Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak akik "turkálnak...

Miért vannak akik "turkálnak más pénztárcájában"?

Figyelt kérdés

Üdv! Gondolom más is tapasztalta már, hogy vannak emberek akik más anyagi helyzetével vannak elfoglalva. Jellemzően azok akiknek kevesebb pénzük van.

Nekem is van pár ilyen osztálytársam. Ha kapok egy új ruhát (amit ha valaki jártas a témában) meg tudja becsülni mennyibe került, egyből jönnek az ilyen szövegek, hogy "hát akinek jól megy" meg "ja ha én is így tele lennék". És nem csak ruháknál, új telefon, karóra, ékszer, műszaki cikk, stb esetén is kezdik a vájkálást. Osztálytársam elkezdte a kresz-t, egyből kapta az ilyeneket, hogy "gazdagéknak könnyű" meg "kocsit mikor raknak alád?". Nyilván az ember nem henceg a dolgaival, illetve nem is reklámozza mennyibe került, de vannak dolgok amikről nem lehet eltitkolni mennyibe kerültek, mert mindenki tudja, ilyen pl a mobiltelefon vagy akár a jogosítvány.

Titeket nem zavarnak az ilyenek? 18/f



2016. máj. 8. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Dehogynem. Ez az egyik kisebb oka, hogy kerülöm az emberekkel való érintkezést...
2016. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mert irigyek és általában csórók is. Én igyekszem kerülni az ilyen embereket.

Bár hozzá kell tenni, hogy egy időben nagyon nem volt pénzem, akkor én is állandóan mindennek az árával voltam elfoglalva. Szóval lehet itt összefüggés, hogy túl sokat foglalkoznak azzal, hogy mi mennyibe kerül, és ezért már automatikusan rögtön erre áll rá az agyuk.

Akinek nem kell napi szinten a forintokat számolgatnia, annak kevésbé ez jár az eszében.

2016. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért emiatt nem szívesen kerülném az embereket, de nagyon zavaró tud lenni.

Volt, hogy vettem egy inget egyik ismerősöm megkérdezte mennyibe kerül, mert ő is venne egy ilyesmit, erre mikor elmondtam szinte felháborodva jött a "normális vagy, ennyit adni egy ingért?" szöveg. Pedig ingeknél ez egy jobbfajta belépőszint, de nem is az a lényeg. Ilyen helyzetben meg nem is érdemes letagadni vagy mást mondani, mert ha meg tényleg venne egy olyan holmit, elmegy a boltba aztán látja, hogy sokkal többe kerül, mint amit mondtam akkor meg kínos magyarázkodni.

2016. máj. 8. 14:56
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze valószínűleg ez összefügg az anyagi helyzettel. Viszont nem dohányzom, nem drogozok, alkohol ritkán iszok, igen van pénzem néha egy-egy drágább holmira. Akik meg ezzel vannak elfoglalva hetente részegre isszák magukat, napi szinten cigiznek stb. Hogy ki mivel rongálja az egészségét nem érdekel, hogy ki mennyit költ ezekre az sem. De amikor az ilyenek cseszegetnek azzal, hogy mire mennyit költök azért az felháborító.
2016. máj. 8. 15:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Minket azért támadtak sokan, mert megengedhettük magunknak, hogy egyetem után munkaviszony nélkül szüljek, miközben építkezünk.

Igen, a ház árát a szüleimtől kaptuk, a férjem fizetéséből élünk. Tehát jóformán én semmit nem tettem le még az asztalra, amivel tisztában is vagyok.

Te ha mindketten vágytunk már babára, fiatalok se voltunk (26-29), a pénzből bőven kijövünk, félre is tudunk rakni, és annyi esély van arra, hogy munkanélküliek legyünk, mint megnyerni az ötöst a lottón, akkor nem fogunk azért még 2 évet várni, mert az emberek többségének úgy jobban tetszene.

Nem kell velük foglalkozni. Bár mi/a szüleim sosem mutattuk, hogy mennyi pénzünk van, ruhára, telefonra, elektronikai kütyükre én is sajnálom a pénzt, és egy bizonyos összeg felett ezek vásárlását sznobizmusnak tartom. De ettől függetlenül különösebben nem érdekel, hogy ki mire költ, csak hagyjanak békén minket is, hogy miért nem dolgoztam szülés előtt, vagy hogy nem zavar, hogy a férjem tart el.


Meg hogy rohadjunk meg, amiért építkezünk. :)

Ha befejeztük, megy minden pénz a gyerekeknek, hogy nekik se kelljen ezzel foglalkozni ha külön szeretnének költözni.

2016. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért arra vigyázz, hogy visszafelé te se ess ugyanebbe a hibába. A cigivel érvelés már ezt súrolja.


Egyébként hosszútávon le kell építeni az ilyen embereket és kész.

2016. máj. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A cigit azért hoztam fel, mert van egy olyan osztálytársam is aki állandóan ilyen megjegyzéseket tesz, közben meg folyton ott lóg a szájából a cigi. Nincs azzal bajom ha cigizik, csak akkor ne adja már elő, hogy milyen könnyű nekem, mert én "tele vagyok".


Szóval én nem cseszegetek senkit ha cigire költi a pénzét csak ő se cseszegessen ha én meg ruhára pl.


Valamint nem arra kell gondolni, hogy a legrosszabb ruhám is dolce&gabbana. Szimplán arra, hogy amíg van aki megveszi a kínai műszálas inget X forintért addig én megveszem a jobbfajtát 2X forintért. Valaki szerint ezért én "tele vagyok".

2016. máj. 8. 18:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom elkepzelni ezt most igy :)

Szoval kinai ing 2000Ft akkor 4000Ft a sok?

En se vagyok gazdag, de mint irtad, hogy nem Armani stb ruhak akkor nem ertem miert jonnek azzal h "tele vagy". Csak piszkalodnak, ennyi.

Amugy ha jol ertem a szuleid tartanak el, az megint mas helyzet. Semmi baj nincs ameddig nem vagsz fel mondjuk egy szegeny elott.

2016. máj. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyjából igen. Megveszik a 2-3 ezer forintos kínai inget aminek se szabása, se semmi, műszálas az egész én meg elmegyek egy rendes boltba és veszek egy 100 vagy közel 100% pamut inget 5-6 ezer forintért, ami illik a testalkatomhoz. Egyébként nem tudom kinek jók a kínai ingek, de nagyon fura szabásuk van, ami nyakban jó abba karban 3-szor beleférek. Na szóval ilyenkor szokott jönni, hogy "de jó inged van, mennyi volt?" eltitkolni mint mondtam nem érdemes/nem lehet, utána meg jön, hogy "de jó világ van 6 ezer egy ingre".


Engem is a szüleim tartanak el, mint a legtöbb középiskolást. Hencegni nem szoktam semmivel, de csak azért nem veszek olcsó/rossz dolgokat, hogy más ne érezze rosszul magát.


De nem csak a ruhákra terjed ez ki, ha új telefonom van, ha többet viszek osztálykirándulásra (itt sem ésszerűtlen összegekre kell gondolni), sőt ha a szokásosnál többet vásárolok a büfében...

Volt, hogy amiatt kaptam beszólást, mert "drága" tollam van. (Ezer forint körüli.) Évente egy ilyen tollra van szükségem, mert bőven van benne annyi tinta, hogy elég egy tanévre. A gagyi 60 ft-os tollakból meg kéthetente vehettem újat, mert eltört, kifogyott, beszáradt stb.


Szóval ha valami drágább, vagy egyszerűen csak minőségi már jönnek az anyagi helyzetre való megjegyzések.

2016. máj. 8. 19:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Jezusom:Dddd

Irtam h en se vagyok gazdag, de nekem is van 1000-2000 Ft-os tollam, mert csak azzal tudok nagyon szepen irni, ami szamomra fontos. En mondjuk suli mellett dolgozok, igy tudtam megvenni a 70.000 Ft-os telom.

Ettol nem leszek "penzes". Osztalytarsaid el vannak tevedve, nem kicsit hanem nagyon ;)

A kinai ingek elszabasaval igazad van.

Ezek alapjan szerintem nem vagyok olyan gazdag/felvagos, oszinten nem ertem:)

2016. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!