Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy 0 nyelvtudással elboldogulnak külföldön?

Figyelt kérdés

Sajnos több ilyen ember kért már tőlem is segítséget, én speciel Ausztriában élek.

De van ismerősöm Angliában és Németországban is, ők is megerősítették, hogy bizony sok ilyen ember van.


Kijön 0 vagy nagyon rossz nyelvtudással, nem tud semmit sem magától elintézni, mert persze nem ért semmit, majd aláíratnak vele számára nagyon előnytelen szerződést, majd fel van háborodva, hogy ő jóval kevesebbet keres az átlagnál, de panaszt tenni persze nem tud, mert egy alap mondatot sem bír normálisan megfogalmazni az adott nyelven.

Sok munkáltató pont az ilyeneket keresi, mert tudják róluk, hogy negyed annyi bért is fizethetnek neki, úgysem fog tudni panaszt tenni!


De ugyanez a kategória az is, aki elkezdi tanulni a nyelvet, még alapfokon sincs, de már beadja a jelentkezéseket az adott országban, beseggeli az állásinterjús szövegeket, utána meg nem érti meg, hogy a munkáltató mit mond, vagy mit is kérdez.


Nem egy olyan esetről tudok, hogy kiment X az adott országba, majd az ott élő magyaroknak kellett őt hazasegíteniük, mert nem beszélte a nyelvet, nem volt semmi konkrét célja a kijövetelének, csak kiutazott "majd lesz valahogy" alapon.


Miért ilyen sok ember? Csak én tapasztaltam ilyeneket? Miért nem evidens nekik, hogy ha ki akarnak költözni külföldre, akkor egy biztos alap nyelvtudás azért szükséges?

Manapság a legrosszabb munkához is jó nyelvtudást kérnek.



2016. máj. 10. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert buták, de nagy az önbizalmuk, és éppen az általad is említett "majd lesz valahogy" logika alapján meg vannak győződve, hogy sikerük lesz.
2016. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha elmondod nekik mi a szitu akkor te egy aljas szemét vagy aki direkt a másik magyarral bxszik ki. Mert mi az hogy nem fogod kézen a honfitársad és viszed be a munkahelyedre hogy vegyék fel. 😂
2016. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert kétségbe vannak esve, minél hamarabb ki akarnak jutni és látják, hogy másnak mennyire bejött a külföldi munka.
2016. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
MERT menekülni akarnak ebből az országból. És ha valaki ügyes megoldja, ismerek olyat aki 0 nyelvtudással ment ki, mostanra tökéletesen megtanulta a nyelvet.
2016. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ehhez nagyon ostobának kell lenni, szerencsére ennyire még nem süllyedtem le.
2016. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ez azért is lehet, mert nem tudnak gondolkodni hanem csak kapkodnak.
2016. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek hasonlót.

32 éves férfi, elmondása szerint úgy 10-15 éve tanult valamennyi németet, de most "újrakezdte". Beiratkozott egy nyelvtanfolyamra. A könyvben még a 2. leckét sem zárták le, de már beadta a jelentkezését Ausztriában sok helyre. Beseggelt valami alap állásinterjú szöveget, mert visszahívták 1 helyre, és a következő volt: Elkezdte a bemagolt szöveget. Igen ám, csak a főnök belekérdezett. Na ott megállt az idő, se kép, se hang, makogott össze-vissza. A munkáltató megmondta neki, hogy ilyen német tudással biztos, hogy nem fogja őt alkalmazni.

És még neki állt följebb, meg honnan kellett volna neki tudnia, mit válaszoljon, amikor a kérdést sem értette az állásinterjún....


Aki ilyen reménytelenül hülye, az megérdemli, ha pórul jár. Olyat is ismerek, aki csak alapfokon tudja az adott nyelvet, de minden további nélkül aláír akármilyen szerződést, mert hát mit tegyen ha úgysem érti. Ezekből lesznek az olyanok, akik majd sírnak a TV-nek, hogy agyondolgoztatják őket külföldön, meg sokkal kevesebb pénzt kapnak. Igen, de erről ki tehet? Ők, hogy nem tudnak az adott ország nyelvén, így nem tudnak se panaszt tenni, se szerződést olvasni.

Meglepő amúgy, hogy mennyi ilyen buta, korlátolt és könnyelmű ember van.

2016. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nevetni fogsz, de velem pont hasonló történt, én az angolt középhaladó szinten beszélem, vannak néha akadályok, de hamar túl vagyok rajta.

Nos a volt főnököm idekinn spanyol, és az összes alkalmazottja szintén Consuela (spanyol, mexikói, venezuelai) és ő volt felháborodva, hogy Anglia kellős közepén, ahol angol a hivatalos nyelv, én nem beszélek spanyolul, mert ők csak annyit tudnak makogni angolul, hogy "hello, fine?" szóval nem csak a munkavállalók az idióták. Ki is rúgtak engem próbaidő alatt, mert milyen már, hogy nem tudok a főnökkel kommunikálni..

2016. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert mindenki azt mondja hogy külföldön kolbászból van a kerítés.
2016. máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!