Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért hiszik azt,...

Az emberek miért hiszik azt, hogy meleg vagyok? Még a barátaim is.

Figyelt kérdés

Tegnap egy bulin odajött hozzám az egyik haverom és rákezdett, hogy ő elfogad engem olyannak amilyen vagyok és neki a magamfajtával semmilyen baja sincs. Egyébiránt Asperger-szindrómás vagyok, azt hittem erre jött rá magától. Nem nehéz. De folytatta, hogy vannak meleg ismerősei, sőt az egyik barátja is az, és nem kell titkolnom előtte. Ő heteroszexuális, nem 'nyomulni' akart. Ez az eset felnyitotta a szemem. Rengetegen utaltak már hasonló konklúzióra. Változtatnom kellene az általános viselkedés sémámon. Testtartás, járás és hanghordozás. Az a baj, hogy a járásom a lehető legoptimálisabb teljesítményt nyújtja, a hanghordozásomra gyakran nem figyelek oda, a testtartásom meg attól függ, az adott pillanatban, hogy érzem magam kényelemben. Talán azért gondolják, mert megbámulom elvétve az embereket? Nem csak a lányokat. Kényszeresen. Ha elfog a szorongás, akkor fel kell mérnem minden környezetemben lévő személyt, hogy biztonságban érezzem magam. Teljesen összezavarodtam. Amúgy vékony vagyok, alacsony, és gyerek arcom van. Hormonháztartásommal gondok vannak, ezért az arcom és a mellkasom kevésbé szőrös, mint a többieknek. Külső vonások is közrejátszhatnak?

Ha azt hiszik rólam, hogy meleg vagyok, az feltételezhetően kérdésekkel jár. Utálom a felesleges dialógusokat és köröket lefutni.

Ami még felmerült bennem, hogy viszonylag gyakran sírok. Nem vagyok érzékeny típus. De rosszul kezelem a dühöt és a hosszan tartó szorongást, valamint a sarokba szorítást. Jobbik esetben csak lehordom az illetőt gátlástalanul és őszintén, aminek sosincs jó vége. Rosszabb esetben őrjöngök. Erre nagyközönség előtt nem volt példa. Ha magamban tartom, akkor sírok. Esetleges férfiakra nem valló testtartás, szabálytalan - ebből adódóan alkalmanként kicsit nőies - hanghordozás, emberek bámulása, fejletlen külső tulajdonságok, átlagban kéthavonta egy sírás elég arra, hogy a környezetemben élő emberek azzal a konklúzióval éljenek, hogy meleg vagyok? Bókokat és ajánlatokat is kaptam. Csak nemrég realizáltam visszagondolva, hogy azok voltak.

18/F



2016. máj. 11. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Leírtál magadról mindent, hogy mitől is nézel ki úgy mint egy meleg. Tehát tudod te is. Akkor mi itt a kérdés?
2016. máj. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is vannak ilyes ismerőseim, akik nőiesen ilegetik magukat,magas hangjuk van, meg hát érdekesen oltozkodnek. Én azt ajánlom neked, hogy minden ilyen dolgot megcafolj, hogy csajozz, szerezz csajt. Vagy legalab próbálkozz, ha nem jön össze, esetleg a csaj kikosaraz, az se baj, maximum korbemegy pár ismerős között hogy beprobalkoztal, és elhiszik,hogy nem vagy meleg. Így a legegyszerubb bebizonyitani, hogy nem vagy meleg!
2016. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos, hogy ezek a jegyek utalhatnak-e arra. Amennyiben nem, az emberek felé mutatott személyiségemet kell átszabni.
2016. máj. 11. 11:33
 4/14 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsot. Van valaki akit kiszemeltem, de nem vagyok elég jó hozzá, ezért felesleges erre a témára térnem vele. Felesleges beszélgetéseket és köröket szülne. De ebből a megközelítésből: ha kikosaraz, híre ment, hogy megpróbáltam. Köszönöm!
2016. máj. 11. 11:35
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos igen, az emberek hajlamosak külső jegyekből ítélkezni, kombinálni, kitalálni dolgokat. Ugyanakkor a legtöbb emberben van annyi tapintat, hogy nem kezd beszélni egy ennyire személyes dologról, ha Te szemlátomást nem akarsz. Szóval a haverod tapintatlan volt, talán alkohol hatására, de semmiképpen nem okés az, amit csinált.


Azt meg, hogy ezzel mit kezdesz, csak rajtad múlik. Én igazából csak azt tudom mondani, mint annak, aki igazából meleg: ne törődj vele, az emberek azt gondolnak, amit akarnak. A külsődön esetleg tudnál változtatni, de a viselkedéseden kérdéses, illetve nem is jó érzés. Te így vagy jó, ahogy vagy.


Ha meg valaki nagyon bókol, nyomul, akkor mondd meg neki, hogy köszönöd szépen, de rossz ajtón kopogtat :) meg lehet ezt érteni.

2016. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Attól még hihetik azt, hogy alibiből próbálsz csajozni.
2016. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
NE mutasd magad olyannak, aki NEM vagy. Ha szóvá teszik, megmondod, hogy köszi, de nem vagyok meleg, és az élet megy tovább. Nekem is vannak ilyen ismerőseim, és elismerem, akad néha gondjuk a párkeresésben, de kinek megy minden simán? Megjátszhatod ugyan, hogy egy egyszerű hétköznapi srác vagy, úgyse leszel tőle előrébb.
2016. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele. De tényleg ne, olyan vagy amilyen. Van az a mondás hogy változtasd meg amit nem tudsz elfogadni és fogadd el amit nem tudsz megváltoztatni. Változtass a külsődön hogy férfiasabb legyél. Ha nem vagy meleg úgyis találsz majd egy lányt aki elfgad és szeret.
2016. máj. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azzal hogy én NT vagyok és nem aspi, igazából annyi kettőnk között a különbség, hogy ösztönösen, mondjuk úgy hardverből értem az íratlan társadalmi szabályokat.

Aspiként például megtudod tanulni azt, hogy az emberek milyen messze állnak egymástól. Csak ott a gond, hogy mi NT emberek ezt annyira ösztönből és nem tudatosan csináljuk, hogy a legtöbb szokásunkat nem tudjuk érthetően megindokolni. A testbeszéd könyvekből is odáig tudsz eljutni, hogy vannak különböző zónák, persze le van írva, hogy melyik zónába kit engedünk be mikor vannak kivételek, ám az már kevésbé, hogy mi NT emberek bizony változtatjuk időnként a kapcsolatunk státuszát és ezzel dinamikusan változtatunk a térközökön is amit egyes társainktól távolságként beállítunk.


Ha mondjuk meglátsz egy fiú társaságot és odamész hozzájuk, lehet hogy pont olyan távolságra állsz meg tőlük, mint ők egymástól. Így neked például logikus, hogy ha mondjuk ugyanolyan távolságra állsz meg tőlük, mint ők egymástól akkor igazából mindannyian NT-nek fogtok tűnni, ha ők heteroszexuálisak és közel állnak egymáshoz fizikailag a térben, akkor nem fogod azt gondolni, hogy éppen azért néznek esetleg melegnek mert pont olyan közel állsz meg tőlük mint ők egymástól.


Amikor NT embereket kérdezel, bár segíteni szeretnének, nehezen tudják a logika nyelvére lefordítani mit miért is csinálnak, nehezen is jönnek rá, hogy egyrészt egészen másként kellene elmagyarázni mint a többi NT-nek, másrészt a legtöbben nem is tudják tudatosan rendszerezni, hogy igazából mit miért is csinálnak/csinálunk.


Mi NT-k tehát „hardveresen” kezeljük és figyeljük a kapcsolatunk státuszát és ösztönösen hozzá állítjuk dinamikusan a távolságot. Amit te látsz 3-4 NT srácon akik barátok, az egy folyamat eredménye. Ha még nem ismeritek egymást annyira, akkor ez a távolság illetve pontosabban közelség, furcsa lesz, mert még nem ismeritek egymást annyira.


Hasonló galibát okozhat az, ha egy lány úgy érzi közelebb került hozzád, úgy értve baráti a viszonyotok vagy akár kapcsolatot szeretne.

Ha mondjuk azt látod a többi srácon, hogy a lányoktól egy picit távolabb állnak, azoktól akiket nem ismernek annyira de nagyon szeretnék őket jobban megismerni. A távolság itt megint annak szól, hogy nem ismerik egymást annyira, de ez nem azt jelenti, hogy nem szeretnék.

Ha ezt a mintát másolni akarod, akkor amikor egy lány bármiért közelebb kerülne hozzád, lehet hogy csökkentené a távolságot, te viszont tartani fogod és ez kívülről nézve pedig fura. Ha a kettő például egyszerre van, ha ugyan ennek a társaságnak a viselkedéséből vontad le, hogyan kéne beállítani a távolságokat, akkor ez például ok lehet arra, hogy melegnek néznek.


A fenti csak egy koncepció, nem biztos, hogy ez az oka, csak egy példát mutattam meg, hogy esetleg miért lehet. Hogyan függhet össze az, hogy Asperger-szindrómád van és az hogy esetleg melegnek néznek.

2016. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy túl jó hozzád?? xd Nemhiszem, max te vagy túl jó hozzá, de remélem összejön miután megkérdezted :)
2016. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!