Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesít az emberek...

Csak engem idegesít az emberek viselkedése a kommentekben? És miért nem baj ez?

Figyelt kérdés
Leginkább ezek a szinte folklórként terjedő megjegyzések zavarnak: "AIDS-et kaptam ettől a zenétől", "rossz a vicced, érezd rosszul magad", "halj meg rákban" - ezek az emberek tudják, miről beszélnek? Ezek esetében szerintem végig se gondolják, mit írnak le, mert nem ők találják ki ezeket a szövegeket, hanem átveszik őket, mint pl. a plot twist és hasonló szövegeket. Komolyan azzal büntetném őket, hogy kiállítanám őket egy forgalmas helyre, ahol az összes ismerősük látja az arcukat, és egy nagy kartonra ráírnám a kommentjeiket. És a legjobban az zavar, hogy ha ezt bárkinek elpanaszkodom, azt a választ kapom, hogy welcome to the internet. Mintha onnantól kezdve, hogy a neten történik, ez normális és megbocsátható lenne. Meg hogy ezek csak kommentek. Vagy hogy aki nyilvánossá tesz valamit, ne csodálkozzon, ha negatív kritikát kap. Ez utóbbi jogos: de miért van ez, hogy én kulturáltan tudok kritizálni, más meg nem? És hogy nem feltétlenül kell minden bölcsészekkel kapcsolatos kérdéshez odaírnom a 100 éves mekis poént, vagy hogy nem lépek be direkt a homoszexualitás kategóriába, hogy odaírhassam, hogy "b**zik", vagy hogy ha egy kérdezővel baromira nem értek egyet, akkor kerek egész mondatokban, kulturáltan leírom az érveimet? Mért van az, hogy olyan emberek, akik amúgy intelligensek, azt mondják, hogy welcome to the internet, és kész? Értem én, hogy nem tudnak rajta változtatni, de mi lenne, ha nem vennénk normálisnak, hogy az emberek így beszélnek egymással?
2015. okt. 24. 15:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Még az is idetartozik, hogy rákattintok egy kérdésre, és kiderül, hogy félreértettem, vagy a téma mélyebb, mint elsőre hittem, esetleg nem tudok érdemben hozzászólni, akkor kilépek belőle, és nem írok oda valami marhaságot csak azért, hogy akkor már ott legyen.
2015. okt. 24. 15:50
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Örülök, hogy ezt megosztottad velünk.
2015. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Xyrot ***** válasza:
Sajnos természetes lett ez. Engem is bosszant. Szerencsére a köreimben nem annyira elterjedt, de az interneten ennek ellenére találkozok ilyesmivel. Szerintem el kell kerülni az ilyent. Nem tudják mit beszélnek, azt hiszik, ha sokan használnak egy kifejezést akkor az rendjén van. A "Die in cancer" kifejezéssel is találkoztam már..na az aki ezt mondja annak nem hallt meg szerette ilyesmiben..sőt, talán azt sem tudja mi az..
2015. okt. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Értem én, hogy nem tudnak rajta változtatni, de mi lenne, ha nem vennénk normálisnak, hogy az emberek így beszélnek egymással?"


Ha normálisan kellene viselkedni akkor kihalna az internet :D

2015. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem halna ki. Én pl. azt gondolom, kulturáltan használom. És aki akarna csatlakozni, idomulna ehhez.

2015. okt. 24. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!