Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a felnőttek viselkedése semmivel sem különb, mint a gyerekeké?

Figyelt kérdés
Valószínűleg annyi, hogy az egyetemes világról több információjuk van, de ugyanazok a berögződött ösztönök figyelhetőek meg náluk, mint a kisiskolásoknál. Féltékenység, szánalmas rivalizálás, felszínesség, mások megbélyegzése a külső adottságai alapján. Az meg egy óriási tévhit, hogy a gyermek még "romlatlan" és ártatlan. Szerintem már annyi idősen is megvan az emberben az a sok indulat és könyörtelenség csak kevés eszköz áll rendelkezésre, hogy a felszínre kerüljenek.

2016. máj. 9. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
igen
2016. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan. Sőt minden ugyanúgy megy mint a kis iskolában, csak nagyban. Az erősebb elnyomja a gyengébbet ahol tudja. Játék is ugyanúgy megy, csak nagyban és általában nem játéknak mondják. Meg kb minden.
2016. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Normál esetben a felnőtt a viselkedésmintáit és az ösztöneit tudatosabban kezeli mint egy gyerek. Ennyi a különbség.
2016. máj. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy felnő az ember, rájön, hogy nincsenek felnőttek, csak nagy gyerekek. Akik meg felnőttesen viselkednek, azok gyereknek is összeszedettek voltak.


Elvégre az ember kreálta a felnőtt-gyerek választóvonalat.

2016. máj. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Igen, én is így látom. Van olyan ember, aki 30 évesen is megjátssza az eszét a sötét úton megszerzett BMW-jével, a konditeremben feszít, mint egy macskajancsi és beszólogat fűnek-fának, női megfelelője meg ugyanolyan primitíven bálványozza őt, mint az 5 éves Juliska Pistikét, aki a legmagasabbra tudott hintázni és mindenkinek széttaposta a homokvárát. Aztán ott van a másik véglet (ami kevésbé jellemző), a céltudatos, kiegyensúlyozott 3 gyermekes egyetemi tanár, aki bárkivel képes elbeszélgetni és csak annyit veszel észre belőle, hogy egy tök átlagos konzervatív emberke, semmi villogás. Tehát jobban belegondolva tényleg csak jellem kérdése.
2016. máj. 9. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Én akkor jöttem rá hogy a felnőtt lét olyan mint a gyerek mikor a főnök bent ugyanúgy szivat mint régen a tanárok. Mikor meló után hazaérve ugyanúgy tv-zek és játszok a gépen mint régen, csak mást. Mikor a kikapcsolódás ugyanúgy a barátokkal való lógás, csak már nem a játszótéren hanem a nagy világban. Amikor nem az ujjunkból formáljuk a pisztolyt hanem elmehetünk paintballozni. Mikor továbbra is megtartottam a videojátékokból fegyverkészítős hobbimat, csak most már nem 2 darab fa egy kard hanem jobban kidolgozott és nem olcsó mulatság.
2016. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen
2016. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hajaj, még rosszabbak.
2018. okt. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!