utat véleményem szerint a fejlődéshez és a tisztán látáshoz. Én csak azért nem házasodnék templomban, mert nekem valamelyik vallásos rokonom azt mondja, csak azért nem teszem meg, mert esetleg ez divat és mindenhol ezzel etetik a nőket. Mégis, miért ilyen könnyű agymosást alkalmazni az embereken.

Egyik barátnőm például vallásos és pár éve a házassága előtt, megkérte az akkor még csak nem hívő vőlegényét, hogy járjon hittanra, mert csak úgy házasodhatnak össze. Ezt én ilyet sose engednék. Persze sokan erre csak legyintenek, hogy ugyan már, mit foglalkozom én ezzel, de valójában ha nem állunk ki az elveinkért, ha hagyjuk magunkat, hogy az agymosott birkanyájjal menjünk tovább, akkor mindig befolyásolva leszünk. Túl sokat adunk mások véleményére és keveset elmélkedünk a saját gondolatainkon, hogy hogyan lehetne másképp élni.



2012. máj. 29. 17:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%

Tudod az emberek nagyrészét ha megkérdezed, akkor hívőnek vallják magukat, még akkor is, ha nem járnak templomba. Nagyon kevés a meggyőződéses ateista.

És szerintem igen sarkos véleménynyilvánítás "birkanyájnak nevezni azt a ki vallásos, hiszen a természettudósok nagy része is az.

Nem éppen nyitott gondolkodásra vall, ha ítélsz másokat.

(vallásos hívő vagyok, hivatásomra nézve magfizikus, csillagász)

2012. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%
Én is ateista vagyok. Se én sem a párom nem szeretnénk templomi esküvőt mert nem látjuk értelmét h ateisták ként isten előtt tegyünk esküt. Sokan sztem csak azért akarják mert húúúúú de romantikus, szép.... stb. Közben meg annyira nem képesek h ha már templomba mennek h betartsanak pár alapvető illemszabályt. Pl most ez a válltakarásos hülyeség. Mert ugye belehalna egy boleróba. Nekem ATEISTAként égett a pofám toppban bemenni a kölni dómba. Felvettem inkább egy pulcsit.
2012. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
84%

én vallásos vagyok ugyan, de templomba csak esküvőkor, keresztelőkor megyek. Pontosan ezért nem is lesz templomi esküvőnk.


én ki nem állhatom azokat, akiknek halovány lila gőőzük sincsen arról, miért is kell templomban esküdni. Az esküdjön ott, aki tudja, hogy miért, aki hiszi, amit ott elmondanak.


Épp egy előző kérdésnél fejtettem ki bővebben, mi a véleményem azokról, akik divatból mennek templomba, mikor az alapvető szabályaikat sem ismerik illetve ha ismerik is, akkor meg nem tisztelik...

2012. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%

1.

Sztem valamit kicsit félreértettél. Nem a vallásosakra mondja h bírkanyáj, hanem azokra akik hagyják magukat befolyásolni a divat és mások álltal. Pl aki csak azért akar templomban házasodni amit fentebb leírtam.

2012. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
88%
4 vagyok. Azt elfelejtettem h a kettes válasz az enyém
2012. máj. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
93%

Na ez egy szuper téma!

Reggeltől estig lehetne rajta vitázni, de felesleges, mert mindenki más véleményen van.


Az én barátom református és a családja is nagyon vallásos. Én nem vagyok megkeresztelkedve ezért én még választhatok magamnak vallást. Az én családomban mindenki katolikus, így aztán nagy kétejek között vagyok. Vagy maradok a polgári esküvőnél, vagy megkeresztelkedem a párom miatt református templomba, vagy a párom vált vallást és együtt katolikusok leszünk. Bonyolúlt.

Nem nagyon gondolkoztam ezen a vallási dolgon az életem során. Csodás életem van, és hiszek egy valamilyen felső erőben, vagy egy természettfeletti dologban, de hogy szupervallásos legyek és minden vasárnap templomba járjak, abban nem. A jehovákat is meghallgattam ha bekopogtattak, de másodjára már nem.


Mellesleg a kérdésedre, hogy miért ragaszkodnak a legtöbben a templomi esküvőhöz, ez a válaszom: a filmekben, a régi családi fényképeken anyu és apu, nagymama és nagypapa, templomban, Isten színe előtt esküdtek egymásnak örök hűséget. (aztán vagy összejön vagy nem!)

Ez egyfajta romantika egyeseknek, és egy ideál. Valaki hajlik rá, valaki nem. Ennyi az egész (:

2012. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem sokkal szebb mint bárhol máshol csak úg egymáshoz vágni az igent...
2012. máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
91%
7. De ha nem hisznek istenben akkor mi értelme van?? Semmivel nem több ebben az esetben mint egy polgári szertartás. Csak küllem az egész és én csak e miatt nem mennék templomba esküdni. Max akkor mennék ha tényleg hívő lennék és jelentősége is volna h ott mit és hogy és kinek a színe előtt mondok
2012. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
97%
Jah és am egy polgári szertartás is lehet nagyon szép és aki komolyan gondolja annak teljesen mindegy h hol mondja ki az igen.
2012. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
96%

"Egyik barátnőm például vallásos és pár éve a házassága előtt, megkérte az akkor még csak nem hívő vőlegényét, hogy járjon hittanra, mert csak úgy házasodhatnak össze. Ezt én ilyet sose engednék."


Na ilyen esetben pl. mi van? Egyik vallásos, a másik nem!

Te azt írod, hogy te nem engednéd, vagyis nem érdekelne, hogy a párod mit szeretne?

Ki kihez viszonyuljon egy ilyen esetben? Az erősebb kutya b***ik alapon, aki jobban érvel,vagy azt mondja, hogy akkor nem házasodunk össze, mert csak az a lényeg, amit én vallok?

Nem vagyok én se nagyon vallásos,hiszek Istenben, de nem járok templomba, nem olvasok minden nap Bibliát.Úgy a magam módján vagyok vallásos inkább.

De ha én szeretem a párom, nem ezen fog múlni a közös jövőnk.Ez a legkisebb probléma.

2012. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!