Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mostani fiatalok esetében...

A mostani fiatalok esetében miért a fiatalokban keresik a hibat?

Figyelt kérdés

Minden generáció lázad az előzőhöz képest és mindegyik más ( és emiatt másképp nevel ). Ahogy változik a környezet, úgy változik a társadalom is.

Persze mindegyik máshogy. Szüleim idejében az volt a "vad", a lázadó, aki minden héten diszkóba járt. Nagyszüleim idejében az volt a lázadó, a léhűtő, aki kerülte a munkát.

De az, hogy a mai generáció ennyire vad, ennyire neveletlen, az nem a fiatalok hibája. Én inkább a szülőknél keresgélnék. Érdekes, hogy én 18 évesen nem bulizom, nem dohányzok, nem iszok, normális vagyok, mert ezt tanultam, normálisan neveltek otthon. Holott én is utólag észre veszem, hogy lázadozok, ha ezt-azt nem engednek ( buli, elmenetel, stb. ).

Ezzel szemben a társadalom ( az én korosztályom ) többsége nem ilyen. Érdekes, hogy a legtöbb szülő nem is úgy nevel mint az én szüleim.


2016. máj. 4. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani hogy ki hibája mert nem látsz bele minden családba. Engem is rendesen neveltek, ha a szüleimen múlik egy angyal lennék, de közel sem így van. Semmire nem vittem az életben és már gyerekként kocsmázni jártam meg cigiztem, pasiztam. Egyedül az én hibám hogy olyan lettem amilyen. A szüleim nem így neveltek.
2016. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sem bulizom mert nincsenek barátaim akikkel elmehetnék, nem csajozom, mert nem ismerek lányokat, nem cigizem.

Ehez mi köze lenne a szüleimnek? Ez a jó nevelés? Hogy semmilyennek nevelnek?

És ha hülye vagyok az előbb felsoroltakhoz, akkor otthon fogok ülni és tanulni unalmamba? Így ez az egyenes út, hogy értelmes és hasznos tagja legyek a társadalomnak?

Soha nem értettem ezt az ideológiát amit itt gyakorin rengetegen vallanak.

2016. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!